Recenzje - Kino

Kwiaty miłości - recenzja

2019-09-11 22:59:24

Maisie (Kimbra), na krótko przed śmiercią ojca poznaje historię życia swoich rodziców, ich tajemnice i rzeczy, które ukrywali przed nią przez długi czas. Przy pomocy muzyki, która towarzyszyła im w młodości chce opowiedzieć ich przeżycia. "Kwiaty miłości" to romantyczny dramat, który pojawił się w kinach 9 września 2019. Przeczytajcie recenzję filmu i sprawdźcie, czy warto wybrać się do kina!

Kwiaty miłości

Brak komunikacji

W zasadzie największym problemem głównych bohaterów jest to, że nie potrafią ze sobą porozmawiać. Byłoby to zrozumiałe na początku ich znajomości, która potoczyła się bardzo szybko, ale po kilku latach małżeństwa? Miesiącami ukrywają swoje problemy, co stopniowo doprowadza do tego, że codziennie mijają się bez słowa. Eric (George Mason) nie potrafi obronić się, kiedy jego partnerka, Rose (Rose McIver) oskarża go o zdradę, której nigdy nie dokonał. Zamiast tego postanawia odejść i nie walczyć o swoją rodzinę. Takie zachowanie niszczy budowany przez cały film romantyzm, miłość tak nie wygląda.

Historia nie jest interesująca, widz nie odczuwa przywiązania do bohaterów, a wraz z oglądaniem coraz bardziej wątpi, że ich związek przetrwa. Główny bohater na początku związku postanawia wyruszyć w podróż po świecie, zostawiając przy tym swoją ukochaną na długi czas. Pisanie listów i wysyłanie zdjęć nie zastąpi prawdziwego kontaktu, więc chyba nikogo nie dziwi, że bańka idealności pęka, kiedy zakochani zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu. W ich życiu pojawiają się przyziemne problemy- praca, opieka nad dziećmi i rachunki.

Odmienne oczekiwania 

Mimo tego, że film jest przepełniony romantycznymi scenami, to odnosi się wrażenie, że główni bohaterowie wcale nie pasują do siebie tak dobrze, jak im się wydaje. Oprócz tego, że słowo "komunikacja" chyba nie istnieje w ich słowniku, to widać, że mają zupełnie odmienne oczekiwania wobec siebie. Eric żyje chwilą, chce podróżować, bawić się, śpiewać i być wiecznie wolny i szczęśliwy. Za to Rose, chociaż początkowo podobna do Erica, z czasem szuka spokoju i ustatkowania się. Akcja rozgrywa się w czasach, w których sądzono, że to mężczyzna musi zapewnić byt rodzinie, a kobieta ma odpowiadać za dzieci i dom. I tutaj ten schemat się spełnia, jednak Rose nie do końca jest zadowolona ze stylu życia, który prowadzi z Ericem, przez co ten musi odłożyć na bok marzenie o muzycznej karierze i podjąć się pracy, której nienawidzi.

Podsumowanie

Kiedy już skończymy oglądać początki znajomości Erica i Rose, bardzo lekkomyślne zaręczyny przez telefon i ślub to zaczynamy przechodzić do tej monotonnej części filmu. Pozytywnym elementem produkcji jest muzyka, która dodaje trochę życia i rozbudza w niektórych momentach oglądania. Jeśli są tutaj fani musicali i romantycznych scen to może seans "Kwiatów miłości" nie będzie dla nich stratą czasu. Dla mnie zdecydowanie był.

Ogólna ocena: 4/10

Paulina Sznajder


fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, ocena, opinia, analiza 2019
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Władca mroku
Władca mroku - recenzja

Czy warto zobaczyć nowy horror twórcy "The Boy" i "Sierota: Narodziny zła"?

abigail film
Abigail - recenzja spoilerowa

Rodzice nie mówili, żeby nie bawić się jedzeniem?

Rebel Moon – część 2: Zadająca rany
Rebel Moon - Część 2: Zadająca rany - recenzja

Czy ten film Zacka Snydera jest lepszy niż pierwsza część?

Polecamy
RÃłd smoka odcinek 1x7
Ród smoka - recenzja odcinka 7.

Ależ tu się dużo działo!

Siła ducha film Netflix
Siła ducha - recenzja

Czy warto zobaczyć jak nastolatka stara się samotnie opłynąć świat?

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Władca mroku
Władca mroku - recenzja

Czy warto zobaczyć nowy horror twórcy "The Boy" i "Sierota: Narodziny zła"?

abigail film
Abigail - recenzja spoilerowa

Rodzice nie mówili, żeby nie bawić się jedzeniem?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!