Recenzje - Kino

Botoks - recenzja filmu

2017-10-03 09:15:02

Film "Botoks" w reżyserii Patryka Vegi to ciekawy przypadek. Z jednej strony, to dotychczas najbardziej krytykowany polski film 2017, a z drugiej - wielki kasowy przebój, który już przyciągnął rekordową publiczność. To najlepsze otwarcie tego roku, a drugie w historii naszego kina (pierwszy jest… "Pitbull. Niebezpieczne kobiety"). Jaki naprawdę jest ten "Botoks"? Przeczytajcie recenzję!

BotoksAnalizując "Botoks" napotykamy podobną rozbieżność, jak ta wyżej opisana. Każdy, kto widział dwa poprzednie filmy Vegi, pewnie już wie o co chodzi. Film jest połączeniem gatunków i łączy w sobie "zabawne" scenki rodzajowe z życia pracowników służby zdrowia oraz poważne problemy i dramaty poszczególnych bohaterek. Tak, na tapecie znów są tu kobiety, silne kobiety.

Ta dwojakość nastrojów doskwiera przez cały seans. To jakby ktoś posklejał dwa filmy w jedno. Pierwszy to ważny, poruszający głos na wrażliwy temat, który jest potrzebny w polskim kinie. Drugi to najgorszego sortu intelektualny ściek, wytwór filmopodobny, szkodliwy, obraźliwy, przeraźliwie głupi produkt, skrojony pod najmniej wymagającą publiczność.
 
Niestety, proporcje tych części składowych przechylają się znacząco w stroną tego drugiego opisu. Patryk Vega zrobił to całkiem świadomie, angażując wiernych i oddanych mu aktorów, którzy zawdzięczają mu sławę. Ci grają w większości jak zamroczeni, zahipnotyzowani przez czarownika, który kiedyś kazał grać jedną rolę i zaklęcia nie zdjął aż do dziś. Wyróżniają się tu jedynie Katarzyna Warnke ze swoją solidną, dramatyczną rolą i Piotr Stramowski, który zagrał rolę przeciwną do swoich tzw. warunków i wyszło to całkiem nieźle.

Najsmutniejsze po seansie "Botoksu" jest poczucie, że to jeszcze nie koniec. Uniwersum Vegi dopiero się rozrasta, a kolejne, realizowane w trzy miesiące, produkcje tego typu będą zalewać nasz rynek filmowy, do momentu, aż kasa przestanie się zgadzać. Obecnie się zgadza, a wszyscy, którzy dołożyli się do tego interesu liczą kolejne miliony z biletów.
 
Ocena końcowa: 4/10.
    
Michał DerkaczBotoks, reż. Patryk Vega, prod. Polska, czas trwania 135 min, dystr. Kino Świat, premiera 29 września 2017

Słowa kluczowe: film, ocena, analiza, opinia, wrażenia

Botoks - zdjęcia z filmu (22)

Botoks - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 1
Botoks - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 2
Botoks - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 3
Botoks - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 4
Botoks - zdjęcia z filmu - Zdjęcie nr 5

Botoks - plakaty z filmu (10)

Botoks - plakaty z filmu - Zdjęcie nr 1
Botoks - plakaty z filmu - Zdjęcie nr 2
Botoks - plakaty z filmu - Zdjęcie nr 3
Botoks - plakaty z filmu - Zdjęcie nr 4
Botoks - plakaty z filmu - Zdjęcie nr 5

Botoks - premiera filmu (25)

Botoks - premiera filmu - Zdjęcie nr 1
Botoks - premiera filmu - Zdjęcie nr 2
Botoks - premiera filmu - Zdjęcie nr 3
Botoks - premiera filmu - Zdjęcie nr 4
Botoks - premiera filmu - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Ava
Ava - recenzja przedpremierowa

Czy warto zobaczyć wakacyjne przygody zbuntowanej nastolatki?

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara - recenzja

Czy filmowa biografia jednego z najsłynniejszych przestępców XX wieku to dobry film? Przeczytaj recenzję!

Przemiana - film
Przemiana - recenzja

Oceniamy ekranizację bestsellerowej powieści dla młodzieży.

Polecamy
Szekspir wiecznie żywy (Koriolan - recenzja)
Szekspir wiecznie żywy (Koriolan - recenzja)

„Koriolan” budzi skrajne opinie, jedni się nim zachwycają, inni wyśmiewają zaraz po obudzeniu się na końcowych napisach.

Sen o chłopczyku z zapałkami
Sen o chłopczyku z zapałkami

Rolka filmu niczym Kaszpirowski wydaje się powtarzać: twoje powieki stają się coraz cięższe, zapadasz w głęboki sen, którego na pewno ci nie przerwę...

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Ava
Ava - recenzja przedpremierowa

Czy warto zobaczyć wakacyjne przygody zbuntowanej nastolatki?

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara - recenzja

Czy filmowa biografia jednego z najsłynniejszych przestępców XX wieku to dobry film? Przeczytaj recenzję!