Dzieje się - Kino

Na co do kina w weekend [PREMIERY]

2015-11-12 15:05:30

13 listopada do kin wchodzi aż osiem filmów, w których zobaczymy niezwykłą kompilację gwiazd i ciekawych historii. Będzie komediowo, romantycznie, bajkowo i dramatycznie. Sprawdź, na co się wybrać!



"Listy do M. 2", reż. Maciej Dejczer, prod. Polska, czas trwania 103 min, dystr. Kino świat

Od wydarzeń znanych z "Listów do M" minęły równo cztery lata i wszyscy bohaterowie przygotowują się do kolejnej Wigilii. Mikołaj (Maciej Stuhr), który znalazł szczęście u boku Doris (Roma Gąsiorowska-Żurawska), wciąż nie może zdecydować się na oświadczyny, co prowokuje jego syna Kostka (Jakub Jankiewicz) do obmyślenia sprytnej, świątecznej intrygi z pierścionkiem zaręczynowym w tle. Małgosia (Agnieszka Wagner) i Wojtek (Wojciech Malajkat) adoptowali Tosię (Julia Wróblewska), ale teraz, tuż przed Bożym Narodzeniem, ich rodzina musi zmierzyć się wspólnie z nową, trudną sytuacją, związaną ze zdrowiem Małgosi.

Karina (Agnieszka Dygant) – obecnie wzięta pisarka i Szczepan (Piotr Adamczyk) – teraz taksówkarz, rozstali się, lecz ich ścieżki nieustannie się przecinają. Związek Betty (Katarzyna Zielińska) i „niegrzecznego” Mikołaja Mela (Tomasz Karolak) nie przetrwał próby czasu, Betty wychowuje ich synka Kazika z nowym partnerem Karolem (Marcin Perchuć). Czy Mel zdoła udowodnić, że zasługuje na miłość syna i stać się dla Kazika prawdziwym superbohaterem? Wladi (Paweł Małaszyński) wciąż kieruje Agencją Mikołajów, wspierany przez niezawodną Larwę (Katarzyna Bujakiewicz) i nową pracownicę – Magdę (Magdalena Lamparska), która mocno namiesza w związku popularnego muzyka Redo (Maciej Zakościelny) i Moniki (Marta Żmuda-Trzebiatowska). Rodzice (Małgorzata Kożuchowska, Waldemar Błaszczyk) zmagają się ze zbuntowanym nastoletnim synem, kontestującym Wigilię.



"Steve Jobs", reż. Danny Boyle, prod. USA, czas trwania 122 min, dystr. United International Pictures

Życie Steve'a Jobsa to właściwie gotowy scenariusz filmowy. Walka o przetrwanie, wyścig z czasem, genialny umysł i pomysły, które zrewolucjonizowały rzeczywistość XX i XXI wieku. Za reżyserię filmu odpowiedzialny jest Danny Boyle, laureat Oscara za film "Slumdog. Milioner z ulicy". Scenariuszem zajął się Aaron Sorkin, zdobywca Nagrody Akademii za "The Social Network".

Film zabierze nas w miejsca, w których tworzyły się podwaliny dzisiejszej elektroniki i technologii nowej generacji. Zobaczymy walkę z czasem, który Jobs musiał wyprzedzić, abyśmy dziś korzystali z rozwiniętej technologii komputerowej. Twórcy filmu zapowiadają, że poznamy również intymny portret geniusza, ojca rewolucji technologicznej. W filmie zobaczymy Michaela Fassbendera w roli tytułowej oraz laureatkę Oscara Kate Winslet, a także Setha Rogena i Jeffa Danielsa.



"W objęciach węża", reż. Ciro Guerra, prod. Argentyna, Wenezuela, Kolumbia, czas trwania 125 min, dystr. Against Gravity


Amazoński szaman Karamate to ostatni Mohikanin swego ludu. Tylko on zna tajemnicę Yakruny – rośliny, która jest remedium na wszystkie choroby człowieka. To cel poszukiwań dwóch białych naukowców, którym szaman towarzyszy przez 40 lat. Ich podróż powoli zamienia się w pełną tajemnic wyprawę do jądra ciemności. Obie wędrówki, podczas których szaman prowadzi naukowców przez Amazonię, krzyżują się wielokrotnie, wywołując poczucie bezczasowości miejsca, w którym się odbywają. Naukowcy uświadamiają sobie, że logika, którą się kierują, jest bezużyteczna w świecie mitów i rytuałów realniejszych od nauki.

