Recenzje - Kino

Avengers: Koniec gry - recenzja bezspoilerowa

2019-04-25 09:49:10

"Avengers: Koniec gry" to film w reżyserii braci Russo, na który czekali wszyscy fani kinowego uniwersum Marvela. Produkcja zapowiadała się jako jeden z największych blockbusterów w historii. Czy udało się twórcom tego tytułu osiągnąć swój cel? O tym możecie przeczytać poniżej w naszej recenzji bezspoilerowej.

Oceniamy najnowszy film z serii Marvel Cinematic Universe.

"Avengers: Koniec gry" – wrażenia z filmu

W najnowszym filmie z uniwersum Marvela trafiamy do wydarzeń, które dzieją się niedługo po wymazaniu przez Thanosa połowy życia w całym Wszechświecie. Pozostali przy życiu Avengersi zbierają się w jednym miejscu, aby opracować ponowny plan pokonania tytana i uratowania ludzkości.

Fabularnie twórcy w pełni spełnili oczekiwania fanów, dając nam produkcję, która pokazuje, w jakim celu w ogóle były wydawane poprzednie filmy z uniwersum Marvela, czyli serie "Iron Man", "Kapitan Ameryka", "Strażnicy Galaktyki", "Thor" itd. Oczywiście nie obyło się bez drobnych nielogicznych rozwiązań i zbyt małego czasu antenowego poświęconego niektórym postaciom. Na szczęście nie zwraca się na to tak mocno uwagi, ponieważ ostateczny efekt filmu jest bardzo satysfakcjonujący dla widza.

Na pochwałę zasługuje również zakończenie, które daje nam nie tylko pokaz niesamowitych efektów specjalnych i muzycznych, prawdopodobnie najlepszych w historii produkcji Marvela. Oprócz tego, czeka na nas wiele scen, pokazujących, jak dobre jest to zwieńczenie ponad 10-letniego budowania tego uniwersum.

Na początku może wydawać się, że ponad 3 godziny trwania filmu to zbyt dużo. W przypadku "Avengers: Koniec gry" czas jednak przestaje mieć znaczenie. Przebieg zdarzeń wciąga widza tak bardzo, że zapomina się o tym, co się dzieje się poza salą kinową.

Podobnie sytuacja wygląda z wydźwiękiem filmu. Mimo trafionych nowych wstawek humorystycznych w produkcji, bardzo dobra gra aktorska bohaterów sprawia, że czujemy poważną wagę sprawy, o którą walczą Avengersi.

Najważniejsze w "Avengers: Koniec gry" nie są jednak efekty specjalne czy śmieszne sceny. To wzruszające momenty pokazują nam, jak bardzo przywiązaliśmy się do serii Marvela. Dzięki temu jesteśmy w stanie poczuć się jak część rodziny superbohaterów i przejąć się losami Iron Mana, Kapitana Ameryki, Thora, Czarnej Wdowy i innych postaci. Najciekawsze jest to, że najwięksi fani uniwersum będą płakać nie tylko na samym końcu filmu, ale także w czasie jego trwania.

"Avengers: Koniec gry" – ocena

"Avengers: Koniec gry" nie możemy traktować jako film doskonały, ponieważ nie brakuje tu błędów. Jest to jednak doskonałe zwieńczenie wieloletniego budowania uniwersum, o którym marzyli fani. Warto iść na tę produkcję do kina, ponieważ niejedna osoba będzie w trakcie seansu cieszyć się i wzruszać jak małe dziecko.

Ocena końcowa: 9/10

Piotr Wójcik

Avengers: Koniec gry, reż. Anthony i Joe Russo, prod. USA, czas trwania 182 min., dystr. Disney, polska premiera 25 kwietnia 2019

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: ocena, wrażenia, ocena, 2019, Endgame

Avengers: Koniec gry - plakaty z bohaterami (32)

Avengers
Avengers
Avengers
Avengers
Avengers

Avengers: Endgame - kadry z filmu (10)

Avengers: Endgame - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 1
Avengers: Endgame - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 2
Avengers: Endgame - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 3
Avengers: Endgame - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 4
Avengers: Endgame - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Topielisko. Klątwa La Llorony
Topielisko. Klątwa La Llorony - recenzja

Czy Płaczącej kobiety należy się bać?

Podły, okrutny, zły
Podły, okrutny, zły - recenzja przedpremierowa

Zac Efron jako Ted Bundy w... dramacie sądowym. Sprawdźcie, czy warto zobaczyć.

Avengers: Koniec gry
Avengers: Koniec gry - recenzja spoilerowa

Omawiamy liczne zalety i wytykamy głupoty wielkiego widowiska Marvela.

Polecamy
Siedmiu wspaniałych - strzał w klasykę [RECENZJA]
Siedmiu wspaniałych - strzał w klasykę [RECENZJA]

Czy remake kultowego westernu przeżyje pojedynek z oryginałem? Przeczytaj recenzję!

Szkoda Nicole Kidman
Szkoda Nicole Kidman

Baz Luhrmann swoją twórczością podzielił filmowy światek. Jedni uważają, że to twórca kiczowatych masówek. Inni, że jest on obok Tima Burtona jednym z wizjonerów kina, mistrzów w swoim fachu. „Australią" raczej skłania do przychylenia się ku pierwszej opinii.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Topielisko. Klątwa La Llorony
Topielisko. Klątwa La Llorony - recenzja

Czy Płaczącej kobiety należy się bać?

Podły, okrutny, zły
Podły, okrutny, zły - recenzja przedpremierowa

Zac Efron jako Ted Bundy w... dramacie sądowym. Sprawdźcie, czy warto zobaczyć.