Dzieje się - Kino

Międzynarodowa premiera "Ślubów panieńskich"

2010-10-14 10:45:49

Komedia Filipa Bajona "Śluby panieńskie", która od 8 października króluje na ekranach polskich kin (blisko 200 tysięcy widzów w weekend otwarcia, lepiej niż "Zemsta", "Przedwiośnie" i "Popiełuszko"), będzie miała swoją międzynarodową premierę w Stanach Zjednoczonych.

Twórcy i aktorzy filmu spotkają się z publicznością w kinie Copernicus Center w Chicago (5216 West Lawrence Ave.) w niedzielę, 17 października o godz. 16:00 oraz we Florence Gould Hall na Manhattanie w Nowym Jorku (55 East 59th Street) w sobotę 23 października o godz. 20:00. Jednocześnie film trafi do dystrybucji w USA.

Albin (Borys Szyc) i Gustaw (Maciej Stuhr) to niegrzeczni faceci, którzy próbują za wszelką cenę uwieść spiskujące przeciw mężczyznom panny - Anielę (Anna Cieślak) i Klarę (Marta Żmuda Trzebiatowska). Jednak tym razem poszukiwacze mocnych miłosnych wrażeń i słabych kobiecych punktów trafiają na ekstremalnie trudne przeciwniczki. Piękne dziewczyny zrobią wszystko, żeby pokrzyżować plany nałogowych podrywaczy i spektakularnie utrzeć im nosa. Wybucha wielka wojna męsko-damska, w której intryga goni intrygę, seryjnie łamane są serca, a każdy chwyt jest dozwolony. Czy rozważny, choć romantyczny twardziel Radost (Robert Więckiewicz) zatrzyma lawinę zabawnych nieporozumień i doprowadzi aferę do szczęśliwego końca?

Filip Bajon zalicza się do najoryginalniejszych polskich twórców filmowych. Publiczność amerykańska zna go z prezentowanych w Stanach filmów: "Aria dla atlety" (1979), "Magnat" (1986), "Poznań 56" (1996) czy "Przedwiośnie" (2001). W wyreżyserowanych przez niego ŚLUBACH PANIEŃSKICH wystąpiła plejada gwiazd: Marta Żmuda Trzebiatowska (Klara), Anna Cieślak (Aniela), Edyta Olszówka (Dobrójska), Borys Szyc (Albin), Robert Więckiewicz (Radost), Maciej Stuhr (Gustaw) oraz Wiktor Zborowski, Andrzej Grabowski, Daniel Olbrychski, Marian Dziędziel, Marian Opania, Lech Ordon. Autorem zdjęć jest Witold Stok, polski operator od lat mieszkający w Londynie, a muzykę skomponował Michal Lorenc.

Osoby zainteresowane obszerniejszymi materiałami o filmie, będą mogły obejrzeć je na specjalnie poświęconym filmowi kanale telewizyjnym (Local Channel on Demand), dostępnym bezpłatnie w sieci Comcast, największej sieci telewizji kablowej w Illinois. Będą one dostępne również na stronie internetowej www.pffamerica.com

17 października - Copernicus Center w Chicago

23 października - Florence Gould Hall w Nowym Jorku

ip

Słowa kluczowe: śluby panieńskie filip bajon film premiera polska premiera międzynarodowa
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Krzew jałowca
19. MFF Nowe Horyzonty - Trzecie Oko: współczesne czarownice

Trzecie Oko jest cyklem od kilku lat konsekwentnie pokazującym kino kobiet i kobiety w kinie.

Wakacyjne warsztaty filmowe
Dolnośląskie Centrum Filmowe ogłasza nabór na Wakacyjne warsztaty filmowe Wrocław

Istnieje możliwość uczestniczenia w dowolnie wybranym warsztacie lub w całym 3-modułowym projekcie.

Piłsudski
Borys Szyc jako "Piłsudski" w pierwszej zapowiedzi filmu [WIDEO]

Film Michała Rosy wejdzie do kin 13 września 2019.

Polecamy
Po zakochanym wampirze czas na zakochanego zombie
Po zakochanym wampirze czas na zakochanego zombie

Latem tego roku rozpoczną się prace na planie "Warm Bodies", najnowszego filmu Jonathana Levina, opowiadającego o... zakochanym zombie!

Halloween
Najlepsze horrory na Halloween

Czym byłaby impreza halloweenowa bez horroru? Prezentujemy zestaw strasznych filmów, które z pewnością dobrze uzupełnią Waszą zabawę podczas wieczoru Halloween.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Krzew jałowca
19. MFF Nowe Horyzonty - Trzecie Oko: współczesne czarownice

Trzecie Oko jest cyklem od kilku lat konsekwentnie pokazującym kino kobiet i kobiety w kinie.

Wakacyjne warsztaty filmowe
Dolnośląskie Centrum Filmowe ogłasza nabór na Wakacyjne warsztaty filmowe Wrocław

Istnieje możliwość uczestniczenia w dowolnie wybranym warsztacie lub w całym 3-modułowym projekcie.

Konkurs Ziaja