Dzieje się - Kino

"Ikar. Legenda Mietka Kosza": Dawid Ogrodnik koncertuje w pierwszym zwiastunie filmu [WIDEO]

2019-05-22 14:31:44

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" to historia niewidomego wirtuoza. Kiedy Mietek w dzieciństwie traci wzrok, jego matka wysyła go do Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach pod  opiekę sióstr zakonnych. W ośrodku główny bohater odkrywa swój talent muzyczny, a gra na pianinie staje się dla niego sposobem na opowiedzenie świata. Mietek początkowo zostaje pianistą klasycznym, lecz kiedy odkrywa jazz, chce zostać najlepszym pianistą jazzowym. Zaczyna odnosić międzynarodowe sukcesy, wygrywa Montreux Jazz Festival. Kiedy poznaje Zuzę- charyzmatyczną wokalistkę, jego życie się zmienia.

Ikar

Mimo że Mieczysław Kosz stworzył tylko album, to stał się legendą. Podziwiany przez publiczność grał w najlepszych salach koncertowych i klubach jazzowych. "Ikar. Legenda Mietka Kosza" to opowieść nie tylko o muzyce, ale także o samotności, poszukiwaniu akceptacji i walce ze swoimi słabościami.

W główną rolę wcielił się Dawid Ogrodnik. - Gram Mieczysława Kosza, pianistę jazzowego, który w wieku 12 lat stracił wzrok. Ta postać niesamowicie mnie zafascynowała. W budowaniu tej postaci ogromną rolę miał Leszek Możdżer, który odpowiada za muzykę do filmu. Bardzo pomogły mi też materiały archiwalne, ale przede wszystkim ludzie, którzy go znali i podzielili się ze mną swoimi wspomnieniami - mówi aktor.

Film został wyreżyserowany przez Macieja Pieprzyca. Oprócz Dawida Ogrodnika na ekranie zobaczymy również Justynę Wasiewską, Piotra Adamczyka, Michała Filipiaka i Jowitę Budnik. Za muzykę odpowiada Leszek Możder.

"Ikar. Legenda Mietka Kosza" pojawi się w kinach 18 października. Za produkcję odpowiada RE Studio. Dystrybucja Next Film. 

ip/PS

fot. materiały prasowe Next Film

Słowa kluczowe: film, muzyka, 2019, premiera
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Krzew jałowca
19. MFF Nowe Horyzonty - Trzecie Oko: współczesne czarownice

Trzecie Oko jest cyklem od kilku lat konsekwentnie pokazującym kino kobiet i kobiety w kinie.

Polecamy
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Vin Diesel jako "Łowca czarownic" na nowych plakatach i zwiastunie [WIDEO]
Vin Diesel jako "Łowca czarownic" na nowych plakatach i zwiastunie [WIDEO]

Vin Diesel będzie zabijał czarownice już od 23 października. Tymczasem prezentujemy dwa nowe plakaty i zwiastun "Łowcy czarownic"

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Konkurs Ziaja