Dzieje się - Kino

Na co do kina w weekend [PREMIERY]

2021-06-11 08:18:15

Od 11 czerwca w repertuarach polskich kin znajdujemy kilka bardzo dobrze zapowiadających się filmów. Premierowo zobaczymy m. in. trzecią część "Obecności", polski western, nagradzany (w tym Oscarem!) dramat z Madsem Mikkelsenem, aktorski film z animowanymi postaciami Toma i Jerry'ego, a także francuską komedię o tacie, który musi opiekować się dzieciakami. Sprawdźcie, na co iść do kina w weekend!

premiery kinowe 11 czerwca

Premiery kinowe w Polsce 11 czerwca 2021

"Obecność 3: Na rozkaz diabła", reż. Michael Chaves, prod. USA, czas trwania 112 min.

"Obecność 3: Na rozkaz diabła" to budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem i Lorraine Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.



"Na rauszu", reż. Thomas Vinterberg, prod. Dania, czas trwania 115 min.


Thomas Vinterberg nazywa swój najnowszy film – przebój festiwali w Cannes, Toronto i San Sebastián – pochwałą życia, a nie picia. Tylko czy umiemy jeszcze przeżywać stany upojenia bez procentów? W postać głównego bohatera, Martina, wcielił się z godną podziwu wrażliwością, charyzmą i empatią Mads Mikkelsen – i jest to bez wątpienia jeden z najlepszych występów w jego karierze. Martin to nauczyciel historii, mąż i ojciec dwojga dzieci, a przede wszystkim mężczyzna na skraju załamania nerwowego.

Jedynym lekarstwem na kryzys wieku średniego, wypalenie zawodowe i problemy w związku staje się dla niego alkohol. Bierze bowiem udział w kumpelskim eksperymencie – czterej nauczyciele sprawdzają na sobie teorię, że człowiek jakoby urodził się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, który stale trzeba uzupełniać. I tym sposobem klasyczny psychologiczny dramat płynnie przechodzi w komedię, która zatacza się nieuchronnie w stronę tragicznego kaca. W tym koktajlu smutku, śmiechu i nostalgii za utraconą joie de vivre najmniej chodzi jednak o pijaństwo, a najbardziej o bliskość, której mężczyźni nie umieją wziąć ani dać, więc jej unikają – jakby była bezalkoholowym Kamikadze.

Przeczytajcie recenzję tego filmu >>

"Magnezja", reż. Maciej Bochniak, prod. Polska, czas trwania 119 min.

Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan.

Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

Zobaczcie zdjęcia z premiery filmu w Warszawie >>

"Tom & Jerry", reż. Tim Story, prod. USA, czas trwania 101 min.


Jerry obiera sobie za mieszkanie najlepszy hotel w Nowym Jorku w przeddzień mającego się tam odbyć "ślubu stulecia". Tym samym zmusza zdesperowaną organizatorkę wesela do zatrudnienia Toma w celu pozbycia się gryzonia. Istna bitwa między kotem a myszą, do której dochodzi, może jednak zrujnować jej karierę, ceremonię, a być może nawet sam hotel. Wkrótce jednak pojawia się jeszcze większy problem: otóż przeciw całej trójce spiskuje diabolicznie ambitny pracownik.

"10 dni z tatą", reż. Ludovic Bernard, prod. Francja, czas trwania 104 min.


Antoine (Franck Dubosc) jest dyrektorem HR w dużej, międzynarodowej firmie. Pewnego dnia jego żona – Isabelle (Aure Atika) postanawia wyjechać na wakacje i zostawić dom i czwórkę dzieci pod opieką męża. Antoine, dla którego zarządzanie ludźmi to bułka z masłem, godzi się bez wahania. Nie docenia jednak chaosu i bałaganu, jaki może spowodować gromadka psotnych dzieciaków. Czy zdany wyłącznie na siebie dyrektor korporacji zdoła przetrwać dziesięć dni w samym środku rodzinnego piekła?

"Podróż księcia", reż. Jean-Francois Laguionie/Xavier Picard, prod. Francja/Luksemburg, czas trwania 77 min.


Woda wyrzuca starego księcia na brzeg. Rannego i nieco zagubionego rozbitka znajduje Tom - chłopiec, którego rodzice są naukowcami. W ich domu przybysz dochodzi do siebie, zaprzyjaźnia się z troskliwym opiekunem i dzięki niemu z zafascynowaniem poznaje krainę, o której nie miał pojęcia. Niestety para naukowców widzi w tajemniczym gościu przede wszystkim niezwykle ciekawy obiekt badań i eksperymentów. Profesor Victor pragnie wykorzystać księcia do udowodnienia swojej naukowej tezy o istnieniu zupełnie innego gatunku stworzeń.

"Słoń i motyl", reż. Amélie van Elmbt, prod. Belgia, czas trwania 86 min.

