Dzieje się - Kino

Filmy Patryka Vegi - filmografia reżysera

2018-02-27 09:38:40

Patryk Vega to obecnie jeden z najpopularniejszych polskich twórców filmowych. Reżyser szturmem podbija polski rynek, produkując hity, które przyciągają do kin miliony widzów. Ostatni sukces frekwencyjny "Kobiet mafii", tylko to potwierdza. Jednak w jego dorobku, obok serii "Pitbull", można odszukać kilka innych, ciekawych produkcji. Przedstawiamy filmy Patryka Vegi. Poznajcie filmografię reżysera!

Patryk Vega

Patryk Vega - sylwetka reżysera

Patryk Vega, a tak właściwie Patryk Krzemieniecki, to postać wyjątkowo interesująca. Urodzony w 1977 roku w Warszawie reżyser, scenarzysta i pisarz, nazwisko zmienił, by łatwiej było je wymówić obcokrajowcom. Tak, Vega już jako nastolatek planował międzynarodową karierę. Po tym jak nie dostał się do Łódzkiej Szkoły Filmowej, obronił pracę magisterską (socjologia w Collegium Civitas w Warszawie) w oparciu o serial dokumentalny "Prawdziwe psy", którego był współscenarzystą i reżyserem. Jak widać tematyka związana z kulisami pracy policji i grup przestępczych interesowała Vegę już od początku kariery. Na sukces nie trzeba było długo czekać.

Filmy Patryka Vegi

Vega zaczynał od pracy w telewizji, realizując takie seriale jak "Taśmy grozy", "Kryminalni" i w końcu kultowy film i serial "PitBull". Ten ostatni przyniósł mu spory rozgłos i uznanie wśród widzów. Stawiające na realizm produkcje szybko stały się wizytówką reżysera. Potem Vega zaliczył kilka filmowych wpadek, a jego "Ciacho" czy "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć" były bardzo krytycznie odebrane. Jednak Vega wrócił w wielkim stylu, prezentując wstrząsający, głośny film "Służby specjalne".

Mocne kino, które umie realizować najlepiej, zaprezentował wracając do kultowej serii "Pitbull". "Nowe porządki" oraz "Niebezpieczne kobiety" były wielkimi kasowymi sukcesami reżysera, który swe filmy produkuje bez wsparcia Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Idąc za ciosem, Vega szybko zaprezentował kontrowersyjny "Botoks" i po kilku miesiącach wprowadził do kin pierwszą część nowej, kryminalnej serii - "Kobiety mafii".

Jeśli interesuje was szczegółowa filmografia Patryka Vegi, zapraszamy do zestawienia filmów tego reżysera >>

MD

fot. materiały prasowe/Vega Investments, Anna Gostkowska

Słowa kluczowe: filmy vegi, pitbull, seria pitbull, biografia

Filmy Patryka Vegi (10)

PitBull (2005)
Ciacho (2010)
Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć (2012)
Last Minute (2013)
 Służby specjalne (2014)
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Zobacz najciekawsze filmy z duchami!
Najlepsze filmy o duchach i nawiedzonych domach

Zobacz najciekawsze filmy z duchami!

Kadr z filmu
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Poznaj kinowe nowości!

Polecamy
Kino plenerowe na Wyspie Słodowej [PROGRAM]
Kino plenerowe na Wyspie Słodowej [PROGRAM] Wrocław

Kino plenerowe wraca na Wyspę Słodową. Wstęp wolny!

Woody Allen też boi się podatków?
Woody Allen też boi się podatków?

W dobie kryzysu nawet największe gwiazdy szukają oszczędności.

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane