Recenzje - Kino

Guns Akimbo - recenzja

2020-07-07 13:40:42

Film "Guns Akimbo" miał zadebiutować w polskich kinach, ale niestety z powodu pandemii koronawirusa do premiery nie doszło. Tytuł jest zatem dostępny jedynie na platformie CDA Premium, a my odpowiadamy na pytanie - czy warto zwrócić na niego uwagę i zobaczyć, czy Daniel Radcliffe przeżyje morderczą grę, w którą wpakowała go banda psychopatów?

Guns Akimbo

Skizm to internetowe reality show, organizowane przez gang psychopatycznych morderców, którzy na zabijaniu ludzi zrobili ogromny biznes, a mordujących się uczestników programu oglądają miliony widzów, żądnych krwi i skrajnych emocji. Tak się składa, że Miles (Daniel Radcliffe), który życiową stagnację i miłosne niepowodzenia stara się rozładować trollując trolli w sieci, staje się celem i ofiarą Skizm.

Z przybitymi do dłoni pistoletami, nasz bohater musi nie tylko uratować porwaną przez gang ukochaną (Natasha Liu Bordizzo), ale też pokonać mistrzynię gry - zabójczą i zwariowaną Nix (Samara Weaving). Po drodze Miles jest oglądany przez miliony ludzi, więc z czasem staje się wyjątkowo popularnym zawodnikiem, co niestety nie jest zbyt pomocne w spokojnym poruszaniu się po mieście.

"Guns Akimbo" to film, który wciąga i trzyma w napięciu oraz wyjątkowo bawi. Jest koszarowy humor, jest absurdalna przemoc i jest mnóstwo krwi, a wszystkie sceny akcji zrealizowano bardzo dobrze, prezentując widzom nie tylko serię strzelanin, ale też walkę wręcz, pościgi oraz wybuchy.

Najlepiej z całej obsady w takiej konwencji radzi sobie Samara Weaving, dla której krwawa rozwałka to zdecydowanie ulubiony element wybieranych przez siebie scenariuszy. Aktorka, która brylowała w takich filmach jak "Korpo", "Opiekunka" czy "Zabawa w pochowanego" daje tu kolejny popis i kreuje postać łączącą cechy Harley Quinn i Johna Wicka.

Daniel Radcliffe, choć gra głównego bohatera, jest dla niej tylko tłem, a jego Miles jest też postacią dość niekonsekwentnie pokazywaną. Jego przemiana z trolla-fajtłapy w profesjonalnego mordercę dokonuje się nagle i trudno dać wiarę, że ktokolwiek mógłby się tak zachowywać, zwłaszcza w sytuacji ekstremalnej.

Brak logiki tyczy się też w zasadzie całej fabuły, której nie możemy traktować serio w ani jednej sekundzie seansu, jeśli mamy mieć frajdę z tej 95-minutowej jatki. "Guns Akimbo" zdenerwuje tych, którzy nawet mimowolnie zaczną analizować sens poczynań Milesa. Natomiast jeśli tylko włączymy ten film podczas domówki ze znajomymi, impreza natychmiast nabierze kolorytu!

Ocena końcowa: 7/10

Michał Derkacz


fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: CDA, online, 2020, ocena, opinia, analiza

Guns Akimbo - zdjęcia z filmu (7)

Guns Akimbo - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Guns Akimbo - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Guns Akimbo - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Guns Akimbo - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Guns Akimbo - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Liam Neeson i Micheal Richardson
Włoskie wakacje - recenzja

Słoneczna Toskania i Liam Neeson w komediowym wydaniu. Dowiedz się, czy warto obejrzeć ten film.

"Mroczne poÅźądanie"
Mroczne pożądanie - recenzja serialu

Jak wypada kolejna hiszpańskojęzyczna premiera na Netflix?

Wytańcz to - film 2020
Wytańcz to - recenzja

Czy mamy godnego następcę serii "Step Up"?

Polecamy
Niewierni - recenzja

Bohaterowie zdecydowanie wymazali ze słownika pojęcie przynależności. Wierni byli tylko swoim przekonaniom.

Ostatni skok w historii USA
Ostatni skok w historii USA - recenzja

Edgar Ramirez robi zuchwały skok zanim rząd zablokuje wszelkie przestępstwa.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Liam Neeson i Micheal Richardson
Włoskie wakacje - recenzja

Słoneczna Toskania i Liam Neeson w komediowym wydaniu. Dowiedz się, czy warto obejrzeć ten film.

"Mroczne poÅźądanie"
Mroczne pożądanie - recenzja serialu

Jak wypada kolejna hiszpańskojęzyczna premiera na Netflix?