Po drodze wiele na nich czeka: od kanibalizmu po zdegenerowane kulty wyrosłe z katolicyzmu. Film pokazuje fantasmagoryczną podróż zarówno w głąb Amazonii, jak i samego siebie. Obserwujemy świat intuicji, w którym przypadek, szaleństwo i magia odgrywają równorzędne role. Skojarzenia z "Czasem Apokalipsy" Coppoli czy jego pierwowzorem, "Jądrem ciemności" Conrada, nie są przypadkowe. Czarno-biały film powstał na podstawie dzienników podróży przez kolumbijską Amazonię, napisanych przez Niemca Theodora Kocha-Grunberga i Amerykanina Richarda Evansa Schultasa.

"Imigranci", reż. Jacques Audiard, prod. Francja, czas trwania 110 min, dystr. Solopan

Dheepan (Antonythasan Jesuthasan) jest jednym z Tygrysów, grupy tamilskich rebeliantów. Kiedy wojna domowa na Sri Lance ma się ku końcowi, a nieuchronna porażka jest coraz bliżej, mężczyzna decyduje się na ucieczkę. Towarzyszą mu nieznajome - kobieta i mała dziewczynka. Ma nadzieję, że dzięki ich obecności łatwiej będzie mu uzyskać azyl w Europie. Po dotarciu do Paryża uciekinierzy nie mogą znaleźć dla siebie miejsca aż do chwili, w której Dheepan znajduje pracę dozorcy zaniedbanego bloku na przedmieściach. Usiłuje stworzyć dom dla nowej "żony" oraz "córki", jednak przemoc, z którą styka się co dzień, na nowo otwiera w nim wojenne rany. Mężczyzna musi znów rozbudzić w sobie wojownicze instynkty, aby chronić osoby, z którymi ma nadzieję stworzyć prawdziwą rodzinę.

"Sawa. Mały wielki bohater", reż. Maksim Fadeev, prod. Rosja, czas trwania 95 min, dystr. Monolith Films

Sawa to 10-letni chłopiec, który aby obronić swoją rodzinną wioskę musi stawić czoła złowrogim magicznym istotom. Wspierany przez białą wilczycę Angi, przezabawnego stworka o imieniu Pafik oraz niezwykle czarującą Nanty, córkę miejscowego szamana, Sawa wyrusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż przez magiczną krainę. Przyjaciele pomogą dotrzeć chłopcu do tajemniczego Maga, który jako jedyny posiada moc zdolną zniszczyć zło i uratować wioskę Sawy. Chłopiec nie przypuszcza, że każdy z jego towarzyszy ma swój powód, aby spotkać się z Magiem.



"Moja matka", reż. Nanni Moretti, prod. Francja, Niemcy, Włochy, czas trwania 102 min, dystr. Gutek Film

Margherita (Margherita Buy) jest uznaną reżyserką filmową. Praca na planie jej najnowszej, skomplikowanej produkcji, nie przebiega zbyt gładko. Wszystko dodatkowo utrudnia amerykański gwiazdor (John Turturro) w epizodycznej roli, który ledwo sobie radzi z włoskimi dialogami, czym doprowadza filmową ekipę do pasji. Równocześnie Margherita musi sprostać wyzwaniom codzienności: problemom z dorastającą córką, chorobie matki i rozstaniu z wieloletnim partnerem, odtwarzającym w jej filmie główną rolę. Jak w tym wszystkim wytrwać i nie zwariować? Jak odnaleźć sens, wewnętrzną siłę i radość?

"Git", reż. Kamil Szymański, prod. Polska, czas trwania 72 min. dystr. Mushchelka

Jakub M. słynny mąciciel (Włodzimierz Matuszak) – przywódca w zakładzie karnym w Łęczycy zostaje zamordowany. Ze wstępnych przesłuchań i akt sprawy wynika, że była to zemsta okaleczonego współwięźnia, Grzegorza R. Tydzień wcześniej Jakub M. udzielił wywiadu telewizyjnego. Dziennikarz śledczy, który z nim rozmawiał postanawia dojść do prawdy. Wywiad z mordercą odkryje szokujący bieg zdarzeń.

