Dzieje się - Kino

Na co do kina w weekend [PREMIERY]

2021-12-03 09:04:05

3 grudnia 2021 roku do polskich kin trafia aż 10 nowości. Wśród premier filmowych zobaczymy m.in. nową ekranizację gier wideo z serii "Resident Evil", historię ojca sióstr Williams, oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat pewnej lokatorki i niezwykły przypadek ogromnego, czerwonego psa! Sprawdźcie, na co iść do kina w weekend!

premiery kinowe 3 grudnia 2021

"Resident Evil: Witajcie w Raccoon City", reż. Johannes Roberts, prod. USA, czas trwania 107 min.

Wracając do początków niezwykle popularnej serii Resident Evil, filmowiec Johannes Roberts ożywia gry dla zupełnie nowej generacji fanów. W Resident Evil: Witamy w Raccoon City, niegdyś kwitnącym domu giganta farmaceutycznego Umbrella Corporation, Raccoon City jest teraz umierającym miastem na Środkowym Zachodzie. Exodus firmy sprawił, że miasto stało się pustkowiem... z wielkim złem wrzącym pod powierzchnią. Kiedy zło zostaje uwolnione, grupa ocalałych musi współpracować, aby odkryć prawdę stojącą za Umbrella i przetrwać noc.



"King Richard: Zwycięska rodzina", reż. Reinaldo Marcus Green, prod. USA, czas trwania 144 min.

Richard Williams nie miał w życiu łatwo – dorastał w świecie, w którym czarny kolor skóry oznaczał z założenia bycie gorszym, niezależnie od pasji czy talentu. Trudno zatem się dziwić, że desperacko chce, żeby jego dzieci stały się kimś i zyskały posłuch na świecie. W przeciwieństwie do wielu myślących podobnie do niego rodziców, którzy po latach starań muszą zadowolić się wyłącznie świadomością, że wychowali dzieci na dobrych ludzi. Richard zabiera się za wykonywanie swego ambitnego planu jeszcze przed narodzinami córek, Venus i Sereny, które staną się w przyszłości jednymi z najbardziej znanych tenisistek w historii sportu. Następnie, niezależnie od sytuacji, Richard wchodzi oknami wszędzie tam, gdzie zamknięto przed nim drzwi, ignoruje lekceważące uwagi białych komentatorów i trenerów, popycha swe córki do przekraczania kolejnych fizycznych i mentalnych barier. W końcu udaje mu się osiągnąć swój cel, ale jedynie od widza zależy ocena drogi, którą przeszedł w tym czasie.

"Lokatorka", reż. Michał Otłowski, prod. Polska, czas trwania 118 min.

Spokój mieszkańców kamienicy na warszawskim Mokotowie burzy pojawienie się rzekomego, prawnego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zaczyna zmuszać kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce o prawo do swego mieszkania jest Janina Markowska (Sławomira Łozińska). Kobieta nie zamierza opuścić domu, w którym jej rodzina mieszka od ponad 70 lat. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a Janina znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie. Prowadzi je stojąca na czele specgrupy oficer – Anna Szerucka (Irena Melcer). Kolejne poszlaki naprowadzają funkcjonariuszkę na trop intrygi, w którą zamieszani są politycy, agenci dawnych służb oraz wysoko postawieni członkowie palestry. Rozpoczyna się nierówna walka z układem, której stawką jest życie oraz prawa wyrzucanych na bruk mieszkańców.

"Clifford. Wielki czerwony pies", reż. Walt Becker, prod. Kanada/USA, czas trwania 96 min.

Ośmioletnia dziewczynka, Emily Elizabeth marzy o tym, aby jej maleńki, czerwony szczeniak urósł i był silny, nie spodziewa się jednak, że budząc się pewnego ranka znajdzie wielkiego psa w swoim małym mieszkaniu w Nowym Jorku. Emily za wszelką cenę chce, aby ukochany zwierzak został z nią. Postanawia znaleźć czarodzieja, który, przywróci Clifforda do normalnego rozmiaru. Na poszukiwania udaje się ze swoim wujem Caseyem i szkolnym kolegą Owenem. Clifford wzbudza powszechne zaciekawienie. Przyciąga również uwagę złego naukowca, który chce aby Clifford został jego psem.

"Szef roku", reż. Fernando León de Aranoa, prod. Hiszpania, czas trwania 120 min.

Jak daleko posunie się Blanco (Javier Bardem), charyzmatyczny właściciel rodzinnej fabryki, aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami ze strony szukającego zemsty zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne swoich pracowników i przekracza wszelkie dopuszczalne granice, nieświadomie uruchamiając wybuchową reakcję łańcuchową prowadzącą do niewyobrażalnych konsekwencji. „Szef Roku” to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

"Jestem twój", reż. Maria Schrader, prod. Niemcy, czas trwania 105 min.

Tom to mężczyzna idealny - przystojny, elokwentny, z bogatą wiedzą, podający szampana z truskawkami i poranną kawę jest wymarzonym partnerem dla Almy - nowoczesnej, pewnej siebie kobiety, naukowczyni pracującej w Muzeum Pergamońskim w Berlinie. Tom pojawia się w życiu Almy nieprzypadkowo, jest androidem dostosowanym do jej charakteru i potrzeb, zaprojektowanym tak, aby spełnić jej marzenia o życiowym partnerze. Eksperyment zamieszkania przez trzy tygodnie z robotem w ludzkiej postaci ma zapewnić Almie środki na jej własne badania. Tom jest irytująco doskonały, choć z czasem zaczyna być nieco mniej przewidywalny a Alma zaczyna angażować się uczuciowo coraz bardziej.

