Recenzje - Kino

Muzykanci - recenzja przedpremierowa

2018-06-01 15:04:15

Lubisz komedie o młodych muzykach, którzy marzą o sławie i próbują osiągnąć sukces? Bawiłeś się świetnie oglądając "Odlotowców", czy 'Szaloną wyprawę Billa i Teda"? Przeczytaj recenzję filmu "Muzykanci"!

Naszym protagonistą jest Robin (Patrik Dergel), frontman młodej rockowej kapeli. Bohater śpiewa, gra na gitarze, komponuje, pisze teksty i wierzy w to, że kiedyś razem z zespołem będzie występować na wielkich scenach. W końcu los uśmiecha się do Robina i kolegów. Nareszcie będą mogli wyruszyć w upragnioną trasę koncertową. Jest jednak mały haczyk. Będą zespołem towarzyszącym Majkelowi Bossowi (Martin Dejdar), wyblakłej gwieździe muzyki pop, podczas tournée, które ma być triumfalnym powrotem muzyka na scenę. Artysta pragnie wykorzystać talent młodych rockmanów, aby znowu znaleźć się na muzycznym topie.

Film składa się z wielu klisz. Z pewnością nie można traktować tego jako zarzut, gdyż nawiązania te są w pełni świadome. Główny bohater to frontman z fryzurą "na Iglesiasa" - wrażliwy, przystojny, ale potrafiący walczyć o swoje i zdeterminowany w dążeniu do celu. Majkel Boss to była gwiazda, nie potrafiąca pogodzić się z upływem czasu. Za wszelką siłę chcę być fajny i "cool". Nie zdaje sobie jednak sprawy, że jego czas już minął. Jest też Izzi (Pavel Kríz), były muzyk metalowy, którego karierę zatrzymał wypadek. Bohater nosi "mulleta" (czyli popularną fryzurę "na czeskiego piłkarza"), bandanę, ma dwa razy młodszą od siebie dziewczynę i stara się nie pokazywać, jak ważna jest dla niego sceniczna przeszłość.

W filmie nie zabrakło też prawdziwych „muzykantów”. W drugoplanowych rolach występują tutaj Halina Mlynková i Jaromír Nohavica. Muzycy nie tylko próbują sił jako aktorzy, ale także śpiewają piosenki specjalnie napisane do filmu. Widać, że zarówno była wokalistka Brathanków, jak i czeski pieśniarz bardzo dobrze czują się przed kamerą.

Przed seansem nie należy się nastawiać na satyrę odslaniającą mroczną stronę muzycznego biznesu. "Muzykanci" nie starają się być filmem zaangażowanym, przekazującym ważne rzeczy pod płaszczykiem komedii. To zdecydowanie produkcja do obejrzenia w gronie dobrych znajomych. Nieangażujące, lekkie i momentami naprawdę zabawne kino. Z odpowiednim nastawieniem można się naprawdę świetnie bawić podczas seansu.

Kacper Jasztal

Muzykanci, reż. Dusan Rapos, prod. Czechy, czas trwania 105 min., dystr. Żółty Szalik, polska premiera 8 czerwca 2018

fot. materiały prasowe

promocje Media Expert

Słowa kluczowe: film, ocena, analiza, opinia, wrażenia, Jaromír Nohavica
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
fot. materiały prasowe
Człowiek, który zabił Don Kichota - recenzja

Długo oczekiwany film Terry'ego Gilliama w końcu wszedł do kin. Czy warto było czekać?

Mission: Impossible – Fallout
Mission: Impossible - Fallout - recenzja

Czy szósta część serii ma coś nowego do zaoferowania? Przeczytaj recenzję filmu!

Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach
Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach - recenzja

Elle Fanning jako punkowa dziewczyna nie z tej ziemi.

Polecamy
Państwo młodzi Chuck i Larry
Państwo młodzi Chuck i Larry

Komedia w reżyserii Dennisa Dungana jest historią perypetii dwóch serdecznych przyjaciół z brooklyńskiej straży pożarnej. To film lekki, łatwy i przyjemny, o którym... dosyć szybko się zapomina.

Film dla ludzi, nie dla krytyków
Film dla ludzi, nie dla krytyków

Zanim poszliśmy do kina na "1920. Bitwę Warszawską", zrobiliśmy najlepszą możliwą rzecz - nie przeczytaliśmy ani jednej recenzji tego filmu.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
fot. materiały prasowe
Człowiek, który zabił Don Kichota - recenzja

Długo oczekiwany film Terry'ego Gilliama w końcu wszedł do kin. Czy warto było czekać?

Mission: Impossible – Fallout
Mission: Impossible - Fallout - recenzja

Czy szósta część serii ma coś nowego do zaoferowania? Przeczytaj recenzję filmu!