Dzieje się - Kino

Drastyczny film o Auschwitz (tylko dla dorosłych)

2010-11-13 09:10:44

Sceny wyrywania złotych zębów, śmierć w komorze gazowej, przebitki z wnętrza pieca krematoryjnego – to wszystko znalazło się w trailerze filmu „Auschwitz” Uwego Bolla, niemieckiego twórcę uznawanego za „najgorszego reżysera świata”.

Do tej pory Boll specjalizował się w slasherach, horrorach,  gdzie trup ściele się gęsto, a rozczłonkowane części ciała fruwają po całym planie. Filmowi „Auschwitz” (w tym momencie na etapie postprodukcji) chce nadać głębszy sens. – Chodzi mi o to, aby widzowie poznali drastyczną prawdę, którą do tej pory w filmach o Holokauście nie było. Codzienne, metodyczne zabijanie w obozach koncentracyjnych, zaplanowane przez Eichmanna – tłumaczy reżyser.

Przeciwnicy zarzucają mu zaś epatowanie przemocą, w celu przyciągnięcia uwagi dziennikarzy, a wielu krytyków zapowiada całkowity bojkot filmu.

Zwiastun filmu „Auschwitz” (TYLKO DLA DOROSŁYCH)


 

MAS

Słowa kluczowe: auschwitz film uwe boll zwiastun trailer horror
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Najlepsze azjatyckie horrory
Najlepsze azjatyckie horrory

To właśnie w Azji powstały najlepsze horrory w historii kina. Te filmy naprawdę was przerażą!

Kto jest kim w świecie Muppetów?
Kto jest kim w świecie Muppetów?

Tuż przed premierą swojego najnowszego filmu, Muppety postanowiły przypomnieć fanom swoje sylwetki oraz... złożyć noworoczne życzenia!

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane