Recenzje - Kino

Kapitan Marvel - recenzja

2019-03-09 12:50:54

"Kapitan Marvel" to przedostatni film przed zakończeniem kolejnej fazy serii Marvel Cinematic Universe. Produkcja, w której główną bohaterką jest kobieta, miała trochę odciągnąć nas od wydarzeń z "Avengers: Wojna bez granic" oraz dać przedsmak fanom przed premierą "Avengers: Endgame". Wiemy już, czy udało się twórcom utrzymać poziom z innych filmów tego uniwersum. Przeczytajcie recenzję!

Oceniamy najnowszy film z uniwersum Marvela.

Kapitan Marvel – wrażenia z filmu

„Kapitan Marvel” opowiada nam historię Vers, która będąc na Ziemi nazywała się Carol Danvers. Nasza główna bohaterka w pewnym momencie swojego życia trafia na obcą rasę Kree. Przebieg zdarzeń sprawia, że kobieta nabywa nadludzkie moce i z czasem staje się tytułową superbohaterką.

Fabularnie film został zrealizowany bardzo dobrze. Wątki nie są wyszukane ani oryginalne, jednak widz, a zwłaszcza fan Marvela, będzie usatysfakcjonowany z przebiegu zdarzeń. Jedynym minusem może być przewidywalność, która sprawia, że jeszcze w pierwszej połowie seansu możemy się domyślić się, do czego zaprowadzi nas zakończenie.

Produkcja ta też trochę powoli rozkręca się na początku. To jednak nie jest minus, ponieważ twórcy zadbali o to, aby film nie tylko nas wciągał, ale także śmieszył praktycznie w każdej scenie. Wpływ na to miały bardzo dobrze napisane dialogi i świetne postacie, bez których oglądanie "Kapitan Marvel" nie miałoby sensu.

Podczas całego seansu można bawić się dobrze także dzięki duetowi, który tworzyła Kapitan Marvel (Brie Larson) oraz Nick Fury (Samuel L. Jackson). To właśnie rozmowy między tą dwójką bohaterów sprawiły, że 124 minuty filmu mijają bardzo szybko.

"Kapitan Marvel" jako solowy film ma wiele zalet. Niestety znajdziemy w nim też jedną dużą wadę, którą jest poziom efektów specjalnych. Chwilami nie przeszkadza on w oglądaniu, jednak w trakcie seansu pojawiają się sceny, w których widać niedociągnięcia. W scenach akcji te minusy wypełnia na szczęście świetnie dobrana muzyka pod tę produkcję. Dzięki niej po raz kolejny otrzymaliśmy film z uniwersum Marvela, który się czymś wyróżnia.

Kapitan Marvel – ocena

„Kapitan Marvel” to kolejna bardzo dobra produkcja z tego uniwersum. Dzięki świetnym postaciom i dialogom każdy fan Marvela będzie się doskonale bawił w trakcie seansu. Warto iść na ten film do kina i zostać do końca napisów końcowych, ponieważ czekają na was jeszcze dwie dodatkowe sceny.

Ocena końcowa: 8/10

Film zobaczyłem w kinie Cinema City Wroclavia.

Piotr Wójcik

Kapitan Marvel, reż. Anna Boden, Ryan Fleck, prod. USA, czas trwania 124 min, dystr. Disney, polska premiera 8 marca 2019


fot. kadr z filmu „Kapitan Marvel”/materiały prasowe

Słowa kluczowe: ocena, opinia, wrażenia, Marvel, uniwersum

Kapitan Marvel - zdjęcia z filmu (22)

Kapitan Marvel - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Kapitan Marvel - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Kapitan Marvel - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Kapitan Marvel - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Kapitan Marvel - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5

Kapitan Marvel - plakaty filmu (22)

Kapitan Marvel - plakaty filmu  - Zdjęcie nr 1
Kapitan Marvel - plakaty filmu  - Zdjęcie nr 2
Kapitan Marvel - plakaty filmu  - Zdjęcie nr 3
Kapitan Marvel - plakaty filmu  - Zdjęcie nr 4
Kapitan Marvel - plakaty filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Unorthodox
Unorthodox - recenzja serialu

Oceniamy najnowszy hit Netflixa o ortodoksyjnej Żydówce.

Altered Carbon: Resleeved
Altered Carbon: Resleeved - recenzja

Cyberpunkowe anime na Netflix to pozycja, na którą warto zwrócić uwagę!

Bloodshot film 2020
Bloodshot - recenzja

Vin Diesel w efektownej ekranizacji komiksu o superżołnierzu.

Polecamy
AFF: Aż po grób - recenzja
AFF: Aż po grób - recenzja

Co sprawiło, że Felix zamieszkał z dala od ludzi, dlaczego wszyscy okoliczni mieszkańcy na jego widok najchętniej zapadliby się pod ziemię?

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Unorthodox
Unorthodox - recenzja serialu

Oceniamy najnowszy hit Netflixa o ortodoksyjnej Żydówce.

Altered Carbon: Resleeved
Altered Carbon: Resleeved - recenzja

Cyberpunkowe anime na Netflix to pozycja, na którą warto zwrócić uwagę!