Recenzje - Kino

(Nie)znajomi - recenzja + relacja z seansu specjalnego

2019-10-05 21:31:00

W czwartek, 3 października w Cinema City Wroclavia odbył się vipowski pokaz filmu „(Nie)znajomi”, któremu towarzyszyło wiele atrakcji. Pierwszym punktem programu była czekająca na wszystkich gości "ścianka", przy której pozowały gwiazdy filmu – Aleksandra Domańska i Wojciech Żołądkowicz. Była to okazja, by zrobić sobie z nimi zdjęcie lub zdobyć autograf. Goście mogli też skorzystać z restauracyjnego menu z potrawami kuchni świata oraz z przekąsek kinowych i napojów (bez limitu). Odbyła się również krótka rozmowa z aktorami na temat ich pracy na planie, a także o ich spostrzeżeniach dotyczących fabuły. Byli pytani między innymi o włoski oryginał oraz o to, czy sami mogliby zagrać w podobną grę ze swoimi znajomymi. Ostatnim krokiem był już tylko pokaz filmu w kameralnej i przytulnej sali.

Ola Domańska

Zobacz zdjęcia z pokazu specjalnego we Wrocławiu >>

Recenzja filmu

„Nie(znajomi)” to polska odpowiedź na włoski oryginał - „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Wiele osób może podchodzić do naszych rodzimych remake’ów dosyć sceptycznie, w końcu Kac Wawa czy Dżej Dżej nie były filmami marzeń. Jednak tym razem udaje się przełamać stereotypy i ostatecznie widz otrzymuje przyjemną komedię połączoną z dramatami rozgrywającymi się za związkowymi drzwiami. Jest słodko i gorzko, dokładnie jak w pierwowzorze.

„Nie(znajomi)” w reżyserii Tadeusza Śliwy to opowieść o grupie przyjaciół, którzy wspólnie spotykają się przy kolacji i wpadają na pomysł, by zagrać w pewną grę. W ciągu wieczoru każda wiadomość SMS ma być odczytywana, a rozmowy odsłuchiwane w trybie głośnomówiącym. To, co wcześniej było pilnie strzeżone zostanie wystawione na światło wszystkich obecnych. Jedna niewinna gra może zadecydować o całym ich życiu. Siedem postaci, w tym trzy pary dowiadują się o sobie czegoś całkiem nowego, co może wpłynąć na przebieg ich dalszej relacji.

Widzowie, którzy wcześniej oglądali oryginał mogą nie czuć się w pełni usatysfakcjonowani licząc na nowe zwroty akcji, ponieważ fabuła jest prawie taka sama jak we włoskim hicie. Nie przeszkadza to jednak oddać się rozrywce obserwowanej na ekranie, ponieważ aktorzy urządzają wspaniały spektakl. I jest to najmocniejszy punkt tego filmu. Obsada jest dopasowana wyśmienicie, a Maja Ostaszewska tworzy kreację pełną – od ekspresji na twarzy, po drżenie ciała i dynamikę wypowiedzi. Jej bohaterka to osoba niedoceniona i której skrywane od dawna pretensje dostają szansę, aby wybuchnąć. Dobry duet tworzą także Kasia Smutniak z Tomaszem Kotem – ich relacja na ekranie jest wyważona, jednak to na nich spoczywa ogromny ciężar. Tworzą parę bardzo realistyczną, która jest ze sobą długo, ma problemy wychowawcze czy finansowe, a co najważniejsze nie radzi sobie ze szczerością wobec siebie.

Na ufności w zasadzie opiera się fabuła całego filmu. W końcu gdyby wszyscy rozmawiali ze sobą i mówili sobie prawdę to prawdopodobnie do żadnej zabawy z telefonami by nie doszło. Może nie jest to film twórczy, ale nie brak mu momentów humorystycznych i ogólnie pozostawia całkiem dobre wrażenie.

Ocena końcowa: 6/10

Joanna Bim

Film zobaczyłam w kinie Cinema City Wroclavia.

fot. Krzysztof Zatycki 

Słowa kluczowe: film, cinema city vip, opinia, ocena, 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Diabeł wcielony - film 2020
Diabeł wcielony - recenzja

Lepszego filmu na platformie Netflix w tym roku już chyba nie zobaczymy.

#Alive - film 2020
#Alive - recenzja

Koreański horror o zamkniętym w mieszkaniu chłopaku w czasie apokalipsy zombie jest lepszy niż wam się wydaje.

I zbaw nas ode złego
I zbaw nas ode złego - recenzja przedpremierowa

Oceniamy koreański film akcji o zabójcach, handlu organami i zemście.

Polecamy
Boże Ciało - recenzja

Oceniamy polskiego kandydata do Oscara. Czy spełnia oczekiwania?

Kadr z filmu
7 uczuć - recenzja

Jak Michał Koterski sprawdził się w roli Adasia Miauczyńskiego? Przeczytaj recenzję filmu!

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Diabeł wcielony - film 2020
Diabeł wcielony - recenzja

Lepszego filmu na platformie Netflix w tym roku już chyba nie zobaczymy.

#Alive - film 2020
#Alive - recenzja

Koreański horror o zamkniętym w mieszkaniu chłopaku w czasie apokalipsy zombie jest lepszy niż wam się wydaje.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!