Recenzje - Kino

Kruk. Szepty słychać po zmroku - sezon 1 na DVD [RECENZJA]

2018-10-08 13:32:18

"Kruk. Szepty słychać po zmroku", czyli polski serial kryminalny produkcji Canal+, pojawił się na DVD w dniu 19 września 2018. Pierwszy sezon serialu znajduje się na dwóch krążkach. Co oprócz sześciu odcinków znajdziemy na płytach i czy jest to warte zakupu? Przeczytaj recenzję wydania DVD!

Kruk. Szepty słychać po zmrokuOpis serialu

Na Podlasiu dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk (Michał Żurawski), inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości...

Czy warto zobaczyć?

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" to serial stojący na wysokim poziomie, zarówno jeśli chodzi o realizację, jak i fabułę. Jest dość nieoczywisty, a narracja z punktu widzenia głównego bohatera potrafi nieźle namącić w głowach widzów. Specyficzny klimat dopełnia jeszcze miejsce akcji. Na Podlasiu są tereny, które idealnie pasują do tej tajemniczej opowieści. Korzystają z tego autorzy zdjęć, które często są wysmakowane i ładnie skomponowane. Więcej przeczytasz w naszej pełnej recenzji serialu >>

Dodatki w wydaniu DVD

Po odpaleniu płyty wita nas ładne, choć minimalistyczne menu główne. W tle natomiast słyszymy motyw muzyczny z serialu - ładną i klimatyczną piosenkę, której fragment odtwarza się w zapętleniu. Przejdźmy jednak do meritum. W ustawieniach możemy zdecydować o włączeniu, bądź wyłączeniu napisów angielskich. Dostępne są także napisy dla osób niesłyszących i niedowidzących.

Na DVD numer 2 znajdują się Dodatki. Wydanie jest dość oszczędne w tej sprawie, bo dodatki są tylko dwa. Pierwszy to zwiastun serialu, a drugi to making of, czyli kulisy z planu. Na szczęście, trwa on aż 16 minut i w bardzo wyczerpujący sposób pokazuje wszelkie aspekty realizacji tego typu serialu. Mamy tu wywiady z aktorami oraz poszczególnymi twórcami produkcji. Widzimy, jak i gdzie kręcono odcinki, a komentarze odpowiadają na większość z pytań, jakie może mieć widz. Jeśli interesują was takie rzeczy, to making of powinien skłonić do zakupu. 

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: wydanie, dodatki, ocena, opinia, sezon pierwszy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zabij i Åźyj
Zabij i żyj - recenzja

Makabryczna zabawa w kotka i myszkę.

Pierwszy człowiek - Ryan Gosling
Pierwszy człowiek - recenzja

Twórca "La La Land" opowiada o wyprawie na Księżyc. Czy to udana produkcja?

Mrok - horror 2018
Mrok - recenzja

Nieumarła nastolatka i niewidomy chłopak tworzą krwawy duet.

Polecamy
"Avatar" – ładna bajeczka za 237 mln $
"Avatar" – ładna bajeczka za 237 mln $

Zapomnijmy o fabularnych stromiznach i nachalnym wątku ekologicznym, gigantycznym budżecie i latach przygotowań. Najważniejsze w tym filmie jest jedno: porwanie się wyobraźni Camerona i zamieszkanie na te 160 minut w Pandorskiej puszczy.

Sąd nad prezydentem
Sąd nad prezydentem

Z jednej strony jest David Frost, bawidamek, nieświadomy wyzwania, jakie przed nim stoi. Z drugiej pojawia się były prezydent Stanów Zjednoczonych Richard Nixon, człowiek niezwykle doświadczony, wykształcony, intelektualnie wydaje się być nieosiągalny dla Frosta.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Zabij i Åźyj
Zabij i żyj - recenzja

Makabryczna zabawa w kotka i myszkę.

Pierwszy człowiek - Ryan Gosling
Pierwszy człowiek - recenzja

Twórca "La La Land" opowiada o wyprawie na Księżyc. Czy to udana produkcja?