Dzieje się - Kino

Horror "Escape Room" będzie miał kontynuację [WIDEO]

2018-01-17 13:16:49

„Escape Room” to nowy horror, który na ekranach kin oglądać będziemy już od najbliższego piątku (19 stycznia). Escape room, czyli gra na inteligencję, ma swoje korzenie w świecie wirtualnym. Polega na ucieczce z zamkniętego pomieszczenia - celi więziennej, średniowiecznego lochu czy futurystycznej stacji kosmicznej.

Escape Room

W 1988 powstała pierwsza tego typu gra („Behind Closed Doors” autorstwa Johna Wilsona) oparta na tekście, który trzeba było śledzić na ekranie monitora. Wielu badaczy popkultury wskazuje, że źródłem pomysłu był telewizyjny show z udziałem celebrytów „The Adventure Game” (BBC i  BBC2, 1980–1986). W 2007 roku z wielkim sukcesem pomysł skopiował do realu Japończyk Takao Kato, tworząc w Kioto Real Escape Game (REG) w autentycznych pomieszczeniach. W 2012 roku Kazuya Iwata, przyjaciel Kato, urządził pierwszy escape room w San Francisco. To zapoczątkowało amerykański boom na tę rozrywkę. Popularna gra „Origin”, oparta w znacznej mierze na twórczości Agathy Christie, została stworzona przez grupę programistów z Doliny Krzemowej w 2013 roku.

Teraz po raz pierwszy escape room trafił na duży ekran. I już wiadomo, że film będzie miał kontynuację! Reżyser i producent Will Wernick (thriller „Alone”) pracuje właśnie nad sequelem horroru „Escape Room”.

Opis filmu

Grupa znajomych postanawia uczcić urodziny przyjaciela w wyjątkowy sposób. Wynajmują nowy, tajemniczy escape room, wokół którego krążą niepokojące opowieści. Gdy docierają na miejsce, zostają rozdzieleni i trafiają do innych pomieszczeń. Sytuacja, którą biorą za niewinny żart, zaczyna budzić w nich stopniowo coraz większe przerażenie. Okazuje się, że muszą w ciągu godziny wydostać się z labiryntu pokojów-zagadek. Tylko w ten sposób mogą uratować porwaną przyjaciółkę i ocalić własne życie. Oprócz rozwiązywania makabrycznych łamigłówek, ich zadaniem będzie odkrycie tożsamości mężczyzny, który ich uwięził.

ip

fot. Forum Film Poland

Słowa kluczowe: film, premiera, sequel, kino, zwiastun

Escape Room - zdjęcia z filmu (11)

Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Escape Room - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
MFF Żydowskie Motywy
Startuje 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy

Zobaczymy filmy fabularne, dokumentalne oraz krótkometrażowe o historii i tradycji narodu żydowskiego.

Zimna wojna
Oto zwiastun filmu "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego [WIDEO]

Obraz nagrodzono za najlepszą reżyserię na festiwalu w Cannes, a premiera już 8 czerwca!

Polecamy
International Random Film Festival już w piątek
International Random Film Festival już w piątek Katowice

Już 8 lipca odbędzie się druga edycja International Random Film Festival. Podczas tego festiwalu wszystko jest przypadkowe.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
MFF Żydowskie Motywy
Startuje 14. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy

Zobaczymy filmy fabularne, dokumentalne oraz krótkometrażowe o historii i tradycji narodu żydowskiego.