Dzieje się - Kino

Jak wybrać film na leniwe popołudnie? Oto niezawodna metoda!

2016-09-09 14:34:23

W życiu większości z nas zdarzają się takie chwile, w których mamy ochotę zobaczyć jakiś film, ale kompletnie nie wiemy jaki. Co należy począć w takich wypadkach? Zrezygnować z seansu, zagadać do kogoś o radę, wybrać pierwszy, lepszy tytuł? O nie!

Zrezygnować nie można, bo byłaby to zagrywka wbrew własnym potrzebom i zdecydowana porażka jeszcze przed walką. Równie słabym pomysłem jest zwrócenie się o pomoc do innych. Polecacie jakiś dobry film? to wpis, którego nit nie lubi, bo też zakres tytułów, możliwych do polecenia jest nieskończony, a trafić w czyjeś gusta, to w takiej sytuacji, jak trafić szóstkę w "totka".

Najlepiej zatem zdać się na siebie i poświęcić chwilę czasu na odpowiedź na kluczowe pytania. Co mi w duszy gra? Na jaki film mam dziś ochotę? Komedia? Horror? Dramat? A może nie zamykam się w danym gatunku? Co w takim przypadku? Spokojnie...

Istotne, by jak najbardziej zawęzić grono potencjalnych tytułów, które możemy zobaczyć. Przykładowo: Jeśli wiemy, że mamy ochotę na komedię, to następnie zastanawiamy się, czy wolimy nowy film, czy raczej coś starszego. Potem: coś, co już znamy, czy coś, co zobaczymy pierwszy raz. Polskie czy zagraniczne? Głupie czy na poziomie?

Jeśli ten trop okazuje się zgubny, można obrać nowy - aktorski. Ulubiony aktor zagrał w czymś nowym? Zobaczmy! Był świetny w filmie, który znamy na pamięć? Przeżyjmy to jeszcze raz!  Kolejnym tropem jest trop odkrywcy. Zawsze fajnie jest poszperać w filmografii danego aktora, lub reżysera. Sprawdzić kinowe premiery i nowości na DVD. A gdy sentyment nakazuje nam wrócić do czegoś znajomego - nie wahajmy się.

Kłopot bogactwa to także atut bogactwa. Jeśli decydujemy się na seans w domowym zaciszu, to zawsze możemy przerwać seans źle dobranego filmu i dać szansę czemuś innemu. Pamiętajmy też, że zbawienne może okazać się fizyczne towarzystwo innej osoby. Nawet jeśli nie podejmie ona decyzji za nas, to z pewnością ułatwi podjęcie dobrego wyboru. Pamiętajmy także, że w takiej sytuacji zaczyna obowiązywać zasada: nieważne co, ważne z kim. Miłego seansu!

Michał Derkacz

Słowa kluczowe: jak wybrać film, film na wieczór, co obejrzeć, dobre filmy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • oszczędzanie czasu [0]
    najlepsze.net.pl
    2016-09-11 13:53:49
    Jeśli żadna zaufana osoba o podobnym do naszego guście nic nam akurat nie poleca, to warto odwiedzić jedną ze stron z zestawieniami filmów (np. najlepsze.net.pl), wybrać gatunek, który najbardziej nas ciekawe w danym momencie i przejrzeć listę filmów. Jeśli mamy pod ręką najważniejsze informacje o filmach (czas trwania, rok produkcji, reżyser, ocena z portalu Filmweb, zwiastun i opis fabuły), to namierzenie odpowiedniego filmu nie zajmie nam wiele czasu ;)
Zobacz także
Anna - film 2019
Szpiegowska rekrutacja we fragmencie filmu "Anna" Luca Bessona [WIDEO]

Zdesperowana dziewczyna zostaje zrekrutowana przez KGB.

BÃłl i blask
"Ból i blask" Pedro Almodóvara w programie 19. MFF Nowe Horyzonty

Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 25 lipca - 4 sierpnia 2019.

"Małe kobietki" ponownie w kinach. Gwiazdorska obsada!

Opublikowano pierwsze zdjęcia z filmu.

Polecamy
Ten film wystraszył Harrisona Forda!
Ten film wystraszył Harrisona Forda!

Liam Neeson w roli eks-gliny na tropie zabójców-psychopatów

Nowy Hans Kloss! Tak wygląda plakat!
Nowy Hans Kloss! Tak wygląda plakat!

„Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć” to trzymający w napięciu, szpiegowski film wojenny utrzymany w klimacie legendarnego serialu „Stawka większa niż życie”.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Anna - film 2019
Szpiegowska rekrutacja we fragmencie filmu "Anna" Luca Bessona [WIDEO]

Zdesperowana dziewczyna zostaje zrekrutowana przez KGB.

BÃłl i blask
"Ból i blask" Pedro Almodóvara w programie 19. MFF Nowe Horyzonty

Festiwal odbędzie się we Wrocławiu w dniach 25 lipca - 4 sierpnia 2019.