"Powrót do Itaki", reż. Laurent Cantet, prod. Francja, czas trwania 110 min, dystr. Aurora Films

Pięcioro osób wspomina lata młodości, świętując powrót z emigracji swojego przyjaciela, Amadeo.



Zebrał: MD

Słowa kluczowe: na co do kina, kino w weekend, premiery kinowe, premiery kino, listy do m 2, steve jobs film

Zdjęcia z filmu Listy do M.2 (13)

Zdjęcia z filmu Listy do M.2  - Zdjęcie nr 1
Zdjęcia z filmu Listy do M.2  - Zdjęcie nr 2
Zdjęcia z filmu Listy do M.2  - Zdjęcie nr 3
Zdjęcia z filmu Listy do M.2  - Zdjęcie nr 4
Zdjęcia z filmu Listy do M.2  - Zdjęcie nr 5

Zdjęcia z filmu Steve Jobs (9)

Zdjęcia z filmu Steve Jobs  - Zdjęcie nr 1
Zdjęcia z filmu Steve Jobs  - Zdjęcie nr 2
Zdjęcia z filmu Steve Jobs  - Zdjęcie nr 3
Zdjęcia z filmu Steve Jobs  - Zdjęcie nr 4
Zdjęcia z filmu Steve Jobs  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Miażdzy [0]
    Rahim
    2015-11-16 15:59:58
    Jeden z lepszych filmów o imigrantach, nie jest dokumentem, ale fajną fabułą i bardzo go za to doceniam.
  • Imigranci kim są? [0]
    Pakito
    2015-11-14 11:29:35
    Bardzo rzeczowy i bez owijania w bawełnę film. Pokazuje jak wygląda tak naprawdę życie imigrantów we Francji. Chaos i przemoc jednym słowem.
  • Byłem na Imigrantach [0]
    Maksymilian
    2015-11-13 15:41:00
    Muszę przyznać, że oglądałem w swoim życiu kilka niezłych filmów, ale Imigranci są po prostu "prawdziwi". To jest jeden z takich filmów, że człowiek cieszy sie, że to nie o nim go nakręcili. Ja polecam.
  • Imigranci [0]
    Zbyszek
    2015-11-13 14:16:42
    Dziś podobno wchodzi do kin i myślę że w natłoku komercji pójdę właśnie na to, potrzebuje czegoś co jest po prostu dobre, a z tego co czytam w internecie Imigranci mnie poruszą
  • Imigranci [0]
    Mriusz
    2015-11-13 13:33:59
    Dziś wybieram się na Imigrantów, czekam na ten film od kiedy dowiedziałem się, że zdobył Złota Palmę w Cannes.
Zobacz także
Noe: wybrany przez Boga
Filmy w TV na Wielkanoc 2024 [Program telewizyjny]

Co warto zobaczyć w święta wielkanocne?

The Spider Within: A Spider-Verse Story
Miles Morales i pajęczy horror w krótkiej animacji ze Spider-Verse [Cały film]

Do sieci trafiła kilkuminutowa animacja "The Spider Within: A Spider-Verse Story".

Kinds of Kindness
Emma Stone i inne gwiazdy w nowym filmie twórcy "Biedych istot" [WIDEO]

Mamy już zwiastun filmu "Kinds of Kindness"!

Polecamy
On Art 2019
Ruszył On Art 2019 - Festiwal Kina i Sztuki

Festiwal odbywa się jednocześnie w sześciu miastach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Bydgoszczy, Lublinie i Wrocławiu.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Noe: wybrany przez Boga
Filmy w TV na Wielkanoc 2024 [Program telewizyjny]

Co warto zobaczyć w święta wielkanocne?

The Spider Within: A Spider-Verse Story
Miles Morales i pajęczy horror w krótkiej animacji ze Spider-Verse [Cały film]

Do sieci trafiła kilkuminutowa animacja "The Spider Within: A Spider-Verse Story".