Recenzje - Kino

Double World - recenzja

2020-07-28 11:30:57

Od 25 lipca 2020 na platformie Netflix możemy zobaczyć chiński film przygodowy "Double World". Znajdziemy w nim fajną grupę bohaterów, sporo efektownej akcji, motywy fantasy oraz pouczający morał o sile przyjaźni, ważniejszej niż więzy krwi. Czego chcieć więcej? Niczego!

Double World film 2020

"Double World" to idealny tytuł na zabicie czasu, kiedy nie mamy ochoty na produkcje wymagające od nas pełnej uwagi i skupienia, a jednocześnie mamy ochotę na dobrze zrealizowaną i emocjonującą przygodę z bohaterami, których da się polubić w mgnieniu oka.

Oto młody złodziejaszek i awanturnik Dong Yilong chce przynieść zaszczyt swojemu klanowi, więc wyrusza w niebezpieczną podróż i bierze udział w turnieju, który wyłoni najlepszego wojownika. Zwycięzca ma dostać bardzo zaszczytną rolę w kierowaniu armią walczącą z wrogiem podczas wielkiej wojny. Nasz protagonista szybko trafia na towarzyszy, z którymi będzie tworzył grupę podczas wspomnianego turnieju. Jedną z tych osób jest doświadczony wojownik, który pragnie zemsty na organizatorze turnieju, a drugą - nastoletnia, ale już bardzo sprawna w walce rozbójniczka.

Jak to zwykle w takich historiach bywa, nie od początku nasza trójka będzie się przyjaźnić, ale podczas wyzwań turniejowych wszyscy zbliżą się do siebie i pod koniec będą w stanie oddać za siebie życie. Twórcy nie unikają tu klisz i utartych schematów, ale sposób wykonania jest wzorowy. Zaskakująco sprawnie połączono pełne rozmachu sceny akcji (z niezłymi efektami komputerowymi), rozwój relacji między bohaterami oraz postęp głównej osi fabularnej.

bohaterów polubimy niemal natychmiast, głownie dlatego, że są to osobowości żywcem wyjęte z kina nowej przygody, a reżyser Teddy Chan w pewnych kręgach nosi już pewnie miano chińskiego Guya Ritchie. Tymczasem w "Double World" humoru trochę jest, ale nie przesadzono z niepotrzebnymi wygłupami. Co ciekawe, znajdą się tu też sceny dość  brutalne i krwawe, co uzasadnia kategorię wiekową 16+.

Podobać może się wizja świata, w którym mamy walczące ze sobą królestwa, legendarny turniej oraz... potwory walczące na rzecz swoich władców. Film może pochwalić się nie tylko przyzwoitym CGI, ale też pięknymi kostiumami, scenografią i rekwizytami. Ciekawie wypada też sposób walki bohaterów charakterystyczny dla takich tytułów jak choćby "Przyczajony tygrys, ukryty smok". Może postacie nie latają aż tak, jednak widać, że prawa fizyki są im obce.

"Double World" to zdecydowanie tytuł godny polecenia. Znajdziecie tu wiele dobrego, a jeśli macie uprzedzenia odnośnie chińskiego kina akcji, to teraz jest ten moment, w którym powinniście dać sobie szansę na zerwanie z nimi na dobre.

Ocena końcowa: 8/10

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: film, 2020, Netflix, opinia, ocena
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Liam Neeson i Micheal Richardson
Włoskie wakacje - recenzja

Słoneczna Toskania i Liam Neeson w komediowym wydaniu. Dowiedz się, czy warto obejrzeć ten film.

"Mroczne poÅźądanie"
Mroczne pożądanie - recenzja serialu

Jak wypada kolejna hiszpańskojęzyczna premiera na Netflix?

Wytańcz to - film 2020
Wytańcz to - recenzja

Czy mamy godnego następcę serii "Step Up"?

Polecamy
John Wick 3
John Wick 3 - recenzja

Czy Keanu Reeves gra już superbohatera, czy jeszcze nie?

Oceniamy najnowszy film anime w reÅźyserii Mamoru Hosody.
Mirai - recenzja

Oceniamy najnowszy film anime w reżyserii Mamoru Hosody.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Liam Neeson i Micheal Richardson
Włoskie wakacje - recenzja

Słoneczna Toskania i Liam Neeson w komediowym wydaniu. Dowiedz się, czy warto obejrzeć ten film.

"Mroczne poÅźądanie"
Mroczne pożądanie - recenzja serialu

Jak wypada kolejna hiszpańskojęzyczna premiera na Netflix?