Dzieje się - Kino

Filmy o życiu na odludziu

2020-03-19 13:15:47

Powrót człowieka do natury, długa wędrówka, ucieczka od cywilizacji – to kwestie wielokrotnie poruszane przez twórców filmowych, ponieważ wszystkie sprowadzają się do pytania: czy człowiek jest w stanie żyć w samotności? Na co dzień każdy otacza się ludźmi – czy to w szkole, w pracy, czy w podróży. Ale co jeśli sytuacja na świecie zmusza nas do zostania w domu i odizolowania się od reszty społeczeństwa? Choć ta perspektywa może brzmieć negatywnie, nie zawsze życie w odosobnieniu jest czymś złym, co widać na przykładzie wielu bohaterów filmowych, którzy świadomie zdecydowali się na przebywanie z dala od innych ludzi. Z tego względu, przygotowaliśmy dla was zestawienie najciekawszych filmów, poruszających wątek życia na odludziu. Zobaczcie TOP 10 najlepszych filmów o życiu na odludziu >>

Na odludziu

Motyw samotności w filmach

Filmowy motyw ucieczki od cywilizacji nie oznacza jednak, że to są to jedynie historie o przetrwaniu na bezludnej wyspie. W wybranych przez nas przykładach znajdują się bohaterowie, którzy celowo podjęli decyzję o życiu na odludziu. Ich powody są różnorodne: począwszy od prób odnalezienia samego siebie i swojego miejsca na ziemi, przez chęć odnowienia więzi z naturą, aż po otaczanie się nową technologią i sztuczną inteligencją, zamiast ludźmi.

Co więcej, producenci filmów o samotności i przebywaniu w odosobnieniu od reszty świata, nie tylko ukazują różne powody takiego wyboru, ale też sięgają po różne gatunki filmowe. W naszym zestawieniu znajdziecie zatem zarówno dramaty, jak i horrory, thrillery, filmy akcji i historie biograficzne.

Polecane filmy o życiu w odosobnieniu

Różnorodność produkcji, poruszających wątek o życiu w głuszy i z dala od cywilizacji, nie kończy się jednak na samym gatunku. Filmy o tej tematyce powstawały zarówno we wczesnych latach 2000, jak i obecnie. Są to także nie tylko słynne, hollywoodzkie odsłony, ale również mniej znane produkcje.

W naszym zestawieniu znajdziecie poruszające i intrygujące pomysły ukazania życia z dala od cywilizacji. Wybrane przez nas filmy pokazują, że odizolowanie się na pewien czas od ludzi nie zawsze jest czymś złym, a czasem wręcz przeciwnie – rezultaty przebywania w odosobnieniu mogą nas pozytywnie zaskoczyć.

JS

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: polecane, top 10, tytuły, w samotności, z dala od cywilizacji, w głuszy, w odosobnieniu

Filmy o życiu na odludziu (10)

Zatrzyj ślady
Hanna
Captain Fantastic
Ona
Ciche miejsce
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Film KOS
Plejada gwiazd w superprodukcji o Tadeuszu Kościuszce. Powstaje film "Kos"

Film "Kos" ma być wypełniony wartką akcją i emocjami.

IO film 2022
"IO" Jerzego Skolimowskiego walczy o Złotą Palmę w Cannes

Film polskiego reżysera ma szanse na prestiżowe nagrody!

Polecamy
Krzew jałowca
19. MFF Nowe Horyzonty - Trzecie Oko: współczesne czarownice

Trzecie Oko jest cyklem od kilku lat konsekwentnie pokazującym kino kobiet i kobiety w kinie.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!