Dzieje się - Kino

Na co do kina w weekend [PREMIERY]

2019-01-17 15:02:06

18 stycznia 2019 repertuary polskich kin wypełnią się bardzo interesującymi filmami. Zobaczymy m. in. wyczekiwany "Glass" M. Night Shyamalana, polską wersję "Szybkich i wściekłych", dramat Larsa von Triera, animację o Asteriksie i Obeliksie i koreański film szpiegowski. Sprawdźcie, na co iść do kina w weekend!

Diablo. Wyścig o wszystko"Diablo. Wyścig o wszystko", reż. Michał Otłowski, prod. Polska, czas trwania 110 min, dystr. Kino Świat

Pasją Kuby są szybkie samochody, zawrotna prędkość i ekstremalne wyścigi. Jego siostra Lena musi przejść bardzo kosztowną operację za granicą. Chcąc zdobyć potrzebne środki, chłopak postanawia brać udział w nielegalnych rajdach. Talent i brawurę młodego kierowcy zauważa wpływowy gangster – Max. Proponuje chłopakowi udział w okrytym złą sławą wyścigu, który niejeden kierowca przypłacił kalectwem, a nawet życiem. Nagrodą dla zwycięzcy legendarnych zmagań jest tytuł „Diablo” i kilkaset tysięcy euro. Kuba podejmuje ryzyko i wkracza do podejrzanego świata wielkich pieniędzy, pięknych kobiet i szemranych interesów. To właśnie w nim poznaje Ewę – obdarzoną wyjątkową urodą, nieugiętą zawodniczkę, która z zaciętej rywalki staje się jego wielką namiętnością. Wkrótce na jaw wychodzi jednak prawdziwa tożsamość dziewczyny. Od tego momentu życie Kuby znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie.



"Glass", reż. M. Night Shyamalan, prod. USA, czas trwania 129 min, dystr. Disney

„Glass” to kolejne autorskie dzieło M. Night Shyamalana (twórcy m.in. kultowego już dziś „Szóstego Zmysłu”). Twórca jest odpowiedzialny za scenariusz, reżyserię, a także produkcję obrazu. „Glass” jest kontynuacją poprzednich filmów Shyamalana “Niezniszczalny” (2000) i “Split” (2016). Reżyser łączy narrację znaną widzom z tych dwóch filmów w thrillerze utrzymanym w komiksowej konwencji. „Niezniszczalny” Bruce Willis powraca jako David Dunn, strażnik, który ma nadludzką siłę i wytrzymałość, a także, poprzez dotyk, zdolność widzenia zbrodni popełnionych przez innych. Samuel L. Jackson ponownie pojawia się na ekranie jako Elijah Price, znany również pod pseudonimem Mr. Glass. Grany przez Jacksona bohater jest masowym mordercą i teoretykiem komiksów z nadludzką nadludzką inteligencją.  Również James McAvoy powraca do swojego filmowego wcielenia Kevina Wendella Crumba, byłego pracownika ZOO w Filadelfii, bohatera o wielu tożsamościach znanego z filmu „Split”. W filmie David Dunn ściga nadludzkie wcielenie Crumba, w wyniku czego dojdzie do serii bardzo niebezpiecznych zdarzeń. Z mroku wyłoni się Price, który posiada sekret istotny dla losów obu mężczyzn.



"Dom, który zbudował Jack", reż. Lars von Trier, prod. Dania/Francja/Niemcy/Szwecja, czas trwania  155 min, dystr. Gutek Film

Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?



"Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru", reż. Louis Clichy, Alexandre Astier, prod. Francja, czas trwania 85 min, dystr. Kino Świat

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i złego druida Sulfuriksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!



"Szpieg", reż. Jong-bin Yoon, prod. Korea Południowa, czas trwania 137 min, dystr. Mayfly

Rok 1993, Korea pozostaje ostatnim państwem pogrążonym w zimnej wojnie. Napięcia towarzyszące rozwojowi broni jądrowej przybierają na sile. Park Suk-young, były oficer wojskowy pracujący dla południowokoreańskiego wywiadu, zostaje wysłany na misję szpiegowską do znajdującego się w Korei Północnej obiektu jądrowego. Park, podając się za biznesmena prowadzącego interesy z Koreą Północną, kontaktuje się z Ri Myong-unem, wysoko postawionym północnokoreańskim urzędnikiem. Po wieloletnich staraniach, bohaterowi udaje się w końcu zdobyć zaufanie klasy rządzącej i potwierdzić duży międzykoreański kontrakt. Park odkrywa jednak, że obie strony łączą tajne interesy ingerujące w wybory prezydenckie w Korei Południowej.



