Dzieje się - Kino

Na co do kina w weekend [PREMIERY]

2021-06-24 14:57:54

W tym tygodniu w polskich kinach mamy jedną, zdecydowanie najbardziej efektowną premierę. Mowa oczywiście o filmie "Szybcy i wściekli 9", ale kilka innych tytułów też może was zainteresować. Sprawdźcie aktualny repertuar i zdecydujcie, na co iść do kina w weekend 25-27 czerwca 2021!

Szybcy i wściekli 9

Premiery kinowe w Polsce 25 czerwca 2021

"Szybcy i wściekli 9", reż. Justin Lin, prod. USA, czas trwania 145 min.

Dominic (Vin Diesel) prowadzi spokojne życie z Letty (Michelle Rodriguez) i ze swoim synem Brianem. Jednak nadal czyhają na niego różne niebezpieczeństwa. Tym razem Dominic będzie musiał zmierzyć się z duchami własnej przeszłości. Jego ekipa znów połączy siły, żeby pokonać wroga - doskonałego kierowcę Jacoba Toretto (John Cena), który jest bratem Dominica skłóconym z nim od wielu lat."Supernova", reż. Harry Macqueen, prod. Wielka Brytania, czas trwania 93 min.

Sam i Tusker są razem od ponad 20 lat i kochają się bezgranicznie. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę.

"Lato '85", reż. Francois Ozon, prod. Francja, czas trwania 100 min.

Namiętny romans na malowniczym francuskim wybrzeżu, pośród klimatycznych lat 80. – w tle wybrzmiewają hity The Cure i Roda Stewarta. Obserwujemy, jak między dwoma nastolatkami wybucha uczucie, które szybko i tragicznie się zakończy. Szesnastoletni Alexis właśnie przeprowadził się z rodzicami do Normandii. Ma literacki talent, ciekawość świata i obsesję na punkcie śmierci. Gdy pewnego dnia wypłynie za daleko na swojej małej łódce, uratuje go nieznajomy – posągowo piękny i pewny siebie David. Alexis traci dla niego głowę, ale ich wspólne szczęście nie potrwa długo... i skończy się na sali sądowej.

"Miasto", reż. Marcin Sauter, prod. Polska, czas trwania 80 min.

Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem – Wielkim, a Profesorem – twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy stróż prawa poznaje Piosenkarkę – obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie.

Zobacz gwiazdy na premierze filmu "Miasto" >>

"Kapitan Szablozęby i magiczny diament", reż. Marit Moum Aune, Rasmus A. Sivertsen, prod. Norwegia, czas trwania 81 min.


Kapitan Szablozęby i jego załoga poszukują magicznego diamentu, który – jak głosi legenda – może spełnić każde życzenie. Piraci podejrzewają, że miejsce ukrycia klejnotu znane jest chłopcu o przydomku Paluch. Kiedy porywają go morscy rozbójnicy, na pomoc przychodzi mu jego najlepsza przyjaciółka, Weronika i w męskim przebraniu zaciąga się na statek Kapitana Szablozębego. Razem przeżyją mnóstwo niesamowitych przygód, bo na magiczny diament apetyt ma też zły czarownik Maga Khan. Kto pierwszy odnajdzie magiczny skarb i zdobędzie bezcenną moc urzeczywistniania marzeń? Przekonajcie się sami!

"Niepamięć", reż. Christos Nikou, prod. Grecja/Polska/Słowenia, czas trwania 90 min.

Współczesna i jednocześnie umieszczona poza czasem opowieść, która przenosi nas do Grecji, gdzie panuje epidemia amnezji. Aris, mieszkaniec Aten, trafia na oddział dla osób z zaburzeniami pamięci. Po dłuższym czasie spędzonym w szpitalu okazuje się, że nikt go nie szuka i nie da się ustalić jego personaliów. Takim jak on daje się szansę – mogą stworzyć sobie nową tożsamość i nowe wspomnienia. Nikt jednak nie wie, że Aris skrywa w sobie wielką tajemnicę. Pokazywana na festiwalu w Wenecji "Niepamięć" łączy w sobie absurdalny humor rodem z filmów Jorgosa Lantimosa ("Zabicie świętego jelenia", "Faworyta") i melancholię znaną z dzieł Charliego Kaufmana ("Być jak John Malkovich", "Anomalisa").

"Ciotka Hitlera", reż. Michał Rogalski, prod. Polska, czas trwania 80 min.

Lata czterdzieste XX wieku. Leon wraz z synami pracuje na Wiśle jako piaskarz. Pewnego dnia mężczyźni wyławiają z rzeki kobietę i jej małą córkę. Okazuje się, że są Żydówkami, które uciekły z Warszawy, w której nie mogły dalej się ukrywać. Leon podejmuje heroiczną walkę o ich przetrwanie. Daje kobietom schronienie w swoim domu ryzykując życiem własnej rodziny.

Zebrał: MD

fot. materiały prasowe 

Słowa kluczowe: 25-27 czerwca 2021, filmy, nowości, seanse, repertuar

Szybcy i wściekli 9 - plakaty z bohaterami (9)

Szybcy i wściekli 9 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 1
Szybcy i wściekli 9 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 2
Szybcy i wściekli 9 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 3
Szybcy i wściekli 9 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 4
Szybcy i wściekli 9 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 5

Szybcy i wściekli 9 - zdjęcia z filmu (10)

Szybcy i wściekli 9 - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 1
Szybcy i wściekli 9 - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 2
Szybcy i wściekli 9 - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 3
Szybcy i wściekli 9 - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 4
Szybcy i wściekli 9 - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 5

Gwiazdy na premierze filmu "Miasto" (10)

Gwiazdy na premierze filmu "Miasto" - Zdjęcie nr 1
Gwiazdy na premierze filmu "Miasto" - Zdjęcie nr 2
Gwiazdy na premierze filmu "Miasto" - Zdjęcie nr 3
Gwiazdy na premierze filmu "Miasto" - Zdjęcie nr 4
Gwiazdy na premierze filmu "Miasto" - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Rami Malek Oscar 2019
Oscarowa gala 2019: zobacz zdjęcia gwiazd z kulis imprezy [FOTO]

Na czerwonym dywanie można było podziwiać wiele ciekawych kreacji.

Oszustki
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Nowy Chucky, zabawne oszustki, koszmar nastolatków i wojna z koncernem.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!