Recenzje - Kino

Fear The Walking Dead - sezon 7B - recenzja przedpremierowa odcinków 9-10

2022-04-08 11:43:52

Serial  "Fear The Walking Dead" od początku starał się pokazywać najróżniejsze oblicza apokalipsy z żywymi trupami, w sposób inny, niż robiono to w kultowym "The Walking Dead". Od miejsce akcji, przez postacie, aż po ekscytujący crossover, przez kilka sezonów tytuł ten trzymał widzów w emocjach. W tez sposób doszliśmy już do 7. serii, która po przerwie powróci już 18 kwietnia 2022 roku. Dzięki wcześniejszemu dostępowi do 9 i 10 odcinka sezonu 7B wiemy już, czy warto było czekać na dalsze przygody Morgana, Alycii i innych. Przeczytajcie recenzję przedpremierową!

Fear the Walking Dead 7B

W drugiej połowie 7. sezonu naszych bohaterów spotykamy na kilka miesięcy od nuklearnego wybuchu. Czy postapokalipsa może być jeszcze bardziej postapo? Tak! Twórcy bardzo odważnie pokusili się o dodanie do zniszczonego przez nieumarłych świata jeszcze motywu spustoszenia miejsca akcji wspomnianym wybuchem.

Zgodnie z zasadą, że nie powinno się oszczędzać postaci, by widzowie stale musieli trzymać za nie kciuki, kłody pod nogami wyczuwają w zasadzie wszyscy, może poza Victorem, który okazał się zwycięzcą całej sytuacji i stworzył swój własny system danin oraz haraczy w ogrodzonej i bezpiecznej twierdzy.

Jego celem staje się m. in. odszukanie Alycii, jednak do jego bram zapuka wcześniej potrzebujący pomocy Morgan, dla którego Alicia także stanowi klucz do przetrwania. Czy jednak paranoja i zbytnia pewność siebie Stranda pozwolą na racjonalne podejście i współpracę?

W odcinku 9. główną bohaterką jest właśnie niewidziana od jakiegoś czasu bohaterka, której pomocy i schronienia udziela niesłyszący muzyk. Epizod ten opiera się głównie na dialogach i lepszym zarysowaniu przemiany jaką ciągle przechodzi postać tej silnej dziewczyny, która ciągle jest w stanie odgrywać kluczowe role w poszukiwaniu sposobów na przetrwanie dla siebie i innych.

Prawdziwa akcja ma miejsce dopiero w finale odcinka, ale warto na to poczekać, bo popularny motyw home invasion w akompaniamencie pewnego popularnego utworu muzycznego (nie psujemy niespodzianki) został zrealizowany fantastycznie. To też kolejna scena, dająca przykład, jak truposze mogą być nie tylko zagrożeniem, ale też pomocą w walce z uzbrojonymi napastnikami.

Zdecydowanie trzeba też zwrócić uwagę na nowy motyw, który przemycają tu twórcy. Czy gorączkująca Alicia wmówiła sobie, że przechodzi długi proces przemiany w żywego trupa, czy faktycznie jest to możliwe w świecie "The Walking Dead"? Do tej pory przemiana taka trwała stosunkowo szybko, ale kto wie, może scenarzyści szykują coś nowego w tej sprawie.

Interesujący jest także patent ze szwendaczem, mającym znać drogę (resztki świadomości?) do Padre, rzekomo bezpiecznego miejsca, o którym się mówi, ale nikt nie wie, gdzie się znajduje. A może to tylko kolejne urojenia naszej protagonistki? Ten wątek z pewnością będzie jeszcze rozwijany.

Natomiast 10. odcinek skupia się na Charlie 13-letniej Charlie, która dostaje się do w wieży Victora i zobowiązuje się do udziału w niebezpiecznej misji z włamaniem do opanowanej przez truposzy miejscówki. Wyrusza tam razem z 15-letnim chłopakiem, dla którego eskapada stanowi świetną okazję, by się wykazać przed Strandem.

Nietrudno jest się domyślić, że buzujące hormony odegrają w tym odcinku sporą rolę, ale spokojnie, zaskoczeń nie zabraknie, bo w "Fear The Walking Dead" na romantyczne randki bez problemów po prostu nie ma miejsca. Na czym polegać będzie drugie dno? Sprawdzicie oglądając ten odcinek, a choć nie jest to tak interesujący epizod jak poprzedni, to nadal ogląda się go dobrze. Jest tak zwłaszcza dzięki sprawnej realizacji i skupieniu historii na postaciach, jakich jeszcze nie zdążyliśmy poznać na wylot.

Michał Derkacz


fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: serial, 2022, ocena, opinia, analiza, fabuła
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Kolor purpury
Kolor purpury (2024) - recenzja DVD

Czy warto zobaczyć remake musicalu Stevena Spielberga?

Civil War
Civil War - recenzja

Dlaczego jest to jeden najlepszych filmów 2024 roku?

Polecamy
miedzy swiatami
Między dwoma światami - recenzja

Juliette Binoche w nowym dramacie społecznym. Czy to dobry film?

Saint Maud film 2020
Saint Maud - recenzja

Oceniamy nowy horror od twórców "Midsommar. W biały dzień" oraz "Dziedzictwo. Hereditary".

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kolor purpury
Kolor purpury (2024) - recenzja DVD

Czy warto zobaczyć remake musicalu Stevena Spielberga?

Andrew Scott, Ripley
Ripley - recenzja serialu

Serial Netflix to nowa ekranizacja książki "Utalentowany pan Ripley".

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!