Antoine (Thomas Blanchard) wraca do swojego belgijskiego miasta rodzinnego, gdzie spotyka swoją byłą kochankę i matkę ich pięcioletniej córki Elsy (Lina Doillon), której nigdy nie poznał. Przez nieoczekiwany zwrot wydarzeń Antoine musi zająć się dociekliwym i żywiołowym dzieckiem.

"Spacer z Aniołami", reż. Tomasz Wysokiński, prod. Polska, czas trwania 84 min.


Każdego dnia w RPA znika wiele dzieci. Uciekają z domów, są z nich wyrzucane lub uprowadzane, a potem zmuszane do prostytucji lub padają ofiarą mordów rytualnych. Misją mężczyzny o imieniu Jerry jest ich odnajdywanie. W "Spacerze z Aniołami" towarzyszymy mu w poszukiwaniach dziewczynki porwanej w Soweto. Duchy przodków mówią, że dziecko żyje, ale ostrzegają, że odnalezienie go może spowodować śmierć jego matki. Poszukiwania podjęte przez Jerry'ego przywołują bolesne wspomnienia. Będąc jeszcze dzieckiem żył na ulicy skąd zrekrutowano go w szeregi zbrojnego ramienia Afrykańskiego Kongresu Narodowego, w którym heroicznie walczył z reżimem apartheidu. Zabliźnione rany krwawią na nowo, a konfrontacja z przeszłością ujawnia prawdziwą duszę Jerry'ego.

"Geniusze", reż. Thor Klein, prod. Niemcy/Polska/Wielka Brytania, czas trwania 102 min.

"Geniusze" to biograficzny film o życiu wybitnego polskiego matematyka żydowskiego pochodzenia, Stanisława Ulama z Philippem Tłokińskim w roli głównej ("Kurier"). Scenariusz filmu został oparty na autobiografii głównego bohatera pt. "Przygody matematyka". Międzynarodowa koprodukcja jest poruszającą opowieścią o młodym polskim naukowcu, który radząc sobie z traumatycznym doświadczeniem wojny, stał się jednym z pionierów ery nuklearnej. Badania Stanisława Ulama umożliwiły skonstruowanie bomby wodorowej, a także pozwoliły przyspieszyć budowę pierwszego komputera. To właśnie on wraz z Johnnym von Neumannem zapoczątkował cyfrową rewolucję, w której obecnie żyjemy. "Geniusze" wykraczają poza ramy filmowej biografii utalentowanego naukowca i stają się ponadczasową opowieścią o dwuznacznej naturze postępu.

Zebrał: MD

fot. materiały prasowe


Słowa kluczowe: 11-13 czerwca 2021, filmy, nowości, seanse, repertuar

Magnezja - zdjęcia z filmu (5)

Magnezja - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Magnezja - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Magnezja - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Magnezja - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Magnezja - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5

Obecność 3: Na rozkaz diabła - zdjęcia z filmu (10)

Obecność 3: Na rozkaz diabła - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Obecność 3: Na rozkaz diabła - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Obecność 3: Na rozkaz diabła - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Obecność 3: Na rozkaz diabła - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Obecność 3: Na rozkaz diabła - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
MÃłj pies Artur
Marcin Dorociński dubbinguje Marka Wahlberga w filmie "Mój pies Artur" [WIDEO]

Polski gwiazdor podkłada głos pod aktora z Hollywood.

Puchatek: Krew i miÃłd 2
Horror "Puchatek: Krew i miód 2" ma polski zwiastun i plakat [WIDEO]

Twórcy shlashera obiecują: mniej miodu, więcej krwi.

Godzilla i Kong: Nowe imperium
"Godzilla i Kong" - przed nami Mini Maraton w kinach Helios

W nowym filmie Kong i Godzilla są zmuszeni stawić czoła kolosalnemu, nieodkrytemu zagrożeniu!

Polecamy
Oblicze mroku
"Oblicze mroku": India Eisley podąża śladami swej matki Olivii Hussey

Jej bohaterka to nieśmiała nastolatka Maria, która zamienia się ze swym żądnym przemocy odbiciem w lustrze.

Kobiety mafii 2 - premiera
Tłum aktorów i celebrytów na premierze filmu "Kobiety mafii 2" w Warszawie [FOTO]

Pojawiły się gwiazdy obsady oraz wiele znanych postaci polskiego show biznesu.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
MÃłj pies Artur
Marcin Dorociński dubbinguje Marka Wahlberga w filmie "Mój pies Artur" [WIDEO]

Polski gwiazdor podkłada głos pod aktora z Hollywood.

Puchatek: Krew i miÃłd 2
Horror "Puchatek: Krew i miód 2" ma polski zwiastun i plakat [WIDEO]

Twórcy shlashera obiecują: mniej miodu, więcej krwi.

Popularne
impresjonisci film
Impresjoniści - recenzja

Film pokazuje przebieg wspólnego życia malarza Pierre Bodnarda i jego ukochanej Marthe. Czy warto to zobaczyć?