Recenzje - Kino

Listy do M. 3 - recenzja

Poznajcie naszą opinę i ocenę filmu

2017-11-13 10:23:05

Są takie serie filmowe, które z jakiegoś powodu Polacy po prostu kochają oglądać. Ostatnio są to głównie kryminały Patryka „każde słowo scenariusza jest prawdziwe” Vegi oraz „Listy do M.”, czyli świąteczne komedie romantyczne. A skoro w kalendarzach jest już listopad, to i w kinach można oglądać najnowszą produkcję TVN – „Listy do M. 3”. Czy to dobry film? Przeczytaj recenzję!

Listy do M. 3„Listy do M. 3” to historia podzielona na szereg pomniejszych wątków, w których obserwujemy zmagania kilkunastu postaci z ich życiowymi problemami. Jakie to problemy? Mamy tu m. in. skrajnie nieodpowiedzialnego gościa, któremu ucieka syn. Mamy wdowca, któremu córka gosposi kradnie laptopa ze zdjęciami zmarłej żony. Mamy zakochanego młodzieńca, który podrywa dziewczynę „na psa”. Mamy dziewczynę, która daje mu się poderwać, choć jest w związku z bogatym biznesmenem. Mamy hipochondryczkę, która chciałaby zrobić coś szalonego. Mamy jej męża, który by ją zrozumieć pali „gibona”. Mamy prezenterkę radiową, która zakochuje się w pierwszym słuchaczu, wyznającym jej miłość przez telefon. Mamy policjanta zwinnego jak ninja, który wyznaje miłość przez telefon. Ok, wystarczy, bo jeśli te opisy nie wydają wam się głupie, to spokojnie możecie wybrać się na seans.

Zachowanie poszczególnych bohaterów po prostu nie ma tu nic wspólnego z racjonalnością, podobnie jak prezentowane epizody nie mają nic wspólnego z prawdziwym życiem. Oczywiście, od tego są takie lekkie i przyjemne produkcje, by widzowie oderwali się w kinie od szarości dnia codziennego, ale tym razem nie jest ani lekko ani przyjemnie. „Listy do M. 3” to zwyczajny festiwal absurdu, na którym trudno dobrze się bawić, chyba że przed projekcją wyłączamy myślenie.
    
Cała akcja dzieje się w Wigilię, jednak ten specjalny dzień jest tylko tłem wydarzeń i w zasadzie wszystko mogłoby się rozgrywać kiedykolwiek. Brak tu też humoru na choćby przyzwoitym poziomie. Ten, który już jest zazwyczaj wiąże się z tekstami, które nie są odpowiednie dla młodszej widowni, także widzowie, którzy planują seans z udziałem swych pociech, powinni to poważnie przemyśleć. Z ekranu usłyszymy np. o bzykaniu w toalecie, skręcaniu „gibona” czy raku w du**e. Nie raz polecą także wulgarne słowa na „K” i na „P”.

Nie mogło zabraknąć także wszechobecnej reklamy zaprzyjaźnionych stacji TVN marek. Jeśli jednak mamy doszukiwać się plusów, to będzie to gra aktorska młodego pokolenia. Z rolą poradził sobie zwłaszcza Filip Pławiak, który pokazał, że nieźle odnajduje się w roli amanta.

Jeśli chcecie poczuć filmową magię świąt, to zdecydowanie lepszym pomysłem jest odświeżenie pierwszych „Listów do M.”, niż męczarnia na „trójce”. To na pewno najsłabsza część serii.  
     
Ocena końcowa 3/10

Michał DerkaczListy do M. 3, reż. Tomasz Konecki, prod. Polska, czas trwania 110 minut, polska premiera 10 listopada 2017, dystr. Kino Świat


Słowa kluczowe: film, Listy do M. 3, recenzja, opinia, ocena, wrażenia

Listy do M. 3 - kadry z filmu (25)

Listy do M. 3 - kadry z filmu - Zdjęcie nr 1
Listy do M. 3 - kadry z filmu - Zdjęcie nr 2
Listy do M. 3 - kadry z filmu - Zdjęcie nr 3
Listy do M. 3 - kadry z filmu - Zdjęcie nr 4
Listy do M. 3 - kadry z filmu - Zdjęcie nr 5

Listy do M. 3 - zdjęcia z premiery (32)

Listy do M. 3 - zdjęcia z premiery - Zdjęcie nr 1
Listy do M. 3 - zdjęcia z premiery - Zdjęcie nr 2
Listy do M. 3 - zdjęcia z premiery - Zdjęcie nr 3
Listy do M. 3 - zdjęcia z premiery - Zdjęcie nr 4
Listy do M. 3 - zdjęcia z premiery - Zdjęcie nr 5

Listy do M. 3 - plakaty z bohaterami (11)

Listy do M. 3 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 1
Listy do M. 3 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 2
Listy do M. 3 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 3
Listy do M. 3 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 4
Listy do M. 3 - plakaty z bohaterami - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • Gdzie obejrzymy? [0]
  Kinma
  2018-01-02 15:16:38
  Listy do M. 3 2017 online http://filmplay.pl/listy-m3-hd http://filmplay.pl/listy-m3-hd . . . ... . .
Zobacz także
Prawda czy wyzwanie - recenzja

Podejmiesz wyzwanie? Najpierw przeczytaj recenzję!

Zobacz recenzję serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku"!
Kruk. Szepty słychać po zmroku - recenzja serialu

Oceniamy nowy, polski serial kryminalny.

Pandy Imax 3d
Pandy 3D - recenzja

Oceniamy dokumentalną historię małych pand z Chin.

Polecamy
Zabawa w wojnę
Zabawa w wojnę

Charli Wilson jest nadzwyczaj ciekawym człowiekiem. Czy kocha śpiew, w filmie nie wyszczególniono. Za to wino i kobiety – na pewno.

Asterix tym razem na Olimpiadzie
Asterix tym razem na Olimpiadzie

138 365 plus 78 000 000 równa się przebój? Nie są to zajęcia z matematyki jednak liczby ww. są jak najbardziej godne uwagi. Pierwsza to ilość widzów jaka w pierwszy weekend wyruszyła do kin obejrzeć premierę Asteriksa na Olimpiadzie. Druga to pieniądze w Euro wydane na tę produkcję. Czy było warto?

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Prawda czy wyzwanie - recenzja

Podejmiesz wyzwanie? Najpierw przeczytaj recenzję!

Zobacz recenzję serialu "Kruk. Szepty słychać po zmroku"!
Kruk. Szepty słychać po zmroku - recenzja serialu

Oceniamy nowy, polski serial kryminalny.