Recenzje - Kino

Jestem taka piękna! - recenzja

2018-07-02 10:36:04

"Jestem taka piękna!" to lekka komedia autorstwa duetu Abby Kohn i Marc Silverstein. Jest to film, którego głównym przesłaniem jest to, że każdy jest piękny, trzeba tylko to piękno w sobie dostrzec i zaakceptować swoje wady. Banalne, ale w zasadzie prawdziwe. Twórcy przy okazji chcieli też pokazać jak łatwo jest zgubić siebie w dążeniu do promowanych przez media ideałów. A czy wszytko w tym filmie się udało? Przeczytaj recenzję!

jestem taka piękna film

Fabuła opowiada historię mieszkanki Nowego Jorku Renee Barrett (w tej roli Amy Shumer). Kobieta pracuje w firmie produkującej ekskluzywne kosmetyki. Kobieta jest zakompleksiona i uważa, że jej największym w życiu problemem i przeszkodą jest bycie grubą. Pewnego dnia podczas ćwiczeń na siłowni Renee ulega wypadkowi, po którym zaczyna widzieć siebie taką jaką jest w swoich marzeniach – szczupłą i piękną. Nie wie, że tak naprawdę jej wygląd wcale się nie zmienił. Renee od tej pory zaczyna żyć pełnią życia: odważa się złożyć aplikację na wymarzone stanowisko recepcjonistki w swojej firmie, podrywa obcego faceta, a nawet bierze udział w konkursie miss bikini. Przemiana ma też negatywne skutki i rodzi wiele zabawnych sytuacji.

W "Jestem taka piękna!" znalazły się również niedociągnięcia w fabule. Bohaterka niby ma ogromne kompleksy, jednak nie przeszkadza jej to paradować w bardzo krótkich miniówkach (w czasie przed „przemianą”) i to jest trochę mało wiarygodne. Poza tym raczej mało prawdopodobne jest, żeby sprzęty na siłowni łamały się pod kimś gabarytów głównej bohaterki, a na siłownię chodziły same modelki. Są to jednak szczegóły, większym problemem jest to, że za dużo jest tu moralizatorskich przemów na temat tego jak to od wyglądu ważniejsza jest osobowość i jak mylne są pozory i to w zasadzie nie tylko w stosunku do głównej bohaterki, lecz większości postaci, co zaczyna być nużące w filmie, który ma być jednak komedią.

Najmocniejszym punktem filmu zdaje się być zabawna Amy Shumer. Reszta obsady też wypada dość dobrze, warto zwrócić uwagę na Michelle Williams, która wcieliła się w rolę szefowej Renee Avery LeClaire. Wśród aktorów na ekranie zobaczyć można też światowej sławy modelki Emily Ratajkowski oraz Naomi Campbell w rolach epizodycznych. Dość ciekawie, choć oczywiście zarazem przewidująco, wypada też wątek miłosny (w roli chłopaka Renee Rory Scovel). Film zawiera humor różnego rodzaju, od zabawnych żartów sytuacyjnych i słownych wynikających głównie z różnic w postrzeganiu Renee przez otoczenie i przez nią samą. Znalazło się też miejsce dla żartów o biegunce, dłubaniu w nosie i wymiotach. Podsumowując, "Jestem taka piękna!" to film, który jest dość typową amerykańską komedią z przewidywalnym zakończeniem i morałem - ani lepszą, ani gorszą od innych produkcji tego rodzaju. Warto docenić twórców za fajny pomysł i dość dobre jego zrealizowanie.

Anna Janaszak

Film obejrzałam we wrocławskim Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Jestem taka piękna!, reż. Abby Kohn, Marc Silverstein, prod. USA/Chiny, czas trwania: 110 min, dystr. Kino Świat, polska premiera: 29 czerwca 2018.

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, ocena, 2018, komedia, kino, opinia

Jestem taka piękna! - zdjęcia z filmu (9)

Jestem taka piękna! - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Jestem taka piękna! - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Jestem taka piękna! - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Jestem taka piękna! - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Jestem taka piękna! - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Smak zemsty. Peppermint
Smak zemsty. Peppermint - recenzja

Czy warto zadzierać z Jennifer Garner?

Predator 2018
Predator - recenzja

Łowca z kosmosu powraca. Czy w dobrym stylu? Przeczytaj recenzję!

Oceniamy serial emitowany na platformie Showmax.
Rojst - recenzja serialu

Oceniamy serial emitowany na platformie Showmax.

Polecamy
Film, który budzi gniew [Układ zamknięty - recenzja]
Film, który budzi gniew [Układ zamknięty - recenzja]

Dawno w polskim kinie nie było filmu, który by wywołał w widzu takie poczucie bezsilności i strachu.

W Ameryce klasy B
W Ameryce klasy B

Ta poruszająca historia osadzona w realiach małego amerykańskiego miasteczka już dziś określana jest mianem jednego z faworytów zbliżającej się wielkimi krokami oscarowej gali.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Smak zemsty. Peppermint
Smak zemsty. Peppermint - recenzja

Czy warto zadzierać z Jennifer Garner?

Predator 2018
Predator - recenzja

Łowca z kosmosu powraca. Czy w dobrym stylu? Przeczytaj recenzję!