Recenzje - Kino

Kruk. Szepty słychać po zmroku - sezon 1 na DVD [RECENZJA]

2018-10-08 13:32:18

"Kruk. Szepty słychać po zmroku", czyli polski serial kryminalny produkcji Canal+, pojawił się na DVD w dniu 19 września 2018. Pierwszy sezon serialu znajduje się na dwóch krążkach. Co oprócz sześciu odcinków znajdziemy na płytach i czy jest to warte zakupu? Przeczytaj recenzję wydania DVD!

Kruk. Szepty słychać po zmrokuOpis serialu

Na Podlasiu dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk (Michał Żurawski), inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości...

Czy warto zobaczyć?

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" to serial stojący na wysokim poziomie, zarówno jeśli chodzi o realizację, jak i fabułę. Jest dość nieoczywisty, a narracja z punktu widzenia głównego bohatera potrafi nieźle namącić w głowach widzów. Specyficzny klimat dopełnia jeszcze miejsce akcji. Na Podlasiu są tereny, które idealnie pasują do tej tajemniczej opowieści. Korzystają z tego autorzy zdjęć, które często są wysmakowane i ładnie skomponowane. Więcej przeczytasz w naszej pełnej recenzji serialu >>

Dodatki w wydaniu DVD

Po odpaleniu płyty wita nas ładne, choć minimalistyczne menu główne. W tle natomiast słyszymy motyw muzyczny z serialu - ładną i klimatyczną piosenkę, której fragment odtwarza się w zapętleniu. Przejdźmy jednak do meritum. W ustawieniach możemy zdecydować o włączeniu, bądź wyłączeniu napisów angielskich. Dostępne są także napisy dla osób niesłyszących i niedowidzących.

Na DVD numer 2 znajdują się Dodatki. Wydanie jest dość oszczędne w tej sprawie, bo dodatki są tylko dwa. Pierwszy to zwiastun serialu, a drugi to making of, czyli kulisy z planu. Na szczęście, trwa on aż 16 minut i w bardzo wyczerpujący sposób pokazuje wszelkie aspekty realizacji tego typu serialu. Mamy tu wywiady z aktorami oraz poszczególnymi twórcami produkcji. Widzimy, jak i gdzie kręcono odcinki, a komentarze odpowiadają na większość z pytań, jakie może mieć widz. Jeśli interesują was takie rzeczy, to making of powinien skłonić do zakupu. 

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: wydanie, dodatki, ocena, opinia, sezon pierwszy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zakon Świętej Agaty
Zakon Świętej Agaty - recenzja

Czy warto wybrać się do kina na nowy horror twórcy kilku "Pił"?

Green Book
Green Book - recenzja

Oceniamy amerykański film w reżyserii Petera Farrelly'ego, który otrzymał 5 oscarowych nominacji.

Oceniamy trzecią część kultowej serii o Czkawce i Szczerbatku.
Jak wytresować smoka 3 - recenzja

Oceniamy trzecią część kultowej serii o Czkawce i Szczerbatku.

Polecamy
I love you, Jim Carrey
I love you, Jim Carrey

Genialna, doskonale dobrana obsada, ciekawie napisany scenariusz dostarczony przez życie, urzekająca historia miłości.

Szekspir wiecznie żywy (Koriolan - recenzja)
Szekspir wiecznie żywy (Koriolan - recenzja)

„Koriolan” budzi skrajne opinie, jedni się nim zachwycają, inni wyśmiewają zaraz po obudzeniu się na końcowych napisach.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Zakon Świętej Agaty
Zakon Świętej Agaty - recenzja

Czy warto wybrać się do kina na nowy horror twórcy kilku "Pił"?

Green Book
Green Book - recenzja

Oceniamy amerykański film w reżyserii Petera Farrelly'ego, który otrzymał 5 oscarowych nominacji.