"Kochanie, nie uwierzysz", reż. Yernar Nurgaliyev, prod. Kazachstan, czas trwania 84 min.

Trzech nieudaczników ucieka z pełnego dramatów życia, by wyruszyć na pierwszą wspólną wyprawę wędkarską w furgonetce przepełnionej optymizmem i zabawkami erotycznymi. Podczas nieudolnego, acz spokojnego łowienia ryb są świadkami zabójstwa ze strony równie niekiełznanego gangu. Do pościgu dołącza jednooki psychopata wprawiony w biegłym posługiwaniu się nożami i pięściami. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, ze małżonka jednego z uciekinierów – nie znosząca ciszy Żanna – zaczyna rodzić.

"Noc Królów", reż. Philippe Lacote, prod. Francja/Kanada/Senegal/Wybrzeże Kości Słoniowej, czas trwania 93 min.


Film-rytuał zapraszający do udziału w ceremonii, w której dramatyczną walkę o władzę wygrywa… poezja. Akcja przenosi nas do dusznego, przeludnionego, kipiącego od napięć labiryntu –więzienia La Maca w Abidżanie. To miejsce rządzące się własnym gangsterskim kodeksem i mające swoich władców, stojących na straży kruchej równowagi. Kiedy za kraty trafia Roman, rozstrzyga się właśnie kwestia sukcesji po tracącym siły Czarnobrodym. Na schedę po przywódcy czekają niczym hieny samozwańczy następcy, krwawa wojna gangów wisi w powietrzu. Żeby zyskać na czasie, Czarnobrody nakazuje Romanowi snuć nieprzerwanie przez całą noc opowieść. Bohaterem przenoszącej nas w świat mitów i magii historii jest wyrzutek i bandyta Zama. Pod czerwonym księżycem wiszącym nad La Macą Szeherezada spotyka Szekspira, ale film Lacôte’a zanurzony jest przede wszystkim w lokalnych tradycjach (grioci) i osobistych przeżyciach (w La Maca osadzona była matka reżysera – opozycjonistka). Czerpiący z doświadczeń mieszkańców Wybrzeża Kości Słoniowej realizm magiczny i polityczny łączy się w "Nocy Królów" w uniwersalny poemat o władzy, która bawi się zapałkami – życiem oddanych i naiwnych młodych ludzi.

"Chłopiec z chmur", reż. Nicolas Vanier, prod. Francja, czas trwania 113 min.


Dla Thomasa, chłopca zanurzonego w świecie gier video, pomysł spędzenia wakacji z ojcem, zapalonym ornitologiem Christianem (nagrodzony Cezarem, znany z hitów "Asteriks i Obeliks: Misja Kleopatra”, "Nowych przygód Aladyna” oraz "Niczego nie żałuję – Edith Piaf” Jean-Paul Rouve), wydaje się koszmarem. Gdy naukowiec oznajmia, że chce uczyć zagrożone wyginięciem dzikie gęsi migrowania, chłopiec myśli, że rodzic stracił rozum. Ale skazany na całodobową opiekę nad świeżo wyklutymi pisklakami chłopiec przywiązuje się coraz bardziej do skrzydlatych przyjaciół. Podniebna podróż z Norwegii aż do Francji jest nie tylko ostatnią szansą na przetrwanie przeuroczych ptaków, ale też przygodą życia dla Thomasa i wydarzeniem, którym emocjonowała się cała Europa.

"Ballada o białej krowie", reż. Maryam Moghadam/Behtash Sanaeeha, prod. Francja/Iran, czas trwania 88 min.

Życie Miny naznaczyła wielka tragedia, jaką była śmierć jej męża. Codzienność kobiety staje na głowie, gdy się dowiaduje, że Babak został uwięziony, a w konsekwencji stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za tę feralną pomyłkę władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę. Zrozpaczona kobieta rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, dążąc do tego, by sprawiedliwość wyszła na jaw. Takie działania wymagają nie tylko siły i determinacji, ale także nakładów finansowych. Gdy sytuacja kobiety oraz jej córki ulega pogorszeniu, do drzwi Miny puka nieznajomy, który przekonuje, że chce spłacić zaciągnięty u jej męża dług.

Zebrał: MD

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: 3-5 grudnia 2021, filmy, nowości, zapowiedzi
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Kos film
Nagradzany "Kos" jest już online. Gdzie oglądać?

To zwycięzca Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polskich Nagród Filmowych Orły 2024.

Iryna Kudashova, Smak wolności
"Smak Wolności" - ukraińska komedia kulinarna fantasy wkrótce w Polsce [WIDEO]

Czy taki miks gatunkowy będzie zjadliwy? Zobaczcie zwiastun!

MÃłj syn Ezra
Bobby Cannavale, Robert De Niro i Rose Byrne w dramacie "Mój syn Ezra" [WIDEO]

To pełna serca i humoru opowieść o sile ojcowskiej miłości.

Polecamy
Piękny poranek film
Léa Seydoux w intymnym dramacie "Piękny poranek" wkrótce w kinach [WIDEO]

Prezentujemy zwiastun filmu nagrodzonego na festiwalu w Cannes.

Geralt z Rivii
Prezentacja postaci z serialu "Wiedźmin" - wiele nowych scen [WIDEO]

Geralt, Yennefer i Cirilla w materiałach o serialu Netflixa.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Kos film
Nagradzany "Kos" jest już online. Gdzie oglądać?

To zwycięzca Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz Polskich Nagród Filmowych Orły 2024.

Iryna Kudashova, Smak wolności
"Smak Wolności" - ukraińska komedia kulinarna fantasy wkrótce w Polsce [WIDEO]

Czy taki miks gatunkowy będzie zjadliwy? Zobaczcie zwiastun!

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!