Recenzje - Kino

American Assassin - recenzja

2017-09-18 11:08:36

13 września na Świecie, a 15 września w Polsce swoją premierę miał nowy film akcji "American Assassin". Za scenariusz odpowiedzialny jest Michael Cuesta. Czy to dobry film? Przeczytaj recenzję!

American Assassin

Dylan O'Brien wcielił się w Mitcha Rappa, głównego bohatera nowej produkcji Michael'a Cuesta. Film opowiada o losach młodego mężczyzny, który w ataku terrorystycznym stracił swoją ukochaną. Postanawia zemścić się na osobach odpowiedzialnych za zamach i w tym celu podejmuje współpracę z CIA.

Film od początku trzyma w napięciu. Cechuje go dobra, szybka akcja, która nie pozwala  zmrużyć oka choć na chwilę. Wszystko bardzo dobrze ze sobą współgra i wywołuje nie małe emocje. Jedyne, co może przeszkadzać, to kiepsko wykonane efekty specjalne. W niektórych fragmentach filmu, aż nadto zauważalne są stworzone komputerowo przedmioty czy wybuchy.

Sceny akcji, które mają miejsce w filmie są bardzo dobrze wyreżyserowane. Aktorstwo stoi na przyzwoitym poziomie, choć oczywiście z całej obsady wyróżnia się Michael Keaton, który wyraźnie dobrze czuje się w kinie sensacyjnym.

Film celnie pokazuje, jak w dzisiejszych czasach możemy być narażeni na ataki terrorystyczne ze strony Państwa Islamskiego czy innych grup tego typu. To temat wyjątkowo aktualny i ważny. Dobrze, że twórcy wzięli go pod lupę, nawet jeśli nie wszystko w "American Assassin" im się udało.

Adrian Przystaś

American Assassin, reż. Michael Cuesta, prod. USA, czas trwania 111 min, dystr. Monolith Films, polska premiera 15 września 2017

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Film, ocena, wrażenia, opinie

American Assassin - zdjęcia z filmu (6)

American Assassin - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
American Assassin - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
American Assassin - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
American Assassin - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
American Assassin - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
"Siła ognia"- film 2019
Siła ognia - recenzja

Czy warto zobaczyć najnowsze dzieło Olivera Laxe'a?

Guns Akimbo
Guns Akimbo - recenzja

Daniel Radcliffe i Samara Weaving w szalonym filmie akcji o brutalnym reality show.

Klątwa Ju-on: Początek
Klątwa Ju-on: Początek - recenzja serialu

Japoński serial grozy jest już na Netflix. Czy strach się bać?

Polecamy
Przeznaczenie, które mieszka w szklanym domu
Przeznaczenie, które mieszka w szklanym domu

„Dom nad jeziorem” jest wzruszającą opowieścią o miłości. Nie jest to jednak banalne love story, a pełen ciepła i wrażliwości obraz.

Baśń prowincjonalna
Baśń prowincjonalna

Może przy tym trochę obleśnie, i cóż? Może i prostacko, co z tego? Chociaż nieraz film przekracza granice dobrego smaku, zdecydowanie nie sposób mu się oprzeć.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
"Siła ognia"- film 2019
Siła ognia - recenzja

Czy warto zobaczyć najnowsze dzieło Olivera Laxe'a?

Guns Akimbo
Guns Akimbo - recenzja

Daniel Radcliffe i Samara Weaving w szalonym filmie akcji o brutalnym reality show.

Konkurs Ziaja