Dzieje się - Kino

Netflix szydzi z głuchoniemych? Tak twierdzi model Nyle DiMarco

2018-09-13 14:12:27

Netflixowi oberwało się za nowy film. W "Sierra Burgess jest przegrywem" główna bohaterka w pewnym momencie udaje głuchoniemą, aby uniknąć rozmowy z chłopakiem. Znalazł się krytyk tej sceny.

Sierra Burgess Is a LoserW nowym filmie Netflixa, komedii skierowanej do widzów nastoletnich, w rolę tytułową wciela się Shannon Purser znana ze “Stranger Things”. Nawet obecność aktorki z takiego hitu nie pomogła na domniemany brak wyczucia twórców wobec mniejszości. Fabuła filmu w skrócie polega na tym, że licealistka Sierra Burges próbuje wywalczyć sobie względy przystojnego chłopca - Jameya (w tej roli Noah Centineo).

Jak to w tzw. teen movies bywa, dziewczę za temat bierze się od najgorszej z możliwych stron. Postanawia uwieść go telefonicznie podając się za kogoś innego. We wspomnianej oburzającej scenie, spotyka go po raz pierwszy i udaje głuchą, aby uniknąć z nim rozmowy. Logiczne prawda? W wyniku splotu machinacji wszechświata i przewidywalnej grafomanii scenarzysty, Jamey ma brata. Głuchoniemego chłopca o imieniu Ty (zagrał go Cochise Zornoza, który faktycznie jest głuchoniemy).

Pewnie takie żarty z komedii uszłyby twórcom na sucho, gdyby nie dzielna wypowiedź modela Nyle’a DiMarco, zwycięzcy 22. edycji America's Next Top Model. Celebryta zwrócił uwagę na to, że żartowanie z osób głuchoniemych jest nieprzyjemne, a przynajmniej dla niego jako osoby cierpiącej na taką przypadłość. Podniósł też faktyczny problem braku reprezentacji głuchoniemych aktorów w filmach.

Miejmy nadzieję, że Netflix wyciągnie nauki na przyszłość z takiego pouczenia. O ile sam żart w filmie nie koncentrował się na szydzeniu z głuchoniemej postaci, o tyle faktycznie w kolejnych produkcjach brakuje bohaterów z tego typu niepełnosprawnością. Na pewno ma to związek z tym, że jest ich zwyczajnie mniej, ale zawsze wprowadzenie tak różnorodnych postaci uwiarygadnia świat filmu.

Aleksander Gałąska

fot. materiały prasowe

Media Markt kupon zniżkowy

Słowa kluczowe: kino, głuchoniemi, Sierra Burges jest przegrywem, Stranger Things
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Jacek Braciak
"Córka trenera": aktorzy na zdjęciach z przedpremiery w Krakowie [FOTO]

Zobaczcie fotorelację z pokazu w Kinie Pod Baranami.

Rocketman
Taron Egerton na plakacie i w kulisach filmu "Rocketman" [WIDEO]

Zobaczcie jak aktor wciela się w Eltona Johna.

Złote Taśmy 2019 - laureaci
Znamy laureatów Złotych Taśm 2019

To nagroda, którą przyznają krytycy filmowi Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Polecamy
Ściągnąłeś ten film przez torrenty? Będzie cię ścigać kancelaria prawna
Ściągnąłeś ten film przez torrenty? Będzie cię ścigać kancelaria prawna

Internauci w całym kraju otrzymują wezwania zapłaty kwoty 550 zł z kancelarii adwokat Anny Łuczak w Warszawie. Działa ona jako pełnomocnik spółki Ent One, producenta i dystrybutora filmu "Last Minute".

Najlepsi aktorzy przed 30. rokiem życia
Najlepsi aktorzy przed 30. rokiem życia

Prezentujemy zestawienie młodych aktorów, którzy są na najlepszej drodze do zostania gwiazdami kinowymi.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Jacek Braciak
"Córka trenera": aktorzy na zdjęciach z przedpremiery w Krakowie [FOTO]

Zobaczcie fotorelację z pokazu w Kinie Pod Baranami.

Rocketman
Taron Egerton na plakacie i w kulisach filmu "Rocketman" [WIDEO]

Zobaczcie jak aktor wciela się w Eltona Johna.