Recenzje - Kino

Czarownica 2 - recenzja

2019-10-22 23:19:55

Pierwsza część "Czarownicy" zainspirowana postacią znaną z disneyowskiej "Śpiącej królewny" zachwyciła widzów na całym świecie. Głównie ze względu na niesamowitą Angelinę Jolie, która wcieliła się w Diabolinę. Od wydarzeń z pierwszej części minęło kilka lat. Aurora jest już dojrzałą władczynią królestwa Kniei, zakochaną z wzajemnością w Filipie. Przyjmuje jego oświadczyny i postanawia zamieszkać razem z nim w królewskim zamku. Jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem. Między Diaboliną, a rodzicami Filipa wybucha konflikt, który będzie miał znaczenie dla całego baśniowego świata. Czy warto wybrać się do kina? Przeczytajcie recenzję!

Czarownica 2Druga część Czarownicy podobnie jak pierwsza urzeka wyglądem i baśniową scenerią, która jest magiczna, przepiękna i fascynująca zarazem. Efekty specjalne są fantastyczne, od razu zabierają widza w ten niezwykły świat, od którego nie sposób odwrócić uwagi. Najbardziej zachwycająca jest kraina Kniei, która budzi dużo ciepłych uczuć i przywołuje nostalgię za dziką przyrodą, niezmąconą ludzką działalnością. Tym razem za kamerą stanął Joachim Roenning, reżyser "Piratów z Karaibów: Zemsty Salazara". Disney postawił na bardziej znane nazwisko i tym samym historia nabrała większej dynamiki choć nie jest ona pozbawiona schematyczności. W filmie ewidentnie dominuje zło, tylko czarne charaktery potrafią zaistnieć i wzbudzić uczucia u widza, w przeciwieństwie do głównych postaci– Aurory i Filipa, które są dobre do tego stopnia, że aż nużące.

Jest to ładna historia, bo jak to baśń niesie za sobą wiele morałów. Podobnie jak w pierwszej części prawdziwa miłość nie ma sobie równych, a zwłaszcza ta matczyna. Diabolina w roli matki jest rozbrajająca i kolejny raz potwierdza, że dla Aurory może zrobić wszystko. Pojawiają się też konflikty i różnice rasowe. Wojna pomiędzy ludźmi, a innymi istotami nadciąga na królestwo i jest nie do zatrzymania. Gdzie są granice i czemu aż tak dzielą, gdy pojawia się różnorodność? To pytanie równie dobrze można by zadać współcześnie, gdy piętnuje się odmienność i zamyka na obcych. Jest jeszcze trzeci aspekt, bez którego nie byłoby klasycznej opowieści - walka dobra ze złem.

Główną antagonistką jest tym razem nie Diabolina, a królowa grana przez Michelle Pfeiffer. Jest to postać, która od razu wywołuje niechęć, w przeciwieństwie do bohaterki granej przez Angelinę Jolie. Jej czarny charakter trochę złagodniał, Aurora odkryła w niej uczucia, o które pewnie sama by się nie posądzała. Mimo tego nie straciła swojego ognia i  diabelskości, która przyprawia innych o strach. Wciąż jest groźna i niebezpieczna, i to z nią muszą się wszyscy liczyć. Jolie daje pokaz swoich aktorskich możliwości, jest po prostu świetna w tej roli, a widać to zwłaszcza w scenach, kiedy jej postać próbuje być miła i uprzejma dla innych. Michelle Pfeiffer też nie można nic zarzucić – jest to dobrze poprowadzony czarny charakter, niepozostawiający wątpliwości, że mogłoby być inaczej. Tradycyjny model zła, który w walce z dobrem reprezentowanym przez Aurorę i Filipa nie ma szans.

"Czarownica 2" to film idealny na odprężenie, przeniesienie się do świata nieziemskich istot i widoków, które olśniewają właśnie swoją baśniowością. Momentami jest to historia przygnębiająca i zatapiająca w mrok, ale ostatecznie dobro zwycięża. Jest idealna, aby zdystansować się od dnia codziennego, a jaki film zrobi to lepiej niż taki, w którym wszyscy żyją długo i szczęśliwie?

Ocena końcowa: 7/10

Joanna Bim

Film obejrzałam w kinie Cinema City Wroclavia w IMAX 3D.

Fot. Courtesy of Disney - © 2019 Disney Enterprises, Inc. All Rights Reserved.

Słowa kluczowe: film, opinia, ocena, 2019, Disney

Maleficent: Mistress of Evil - zdjęcia z filmu (7)

Maleficent: Mistress of Evil - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Maleficent: Mistress of Evil - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Maleficent: Mistress of Evil - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Maleficent: Mistress of Evil - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Maleficent: Mistress of Evil - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Wtargnięcie film Netflix
Wtargnięcie - recenzja

Freida Pinto w zaskakująco udanym thrillerze na Netflix!

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham
Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham - recenzja

Paweł Łoziński o intymnej relacji matki z córką.

Wcielenie film 2021
Wcielenie - recenzja

James Wan zrobił horror, który was zaskoczy!

Polecamy
To: Rozdział 2
To: Rozdział 2 - recenzja

Straszny klaun znów poluje na dzieci, ale po 27 latach nasi bohaterowie są już dorośli. Czy jest się czego bać?

Ukryta gra
Ukryta gra - recenzja

Oceniamy nowy polski thriller z międzynarodową obsadą.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Wtargnięcie film Netflix
Wtargnięcie - recenzja

Freida Pinto w zaskakująco udanym thrillerze na Netflix!

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham
Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham - recenzja

Paweł Łoziński o intymnej relacji matki z córką.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!