Dzieje się - Kino

"Kult. Film" debiutuje w sieci

2020-05-22 16:02:34

Dokument o legendarnej grupie Kult pojawił się dzisiaj w internecie. Film jest niezwykłą okazją do zobaczenia członków zespołu i lidera Kazika Staszewskiego oczami ich bliskich. Platforma Sieci Kin Studyjnych umożliwia oglądanie tego oraz wielu innych tytułów NEXT FILM w formie wirtualnej. Co więcej, 22 maja jest także dniem początku akcji "Nadzieja" z udziałem wybitnych polskich pisarzy, poetów i reporterów.

Kult

Opowieść o legendarnej grupie Kult

"Kult. Film" w reżyserii Olgi Bieniek stanowi emocjonująca historię ludzi, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom nie tylko podczas trasy koncertowej, ale również w życiu codziennym, dzięki czemu pokazany został fenomen grupy i jej niespotykana więź z fanami. Zdjęcia do filmu realizowane były w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, także te należące do członków zespołu. Są tam zarówno detale z życia całej grupy, jak i samego Kazika Staszewskiego.

Dokument dostępny w wersji online

Film oglądać można za pośrednictwem portalu VOD Canal+ oraz wirtualnego kina MOJEeKINO.pl, czyli największej w Polsce platformy, która zrzesza kilkadziesiąt kin arthousowych. Portal jest dostępny pod adresem mojeekino.pl/, ale także poprzez odnośnik ze strony ulubionego kina. Każde kino przygotowuje swój indywidualny program skrojony na potrzeby jego widzów. Dodatkowo, w najbliższych dniach "Kult. Film" będzie można obejrzeć również na platformach VOD Onetu, Cyfrowego Polsatu i Vectry.

Dokument o grupie Kult nie jest jednak jedyną produkcją NEXT FILM, która jest dostępna w repertuarze MOJEeKINO.pl.  Nie zabraknie tam także innych filmów, między innymi:

- "Plan B" (reż. Kinga Dębska)

- "53 wojny" (reż. Ewa Bukowska)

- "Ikar. Legenda Mietka Kosza" (reż. Maciej Pieprzyca)

- "Słodki koniec dnia" (reż. Jacek Borcuch)

Akcja charytatywna "Nadzieja"

Dzisiaj wystartowała również "Nadzieja", czyli  inicjatywa charytatywna, w której udział biorą polscy pisarze, reporterzy i poeci. W ramach akcji zostanie wydana książka, a cały dochód z niej zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów. "Nadzieję" napisali, między innymi, Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, Andrzej Stasiuk oraz Magdalena Grzebałkowska. Partnerami akcji są Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Agory oraz Empik. W związku z tym wydarzeniem, charakterystyczną czerwień w logo NEXT FILM zastąpi kolor nadziei, czyli zieleń.

JS

fot. materiały prasowe NEXT FILM

Słowa kluczowe: polskie filmy, tytuły, Next Film, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Biały, biały dzień
Dolnośląskie Centrum Filmowe znów otwarte. Co w repertuarze kina?

Od 6 czerwca wznowione zostają seanse filmowe. Sprawdźcie, na co można się wybrać.

scena z Johna Wicka 3
"Ballerina" to nie będzie żeńska kopia "Johna Wicka"

Spinoff zaprezentuje nowe podejście do scen akcji.

ZawÃłd: kobieciarz
Francuska komedia "Zawód: kobieciarz" wkrótce w kinach

Coś na poprawę humoru po powrocie do polskich kin!

Polecamy
James Cameron krytykuje Hollywood za 3D
James Cameron krytykuje Hollywood za 3D

Twórca "Avatara", James Cameron, który zapoczątkował w Hollywood modę na efekty 3D, krytykuje nowe produkcje za nieuzasadnione i nieprzemyślane użycie trójwymiaru.

Amerykanin - jest plakat i  data polskiej premiery
Amerykanin - jest plakat i data polskiej premiery

Fantastycznie przyjęty za granicą nowy film George'a Clooneya - "Amerykanin" (amerykańska premiera miała miejsce 1 września), w Polsce pojawi się 5 listopada.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Biały, biały dzień
Dolnośląskie Centrum Filmowe znów otwarte. Co w repertuarze kina?

Od 6 czerwca wznowione zostają seanse filmowe. Sprawdźcie, na co można się wybrać.

scena z Johna Wicka 3
"Ballerina" to nie będzie żeńska kopia "Johna Wicka"

Spinoff zaprezentuje nowe podejście do scen akcji.