"Sny wędrownych ptaków", reż. Ciro Guerra, Cristina Gallego, prod. Dania/Kolumbia, czas trwania 125 min, dystr. Against Gravity

Zachwycająca wizualnie opowieść o początkach kolumbijskiego handlu narkotykowego. Akcja rozgrywa się na przełomie lat 60. i 70. ubiegłego wieku na odległym i wietrznym pustkowiu na granicy kraju. Miejscowa rodzinie z plemienia Wayúu angażuje się w niezwykle dochodowe zajęcie, jakim była wtedy sprzedaż marihuany amerykańskim hippisom. Gdy zachłanność i namiętność ścierają się z honorem, rozpoczyna się wojna wyniszczająca klany. Życie członków rodziny Wayúu, ich kultura oraz tradycje przodków są w niebezpieczeństwie. Chciwość i rywalizacja między gangami stawiają pod znakiem zapytania tradycyjne wartości przekazane przez przodków.

"Chłopiec z burzy", reż. Shawn Seet, prod. Australia, czas trwania 99 min, dystr. Monolith Films

Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać?

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.

"Dowłatow", reż. Aleksey German, prod. Polska/Rosja/Serbia, czas trwania 126 min, dystr. Solopan

Epickie, intelektualne kino historyczne. Opowiada kilka dni z życia wybitnego rosyjskiego pisarza Siergieja Dowłatowa z początku listopada 1971 roku. Dowłatow jest aktywnym pisarzem, ale nie ma gdzie publikować – żadne z wydawnictw Związku Radzieckiego nie chce przyjąć jego prac. Pisarz wykonuje coraz bardziej absurdalne polecenia Związku Pisarzy – bez członkostwa nikt nie wydrukuje jego tekstów. Koło niemocy zamyka mu drogę do rozwoju twórczości. To historia nie tylko Dowłatowa, ale ludzie, dzięki którym stał się wielkim pisarzem, w tym jego przyjaciela, Josifa Brodskiego.

Zebrał: MD

fot. materiały prasowe


Słowa kluczowe: filmy, zapowiedzi, premiery, nowości, repertuar

Diablo. Wyścig o wszystko - plakaty (9)

Diablo. Wyścig o wszystko - plakaty  - Zdjęcie nr 1
Diablo. Wyścig o wszystko - plakaty  - Zdjęcie nr 2
Diablo. Wyścig o wszystko - plakaty  - Zdjęcie nr 3
Diablo. Wyścig o wszystko - plakaty  - Zdjęcie nr 4
Diablo. Wyścig o wszystko - plakaty  - Zdjęcie nr 5

Diablo. Wyścig o wszystko - kadry z filmu (10)

Diablo. Wyścig o wszystko - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 1
Diablo. Wyścig o wszystko - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 2
Diablo. Wyścig o wszystko - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 3
Diablo. Wyścig o wszystko - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 4
Diablo. Wyścig o wszystko - kadry z filmu  - Zdjęcie nr 5

Dom, który zbudował Jack - zdjęcia z filmu (10)

Dom, który zbudował Jack - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Dom, który zbudował Jack - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Dom, który zbudował Jack - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Dom, który zbudował Jack - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Dom, który zbudował Jack - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5

Glass - zdjęcia z filmu (7)

Glass - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Glass - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Glass - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Glass - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Glass - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Polecamy
Blef doskonały
Kulisy napadu na Bank Narodowy w komedii "Blef doskonały" [WIDEO]

Prezentujemy zwiastun nowego filmu w reżyserii Michała Węgrzyna.

Enola Holmes
Henry Cavill jako Sherlock Holmes w filmie Netflixa [WIDEO]

"Enola Holmes" to historia siostry słynnego detektywa.

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!