Recenzje - Kino

Kobieta sukcesu - recenzja

2018-03-14 11:09:23

Jeśli miałaś trudny tydzień, stań się kobietą sukcesu! Od 8 marca 2018 w kinach jest film w reżyserii Roberta Wichrowskiego pt. "Kobieta Sukcesu". To typowa komedia romantyczna, w której obsada jest przejęta przez dobrze rozpoznawalne polskie twarze. Główną rolę gra Agnieszka Więdłocha, a towarzyszą jej Małgorzata Foremniak, Tomasz Karolak,Mikołaj Roznerski, Bartosz Gelner, Paulina Gałązka, Tomasz Oświęciński czy Julia Wieniawa. Czy to udana produkcja? Przeczytaj recenzję!

Kobierta sukcesuPo "Kobiecie sukcesu" nie spodziewajmy się emocji na miarę kina akcji czy science-fiction.  Gatunek komedii romantycznej zobowiązuje i pokazuje nam delikatność, wplecioną pomiędzy zdania - miłością, a wszystko opatrzone lekkim humorem. Scenariusz spod pióra Hanny Węsierskiej częstuje nas przewidywalnymi scenami. Czujny widz już od pierwszych kadrów może obstawiać w kasynie rozwój wydarzeń. Pojawiające się żarty tworzą atmosferę  subtelnej ironii losu.

Główna bohaterka - Mańka, jest tą tytułową kobietą. Na pozór odbierana jako współczesna waleczna lwica, która wszystko czego zapragnie - zdobywa. Jak się pewnie domyślamy, prawda jest zgoła inna. W pogoni za sukcesem, rzeczywiście wiele udało się jej osiągnąć. Jednak, to wszystko jest lekkie niczym kurz i odlatuje kiedy robi się większy wiatr wokół niej. Jest nim niewątpliwie zamieszanie w związku z upadającą firmą, niewiernym facetem, krnąbrną siostrą i troskliwymi rodzicami. Rodzina stworzyła sobie ołtarzyk jej wspaniałości. Stąd sama nie potrafi przyznać się, że chwilowo zboczyła z drogi. Pozostali bohaterowie, dobrze współgrają ze scenariuszem wydarzeń. Dzięki nim cała historia nabiera sensu, choć czasem wręcz go zaburza.

W filmie, światło jest niezastąpione, ponieważ tworzy odpowiedni klimat. Ciepło zdjęć bije z ekranu, a nawet warszawska szarość pokazana jest tu jako przyjemna dla naszych oczu, współczesna, jednak dość przytulna rzeczywistość. Oprócz miejsc ze stolicy Polski, zobaczyć możemy także małe miasteczko, z którego pochodzi Mańka. Tu także wszystko zaprezentowane jest wśród słonecznej pogody.

Muzyka w filmie jest dobrana całkiem nieźle. Pojawiają się takie utwory jak: David Mindel - When a Woman Loves A Man, Gem and the deadheads - Shine Right Through i Meghan Trainor - Like I'm Gonna Lose You ft. John Legend. Warto wspomnieć o piosence „Zaufaj” grupy Afromental do promocji filmu. Pobudzająca do działania, motywująca i wyrywająca człowieka z zastanej rzeczywistości. Szkoda, że tylko jej fragment pojawił się podczas trwania filmu. Oczywiście, w tle czarnego ekranu i uciekającymi przed nami napisami słychać ów utwór. Jednak to już nie to samo, ponieważ wychodząca widownia skutecznie zaburza jej odbiór.

Oczywiście, film kończy się wyczekiwanym pocałunkiem, nowymi perspektywami na życie, pomysłem na biznes oraz odbudowanymi relacjami rodzinnymi. To jak reaktywacja dobrej passy. Choć nie ma tam miejsca na śmiech wprost z przepony czy strach wgniatający w fotel, to nie będziemy zmęczeni oglądaniem. To idealne kino na niedzielny wieczór, by nie zadręczać się po seansie pytaniami o naszą egzystencję i losy świata, a miło zakończyć dzień.

Klaudia Krajs

Kobieta sukcesu, reż. Robert Wichrowski, prod. Polska, czas trwania 105 min, dystr. Next Film, polska premiera 8 marca 2018

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, ocena, opinia, wrażenia

Kobieta sukcesu - zdjęcia z filmu (10)

Kobieta sukcesu - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 1
Kobieta sukcesu - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 2
Kobieta sukcesu - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 3
Kobieta sukcesu - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 4
Kobieta sukcesu - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
 • więc tak [0]
  Anna
  2018-03-21 10:36:28
  Przyjemny film na odstresowanie po pracowitym dniu, po prostu. U mnie zadziałał.
 • rom-com [0]
  Ade
  2018-03-19 20:56:02
  żaden wstyd oglądać komedie romantyczne :)
Zobacz także
Ava
Ava - recenzja przedpremierowa

Czy warto zobaczyć wakacyjne przygody zbuntowanej nastolatki?

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara - recenzja

Czy filmowa biografia jednego z najsłynniejszych przestępców XX wieku to dobry film? Przeczytaj recenzję!

Przemiana - film
Przemiana - recenzja

Oceniamy ekranizację bestsellerowej powieści dla młodzieży.

Polecamy
Szekspir wiecznie żywy (Koriolan - recenzja)
Szekspir wiecznie żywy (Koriolan - recenzja)

„Koriolan” budzi skrajne opinie, jedni się nim zachwycają, inni wyśmiewają zaraz po obudzeniu się na końcowych napisach.

Sen o chłopczyku z zapałkami
Sen o chłopczyku z zapałkami

Rolka filmu niczym Kaszpirowski wydaje się powtarzać: twoje powieki stają się coraz cięższe, zapadasz w głęboki sen, którego na pewno ci nie przerwę...

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Ava
Ava - recenzja przedpremierowa

Czy warto zobaczyć wakacyjne przygody zbuntowanej nastolatki?

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara - recenzja

Czy filmowa biografia jednego z najsłynniejszych przestępców XX wieku to dobry film? Przeczytaj recenzję!