Recenzje - Kino

Kruk. Szepty słychać po zmroku - sezon 1 na DVD [RECENZJA]

2018-10-08 13:32:18

"Kruk. Szepty słychać po zmroku", czyli polski serial kryminalny produkcji Canal+, pojawił się na DVD w dniu 19 września 2018. Pierwszy sezon serialu znajduje się na dwóch krążkach. Co oprócz sześciu odcinków znajdziemy na płytach i czy jest to warte zakupu? Przeczytaj recenzję wydania DVD!

Kruk. Szepty słychać po zmrokuOpis serialu

Na Podlasiu dochodzi do porwania nastoletniego chłopca. Adam Kruk (Michał Żurawski), inspektor łódzkiego wydziału kryminalnego zostaje w tym samym czasie oddelegowany do Białegostoku. Po latach wraca do miasta, w którym dorastał, gdzie będzie musiał zmierzyć się nie tylko ze sprawą porwanego chłopca, ale także z mroczną stroną swojej przeszłości...

Czy warto zobaczyć?

"Kruk. Szepty słychać po zmroku" to serial stojący na wysokim poziomie, zarówno jeśli chodzi o realizację, jak i fabułę. Jest dość nieoczywisty, a narracja z punktu widzenia głównego bohatera potrafi nieźle namącić w głowach widzów. Specyficzny klimat dopełnia jeszcze miejsce akcji. Na Podlasiu są tereny, które idealnie pasują do tej tajemniczej opowieści. Korzystają z tego autorzy zdjęć, które często są wysmakowane i ładnie skomponowane. Więcej przeczytasz w naszej pełnej recenzji serialu >>

Dodatki w wydaniu DVD

Po odpaleniu płyty wita nas ładne, choć minimalistyczne menu główne. W tle natomiast słyszymy motyw muzyczny z serialu - ładną i klimatyczną piosenkę, której fragment odtwarza się w zapętleniu. Przejdźmy jednak do meritum. W ustawieniach możemy zdecydować o włączeniu, bądź wyłączeniu napisów angielskich. Dostępne są także napisy dla osób niesłyszących i niedowidzących.

Na DVD numer 2 znajdują się Dodatki. Wydanie jest dość oszczędne w tej sprawie, bo dodatki są tylko dwa. Pierwszy to zwiastun serialu, a drugi to making of, czyli kulisy z planu. Na szczęście, trwa on aż 16 minut i w bardzo wyczerpujący sposób pokazuje wszelkie aspekty realizacji tego typu serialu. Mamy tu wywiady z aktorami oraz poszczególnymi twórcami produkcji. Widzimy, jak i gdzie kręcono odcinki, a komentarze odpowiadają na większość z pytań, jakie może mieć widz. Jeśli interesują was takie rzeczy, to making of powinien skłonić do zakupu. 

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: wydanie, dodatki, ocena, opinia, sezon pierwszy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Spider-Man Uniwersum
Spider-Man Uniwersum - recenzja przedpremierowa

Najlepsza animacja roku czeka, aż ją zobaczysz!

ZabÃłjcze maszyny
Zabójcze maszyny - recenzja

Jak spisali się scenarzyści znani z "Władcy Pierścieni" i "Hobbita"?

Plagi Breslau
Plagi Breslau - recenzja przedpremierowa

Oceniamy nowy film Patryka Vegi, zrealizowany dla platformy Showmax.

Polecamy
Piramida - strach być archeologiem [RECENZJA]
Piramida - strach być archeologiem [RECENZJA]

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Powiedzenie to stare jak świat, ale nie odstraszy przecież ambitnych archeologów. A jeśli lubicie oglądać przerażające nagrania z odnalezionych kamer, to "Piramida" Wam się spodoba!

Smerfnij sobie (Smerfy - recenzja)
Smerfnij sobie (Smerfy - recenzja)

Ocena „Smerfów” to nie lada zagwozdka. Smerfnie się to oglądało, a jakość była jak sinusoida.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Spider-Man Uniwersum
Spider-Man Uniwersum - recenzja przedpremierowa

Najlepsza animacja roku czeka, aż ją zobaczysz!

ZabÃłjcze maszyny
Zabójcze maszyny - recenzja

Jak spisali się scenarzyści znani z "Władcy Pierścieni" i "Hobbita"?