Recenzje - Kino

#Alive - recenzja

2020-09-17 12:05:46

Od 8 września 2020 na platformie Netflix można zobaczyć film pt. "#Alive". Choć z pozoru to kolejny horror o apokalipsie zombie, gdzie uwypuklony został wątek survivalu, to jednak produkcja ta zasługuje na wyjątkową uwagę i uznanie. W zasadzie twórcy nie popełnili żadnego błędu i dostarczyli nam prostą, ale kapitalnie pokazaną historię, która niczym żywy trup, jak już nas złapie za gardło, to nie puszcza! Oto recenzja filmu "#Alive".

#Alive - film 2020

Il-hyeong Cho (scenariusz i reżyseria) zalicza tu wyjątkowo udany debiut. Punktem wyjścia jest sytuacja, w której główny bohater - kochający nowe technologie, gry wideo i media społecznościowe chłopak, budzi się sam w mieszkaniu, kiedy na zewnątrz akurat trwa apokalipsa zombie, spowodowana nieznanym wirusem. Odcięty od pomocy, musi sam znaleźć wyjście z patowej sytuacji. Pozornie, w mieszkaniu jest bezpiecznie, ale nasz bohater nie zrobił zakupów i nie ma zbyt wielu rzeczy w lodówce, a za oknem nie widać, by ktoś miał mu przyjść na ratunek. Ile potrwa ta sytuacja? Czy da się uciec i dokąd się udać? Czy jeszcze ktoś przetrwał w tym wielkim blokowisku?

"#Alive" nie wpada w pułapki innych produkcji z podobną fabuła. Oglądając go, cały czas analizujemy sens i potrzebą czynności, które wykonuje główny bohater. Jego czyny i decyzje są uzasadnione logicznie, nawet jeśli trzeba je podejmować pod presją czasu i stresu. Oczywiście, z tego powodu, nie zawsze jest to działanie bezpieczne, ale zawsze rozumiemy, dlaczego tak postać robi to co robi.

#Alive - film 2020

Bardzo sprawnie połączono wątki typowo survivalowe z czystą akcją, która jest krwawa, emocjonująca i bardzo dobrze sfilmowana. Jest to horror z zombiakami, wiec warto zaznaczyć, że twórcy zdecydowali się na pokazanie nam klasycznego typu żywych trupów, które powoli szwendają się bez celu, ale jeśli tylko zobaczą czy usłyszą potencjalną ofiarę, to zaczynają szaleńczy bieg i są dość wytrzymałe. Co ciekawe, mamy tu nawet kilka scen, w których zombie przejawiają niezłe pokłady inteligencji.

Rozwój wydarzeń też stopniowo potęguje nam emocje i dostarcza coraz to nowych wrażeń. Nie ma tu przestojów, ani marnowania czasu, a każda scena ma swoje uzasadnienie dla całości fabuły. Bohater nie siedzi ciągle w mieszkaniu, a w drugiej części seansu poznajemy jego sąsiadkę, która wydaje się jeszcze ciekawszą i jeszcze bardziej wzbudzającą sympatię postacią. Nie da się nie kibicować tej dwójce w walce o przetrwanie i pojawiający się na horyzoncie promyk nadziei, że może jednak ktoś może ich uratować. Wcześniej jednak muszą uratować się sami, a wam absolutnie polecamy zobaczyć jak to robią!

Ocena końcowa: 8/10

Michał Derkacz

fot. materiały prasowe Netflix

Słowa kluczowe: film, ocena, opinia, horror, 2020, Netflix
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Oddana - recenzja festiwalowa

"Każdy dostanie to, czego chcę. Każdy ma taką miłość, jakiej pragnie". Zobaczcie romantyczne fantasy na Ukraina! 5. Festiwalu Filmowym.

Banksterzy
Banksterzy - recenzja

Czy pierwszy film o polskich frankowiczach to udana produkcja?

Proces SiÃłdemki z Chicago
Proces Siódemki z Chicago - recenzja

Ten dramat sądowy jest oparty na faktach, ale czy jest udany?

Polecamy
Iniemamocni 2
Iniemamocni 2 - recenzja

Jak wypada kontynuacja kultowej animacji? Sprawdzamy!

Bajecznie Bogaci Azjaci
Bajecznie bogaci Azjaci - recenzja

Oceniamy hollywoodzki film z wyłącznie azjatycką obsadą.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Oddana - recenzja festiwalowa

"Każdy dostanie to, czego chcę. Każdy ma taką miłość, jakiej pragnie". Zobaczcie romantyczne fantasy na Ukraina! 5. Festiwalu Filmowym.

Banksterzy
Banksterzy - recenzja

Czy pierwszy film o polskich frankowiczach to udana produkcja?

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!