Recenzje - Kino

My Mind and Me - recenzja

2022-11-08 07:32:42

4 listopada miała miejsce światowa premiera dokumentu o Selenie Gomez My Mind and Me. Film przedstawiający problemy, z którymi musiała się zmagać artystka na przestrzeni lat, był ogłaszany już od dłuższego czasu, a jego udostępnieniu towarzyszył nowy utwór piosenkarki o tym samym tytule. Jak prezentuje się najnowsza produkcja dostępna na Apple TV+?

Zobacz też: Thor: Miłość i grom - recenzja wydania Blu-ray

my mind and mePremiera filmu "My Mind and Me"

Premiera filmu dokumentalnego o Selenie Gomez pokazuje podróż artystki na przestrzeni ostatnich sześciu lat, w której zmaga się ona z wieloma problemami na tle zdrowotnym. Opowiada widzom o tym, jak ciężko piosenkarka przechodziła przez różne etapy swojego życia, zmagając się z depresją, stanami lękowymi czy też chorobą afektywną dwubiegunową. Nie jest więc to przypadek, że zwiastun produkcji pojawił się w sieci podczas Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

Recenzja dokumentu o Selenie Gomez

Film porusza bardzo ważne tematy, które w pewny sposób dotykają każdą młodą osobę, dorastającą w erze mediów społecznościowych. Pokazane są ujęcia piosenkarki, która opowiada o chęci zmiany swojego wyglądu, nieczuciu się wystarczająco dobrą, czy też będącą pod ciągłą krytyką innych obcych osób. Presja medialna, która budowała się przez ten cały czas wywołują u niej widoczne problemy zdrowotne, z którymi musi zmagać się w trakcie jej trasy koncertowej w 2016 roku. Skutkiem czego było zrobienie sobie przerwy od występowania oraz szukanie pomocy u specjalistów w szpitalu psychiatrycznym.

Pomimo rozwijanego w filmie problemu związanego z załamaniem nerwowym, czy też depresją dokument, który nakręcił Alek Keshishian w emocjonalny, lecz prosty sposób przeprowadza nas przez kolejne lata życia artystki. Poszukiwanie szczęścia, siebie i celu w życiu stają się kolejnymi wyzwaniami, z którymi musi zmierzyć się piosenkarka. Dokument pokazuje jej podróż do Kenii, gdzie otwarcie rozmawia z uczącymi się tam młodymi kobietami o swoich przeżyciach, a także ich doświadczeniu.

Biorąc pod uwagę fakt, że produkcja miała pokazać sześć ostatnich lat z życia artystki, po obejrzeniu dokumentu można czuć jednak pewien niedosyt. Chociaż pokazuje bardzo on ważną historię dotyczącą zdrowia psychicznego, wiadomo, że w życiu artystki wydarzyło się również wiele zdarzeń, które miały wpływ na to, kim jest aktualnie Selena. Film nie wspomina nic o założeniu przez piosenkarkę firmy Rare Beauty, która ma rzucić wyzwanie nierealistycznym standardom doskonałości. W jego ostatnich częściach wspomniana jest jednak fundacja Rare Impact Found, której celem jest m.in. wprowadzenie zmian w związku z nauką o zdrowiu psychicznym w szkołach.

Pozostaje jednak pytanie, czy pokazane momenty z życia Seleny będą miały wystarczający wpływ na to, aby zostać zapamiętane na dłużej, czy też rozpocząć rozmowę na temat depresji i stanów lękowych na większą skalę. Chociaż dokument przedstawia w zupełnie nowym świetle historie piosenkarki oraz minione wydarzenia, które zostały poddane krytyce przez media, ciężko stwierdzić czy w będzie on miał w bezpośredni sposób wpływ na jego widzów.

Barbara Szałasz


fot. zrzut ekranu z YouTube/Apple TV

Słowa kluczowe: Selena Gomez, dokument, film dokumentalny, ocena, 2022
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Kolor purpury
Kolor purpury (2024) - recenzja DVD

Czy warto zobaczyć remake musicalu Stevena Spielberga?

Civil War
Civil War - recenzja

Dlaczego jest to jeden najlepszych filmów 2024 roku?

Polecamy
KrÃłl - film 2019
Król - recenzja

Oceniamy gwiazdorsko obsadzony film historyczny z platformy Netflix.

Nope zwiastun 2022
Nie! - recenzja spoilerowa

Jordan Peele zrobił nowy horror. Czy znany motyw udało się ciekawie urozmaicić?

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kolor purpury
Kolor purpury (2024) - recenzja DVD

Czy warto zobaczyć remake musicalu Stevena Spielberga?

Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!