Recenzje - Kino

Bracia Sisters - recenzja

2019-02-24 12:43:37

"Bracia Sisters" to odświeżona forma westernu, która została wyreżyserowana przez Jacques’a Audiarda. Światowa premiera tego filmu odbyła się 2 września 2018 roku, a w Polsce dopiero 22 lutego 2019 roku. Sprawdziliśmy, czy warto wybrać się na tę produkcję do kina. Przeczytajcie recenzję.

Oceniamy najnowszy western, który został wyreżyserowany przez Jacques’a Audiarda.

Bracia Sisters – wrażenia z filmu

Tytuł "Bracia Sisters" opowiada nam historię dwójki braci o tytułowym nazwisku Sisters. Oboje otrzymują zlecenie wytropienia poszukiwacza złota - Hermanna Warma – który jest w posiadaniu chemicznej receptury, pozwalającej zdobyć fortunę. Całość akcji filmu usytuowana jest w roku 1850 w stanie Oregon.

Fabularnie film został zrealizowany dobrze, ponieważ trudno doszukać się w nim dziur. Samą historię jednak, jak na 2 godziny seansu, przeciągnięto, rezygnując prawie całkowicie ze scen akcji. Oznacza to, że produkcja "Bracia Sisters" jest przegadana i nudna. Podczas drugiej części filmu z niecierpliwością wyczekuje się już napisów końcowych.

Rozczarowuje również zakończenie tego tytułu, które z jednej strony wydaje się zaskakujące, a z drugiej kompletnie nielogiczne i bezsensowne po przemyśleniu przebiegu zdarzeń. W przypadku westernu można było wyczekiwać efektownej strzelaniny, która rozwiąże wszystkie wątki zapoczątkowane w tej historii – niestety, do takiej nie dochodzi.

Na pochwałę dla twórców "Braci Sisters" zasługuje przygotowanie kostiumów i lokacji pod ten tytuł. Dzięki nim możemy poczuć tu klimat Dzikiego Zachodu. Pomaga w tym również odpowiednio przygotowana muzyka, której jest czasami nawet trochę za mało.

W trakcie seansu niezrozumiały może wydać się montaż niektórych scen. Dużym minusem są sekwencje strzelanin, które w całej produkcji pojawiają się tylko 4-5 razy. Jest w nich tyle cięć i przeskoków klatek, że nie wiadomo właściwie, co się dzieje na ekranie. Twórcy zastosowali nawet sposób na to, aby sceny akcji przedstawiać w nocy, aby było widać zaledwie błyski wydobywane z broni palnej. To bardzo rozczarowujące, zwłaszcza że western powinien obfitować w lepsze strzelaniny.

W "Braciach Sisters" zagrało wielu znanych aktorów, m.in. John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal czy Riz Ahmed. Występ żadnego z nich w tym filmie nie można niestety uznać za udany. W trakcie oglądania nie czuło się w ogóle wiarygodności w ich grze, zwłaszcza w dramatycznych scenach. Nawet sami bracia Charlie i Eli Sisters jako bohaterowie filmu mieli słynąć z prestiżu. W całej produkcji nie było jednak tego widać.

Bracia Sisters – ocena

"Bracia Sisters" to film, który nie możemy zaliczyć do udanych westernów. Tylko najwięksi fani tego gatunku mogą dostrzec plusy w tej produkcji. Takiej oceny nie ratuje nawet kilka zabawnych scen, dobrze dobrane kostiumy i lokacje na potrzeby kręcenia. Seans się niestety bardzo dłuży, dlatego warto przemyśleć swoją decyzję pójścia do kina na "Braci Sisters".

Ocena końcowa: 4/10

Film zobaczyłem w Kinie Nowe Horyzonty - Wrocław.

Piotr Wójcik

Bracia Sisters, reż. Jacques Audiard, prod. Francja/Hiszpania/USA/Rumunia, czas trwania 121 min, dystr. United International Pictures Sp. z o.o.

fot. kadr z filmu "Bracia Sisters"/materiały prasowe

Słowa kluczowe: ocena, wrażenia, opinia, western, Jacques Audiard
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Stranger Things 4
Stranger Things: sezon 4. - recenzja odcinków 8-9 [finał sezonu]

Czy finał 4. sezonu faktycznie jest taki epicki?

Człowiek z Toronto
Człowiek z Toronto - recenzja

Kevin Hart i Woody Harrelson w komedii na Netflix. Czy to dobry film?

Dom z papieru: Korea
Dom z papieru: Korea - recenzja odcinków 1-6

Czy warto zobaczyć koreański remake hiszpańskiego przeboju?

Polecamy
Syn - recenzja

Czy warto obejrzeć nowy film Netflixa?

Ostatni skok w historii USA
Ostatni skok w historii USA - recenzja

Edgar Ramirez robi zuchwały skok zanim rząd zablokuje wszelkie przestępstwa.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Stranger Things 4
Stranger Things: sezon 4. - recenzja odcinków 8-9 [finał sezonu]

Czy finał 4. sezonu faktycznie jest taki epicki?

Człowiek z Toronto
Człowiek z Toronto - recenzja

Kevin Hart i Woody Harrelson w komedii na Netflix. Czy to dobry film?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!