Dzieje się - Kino

Helios rozpoczyna 13. edycję cyklu Kultura Dostępna

2019-04-23 10:07:40

Helios rozpoczyna kolejną edycję cyklu Kultura Dostępna! Widzowie sieci poznają najlepsze, najbardziej cenione polskie filmy w ramach 13. edycji projektu. Już 25 kwietnia 2019 odbędą się pierwsze seanse we wszystkich kinach sieci, w tym także w nowo otwartym multipleksie w Warszawie! W repertuarze znalazły się filmy premierowe, poruszające dokumenty oraz tytuły, które spotkały się z dużym zainteresowaniem w poprzednich edycjach, w tym wielokrotnie nagradzane „Zimna wojna” oraz „Kamerdyner”.

13 edycja cyklu Kultura Dostępna

Wielkie przeboje w kolejnej edycji

W repertuarze na najbliższe miesiące pojawiło się wiele nowości, na które bez wątpienia warto zarezerwować czwartkowe popołudnia. 23 maja widzowie zobaczą film „Zabawa zabawa” w reżyserii Kingi Dębskiej z Agatą Kuleszą, Dorotą Kolak i Marią Dębską w rolach głównych. Z końcem czerwca zaprezentowany zostanie natomiast film „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej z popisową rolą Gabrieli Muskały. Aktorka napisała również scenariusz do filmu, za który została nagrodzona Orłami na Festiwalu Filmowym w Gdyni w kategorii „Odkrycie Roku”.

Fanom mocniejszych wrażeń z pewnością przypadnie do gustu długo wyczekiwany thriller „Ciemno, prawie noc” na podstawie powieści Joanny Bator. Alicja Tabor, grana przez Magdalenę Cielecką, po latach wraca do rodzinnego miasta, gdzie jako dziennikarka zmierzy się z zagadkowymi porwaniami dzieci oraz z mrocznymi sekretami własnej rodziny. Ciekawą propozycją jest też „Córka trenera” z Jackiem Braciakiem i Karoliną Bruchnicką o kształtującej się na tle morderczych treningów i sportowych wydarzeń relacji między ojcem i córką. Również dokument „Over the limit” Marty Prus porusza temat poświęceń, jakie wiążą się z wyczynowym uprawianiem sportu, nasuwając przy tym pytanie o koszty psychiczne, stojące za wypracowaniem perfekcyjnego efektu.  

Sierpień to miesiąc dwóch ważnych rocznic historycznych. 1 sierpnia, z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zaprezentowany zostanie „Kurier” Władysława Pasikowskiego opowiadającego losy Jana Nowaka-Jeziorańskiego, legendarnego „kuriera z Warszawy”. Natomiast 15 sierpnia, w dzień Święta Wojska Polskiego, wyświetlony zostanie „Dywizjon 303. Historię prawdziwą” o bohaterskich wyczynach polskich lotników walczących w ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii.

Cykl Kultura Dostępna ponownie zaprezentuje widzom kin Helios nominowaną do Oskara w trzech kategoriach „Zimną Wojnę”, widowiskowy film „Kamerdyner”, słodko-gorzkie „7 uczuć” oraz wzruszający obraz „Jak pies z kotem”. Wśród lżejszych tytułów na letnie popołudnia przygotowano kontynuację dobrze znanej z wcześniejszych edycji komedii romantycznej, czyli „Planetę Singli 3”, „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3” oraz „Całe szczęście”. XIII edycję Kultury Dostępnej w Kinach zamknie „Monumentem” Jagody Szelc, która konsekwentnie realizuje kino autorskie i potwierdza wierność swoim artystycznym wyborom.

Repertuar 13. edycji cyklu Kultura Dostępna

•    25 kwietnia – Underdog
•    2 maja – Over the limit
•    9 maja – Zimna wojna
•    16 maja – Kamerdyner
•    23 maja – Zabawa zabawa
•    30 maja – 7 uczuć
•    6 czerwca – Jak pies z kotem
•    13 czerwca – Autsajder
•    20 czerwca – Miszmasz czyli Kogel Mogel 3
•    27 czerwca – Fuga
•    4 lipca – Ciemno, prawie noc
•    11 lipca – Córka trenera
•    18 lipca – Całe szczęście
•    25 lipca – 53 wojny
•    1 sierpnia – Kurier
•    8 sierpnia – Planeta singli 3
•    15 sierpnia – Dywizjon 303. Historia prawdziwa
•    22 sierpnia – Ułaskawienie
•    29 sierpnia – Monument

Projekt Kultura Dostępna w Kinach jest częścią programu realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest NCK.

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: program, repertuar, 2019, filmy, tytuły
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Aladyn 2019
"Aladyn" Disneya z seansami IMAX oraz 4DX

Wielka przygoda na wielkim ekranie!

Bracia Roca
Przed nami Filmowa Europa na Widelcu 2019 we Wrocławiu Wrocław

Przed nami trzecia edycja przeglądu filmów o tematyce kulinarnej!

Niezwykła propozycja
Grand Prix Dolnego Śląska 2019 dla filmu "Niezwykła propozycja"

Poznaliśmy laureatów wrocławskiej edycji 16. Millennium Docs Against Gravity!

Polecamy
13 grzechów. Mroczny thriller w kinach od kwietnia
13 grzechów. Mroczny thriller w kinach od kwietnia

A ty za ile sprzedasz swoją duszę? Niepokojąca galeria zdjęć z thrillera 13

Premiera kadru z Weroniką Rosati [Last Vegas]
Premiera kadru z Weroniką Rosati [Last Vegas]

W Last Vegas u boku Michaela Douglasa, Roberta De Niro, Morgana Freemana i Kevina Kleina pojawiła się polska aktorka.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Aladyn 2019
"Aladyn" Disneya z seansami IMAX oraz 4DX

Wielka przygoda na wielkim ekranie!

Bracia Roca
Przed nami Filmowa Europa na Widelcu 2019 we Wrocławiu Wrocław

Przed nami trzecia edycja przeglądu filmów o tematyce kulinarnej!