Dzieje się - Kino

Ewa Ewart i bracia Sekielscy gośćmi Pol'and'Rock Festival

2020-05-26 16:29:25

Niemal wszystkie wydarzenia, koncerty i grupowe inicjatywy, które zaplanowano na wakacje, są stopniowo odwoływane, ze względu na epidemię. Jednakże dla Pol’and’Rock Festival znaleziono inne wyjście. Jurek Owsiak ogłosił gości Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. edycji festiwalu. Spotkania z nimi odbędą się 30 i 31 lipca 2020 i podobnie jak cały Pol’and’Rock Festival, będą dostępne w wersji online.

Sekielscy

Pol'and'Rock Festival

Pol'and'Rock Festival, znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku. Wiele osób martwiło się, że w tym roku nie będzie możliwości uczestniczenia w tym kultowym wydarzeniu. Na szczęście, 26. edycja, którą zaplanowano na termin 30 lipca - 1 sierpnia 2020 roku, przybierze formę Najpiękniejszej Domówki Świata. Będzie to festiwal online, w czasie którego publiczności zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców. W ramach Akademii Sztuk Przepięknych odbędą się spotkania z wybitnymi osobistościami świata kultury, polityki i sportu.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i osobom wspierającym jej styczniowe działania w ramach Finału WOŚP. W tym roku wydarzenie będzie także podziękowaniem za postawę Polaków w walce z epidemią COVID-19.

Akademia Sztuk Przepięknych

Akademia Sztuk Przepięknych to zapoczątkowany w 2006 roku projekt, który stwarza festiwalowej publiczności możliwość spotkań i dyskusji z wyjątkowymi gośćmi. Na przestrzeni lat zaproszenie do udziału w rozmowach przyjęli m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk i Jerzy Bralczyk.

W tym roku do grona gości dołączą:

- Ewa Ewart - dziennikarka i wielokrotnie nagradzana reżyserka filmów dokumentalnych. Jej filmy ujawniły nowe informacje o kwestiach takich jak korupcja w Rosji Borysa Jelcyna, tajne więzienia w Korei Północnej, wojna domowa w Kolumbii czy tajny i nielegalny program CIA dotyczący ekstradycji w trybie nadzwyczajnym osób podejrzanych o terroryzm.

- Tomasz i Marek Sekielscy - dziennikarze, autorzy głośnych filmów "Tylko nie mów nikomu " i "Zabawa w chowanego ", poruszających problem pedofilii w środowisku duchownych. Za pierwszy z nich autorzy otrzymali m.in. Orły i Telekamerę. Oba filmy na całym świecie obejrzało dotąd ponad 30 milionów widzów.

Festiwal online

Koncert jest niekomercyjny, niebiletowany, a środki na jego organizację zapewniają sponsorzy. Fundacja WOŚP ma ogromne doświadczenie w internetowym przekazie wideo. W czasie 25. Pol’and’Rock Festival materiały na youtubowym kanale internetowej telewizji WOŚP -  KręciołaTV - były oglądane przez 51 milionów minut.

Co zatem z festiwalem w normalnym trybie? Do Kostrzyna nad Odrą, gdzie wydarzenie odbywało się nieprzerwanie od 2004 roku, festiwal powróci za rok - 27. edycja Pol'and'Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku.

JS/ip

fot. Szymon Szcześniak/materiały prasowe

Słowa kluczowe: festiwal online, terminy, koronawirus, 2020
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Bad Hair - film 2020
"Bad Hair" to horror o opętaniu... włosów [WIDEO]

Film ma bardzo niepokojący zwiastun.

War with Grandpa
Robert De Niro znów gra dziadka w komedii "War with Grandpa" [WIDEO]

Dzielenie pokoju z dziadkiem nie jest łatwe.

Polecamy
premiery kinowe 31 lipca 2020
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Pierwsze tak ciekawe premiery po ponownym otwarciu kin!

Kino Kobiet w Heliosie
Powraca cykl Kino Kobiet w Heliosie

Połączenie wyjątkowych pokazów, fantastycznej atmosfery i licznych atrakcji tylko dla pań.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Bad Hair - film 2020
"Bad Hair" to horror o opętaniu... włosów [WIDEO]

Film ma bardzo niepokojący zwiastun.

War with Grandpa
Robert De Niro znów gra dziadka w komedii "War with Grandpa" [WIDEO]

Dzielenie pokoju z dziadkiem nie jest łatwe.