Dzieje się - Kino

Na co do kina w weekend [PREMIERY]

2018-11-15 14:45:34

16 listopada 2018 to dzień polskich premier kilku interesujących filmów. W repertuarach pojawia się m. in. kolejna produkcja z uniwersum Harrego Pottera, gwiazdorsko obsadzony dramat Steve'a McQueena, komedia kryminalna z Robertem Redfordem, poruszająca i realistyczna historia z wyspy Utoya oraz historyczny film akcji o koreańskich jeńcach pojmanych przez Japończyków. Sprawdźcie, na co iść do kina w weekend!

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda"Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda", reż. David Yates, prod. USA/Wielka Brytania, czas trwania 134 min, dystr. Warner Bros. Entertainment Polska  

Akcja filmu, do którego scenariusz napisała J.K. Rowling, rozpoczyna się w 1927 r., kilka miesięcy po tym, jak Newt pomógł zdemaskować i schwytać niesławnego czarnoksiężnika Gellerta Grindelwalda. Ten dotrzymał danego wcześniej słowa i uciekł w dramatycznych okolicznościach. Cały czas gromadzi nowych zwolenników swojej sprawy - wyniesienia czarodziejów ponad wszystkie niemagiczne istoty. Jedyną osobą będącą w stanie go powstrzymać jest czarodziej, którego niegdyś uważał za swojego najlepszego przyjaciela - Albus Dumbledore.

Jednak Dumbledore nie obejdzie się bez pomocy swojego byłego ucznia Newta Scamandera, któremu już raz udało się pokrzyżować plany Grindelwaldowi. Przygoda ponownie splata losy Newta, Tiny, Queenie i Jacoba. Jednak misja ta będzie także sprawdzianem ich lojalności, kiedy będą stawiali czoła nowym zagrożeniom w coraz bardziej niebezpiecznym i podzielonym świecie czarodziejów.



"Wdowy", reż. Steve McQueen, prod. USA, czas trwania 128 min, dystr. Imperial - Cinepix

"Wdowy" to historia czterech kobiet, których nie łączy nic z wyjątkiem długu, pozostawionego im w spadku przez zmarłych mężów, uwikłanych w działalność przestępczą. Kobiety nie mają innego wyjścia, jak wziąć sprawy w swoje ręce i zawiązać spisek, który pozwoli im narzucić światu ich reguły gry.



"Gentleman z rewolwerem", reż. David Lowery, prod. USA, czas trwania 93 min, dystr. M2 Films

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.



"Utoya, 22 lipca", reż. Erik Poppe, prod. Norwegia, czas trwania 90 min, dystr. Aurora Films

Główna bohaterka filmu, 18-letnia Kaja, przebywa na obozie wraz ze swoją młodszą siostrą oraz grupą przyjaciół. Spotykamy się z nimi na 12 minut przed pierwszym wystrzałem na wyspie Utoya, 22 lipca 2011 roku, słonecznego dnia, który potem zapisze się w historii jako najgorszy w historii współczesnej Norwegii. Uczestnicy wyjazdu już wiedzą o bombie zdetonowanej przez Andersa Behringa Breivika w centrum Oslo. Ale czy to możliwe, by prawicowy ekstremista był teraz na wyspie? Nikt nie spodziewa się, że za chwilę w ich życiu rozegra się najgorszy z możliwych scenariuszy.

Przeczytaj recenzję tego filmu >>



"Hashima", reż. Seung-wan Ryoo, prod. Korea Południowa, czas trwania 132 min, dystr. Mayfly

Korea, II wojna światowa. Kang-Ok Lee jest muzykiem, który samotnie wychowuje córkę, So-hee. Gdy sytuacja w kraju staje się coraz bardziej niebezpieczna, mężczyzna decyduje się wyjechać do Japonii. Przy wejściu na pokład statku okazuje się, że Kang-Ok i So-hee zostali oszukani - zesłano ich na japońską wyspę do pracy w kopalni węgla.



"Chleb z nieba", reż. Giovanni Bedeschi, prod. Włochy, czas trwania 100 min, dystr. Rafael Film

Lilli i Annibale mieszkają w Mediolanie, choć "mieszkają" to niekoniecznie właściwe określenie. Są bezdomni. W Wigilię znajdują w śmietniku niemowlę – małego i bardzo radosnego chłopca. Para zabiera go do najbliższego szpitala, ale tam czeka ich nie lada niespodzianka. Ani lekarze, ani pielęgniarki... nie widzą dziecka!

Okazuje się, że ten wyjątkowy chłopiec jest widoczny tylko dla niektórych. Dlaczego tak się dzieje? Co powoduje tę różnicę między ludźmi? Jak rozwikłać tę niezwykłą zagadkę i zrozumieć, co sprawia, że jedni mogą go zobaczyć, a inni nie? Jedno jest pewne – malec jest posłańcem prawdy, która musi się rozprzestrzeniać.

Nowina o pojawieniu się dziecka porusza serca rzeszy osób, w tym takich, które są odpowiedzialne za wiele niesprawiedliwości naszych czasów. Zapewne nie będzie nikogo, kto po seansie nie zada sobie pytania: czy mnie byłoby dane zobaczyć to dziecko?

"Dlaczego jesteśmy kreatywni?", reż. Hermann Vaske, prod. Niemcy, czas trwania 84 min, dystr. Mówi Serwis

30 lat. 50 rozmów. Jedno pytanie. Podczas tej niezwykłej filmowej podróży spotkamy się z największymi postaciami współczesnej kultury i popkultury. To oni mają dziś największy wpływ na to, co oglądamy, czego słuchamy, w co się ubieramy i jak myślimy. Wszyscy odpowiedzą na jedno przewrotne i intrygujące pytanie: dlaczego jesteście kreatywni? Poznamy odpowiedzi inspirujące, niektóre być może szokujące, ale też takie, które potrafią odmienić życie.

Połączone stworzą fascynujący portret kilku pokoleń najbardziej wpływowych ludzi świata, zawarty w jednym z najbardziej oryginalnych filmów ostatnich lat. Na ekranie zobaczymy m. in. Davida Bowie, Björk, Wima Wendersa, Yoko Ono, Angelinę Jolie, Davida Lyncha, Quentina Tarantino, Bono, Nicka Cave’a, Stephena Hawkinga, Dalajlamę, Johna Cleese’a, Jimmy’ego Page’a, Vivienne Westwood czy Umberto Eco.

"Touch Me Not", reż. Adina Pintilie, prod. Czechy/Francja/Niemcy/Bułgaria/Rumunia, czas trwania 125 min, dystr. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty

Nagrodzone Złotym Niedźwiedziem na Berlinale "Touch Me Not" to oda do ludzkiego ciała i związanych z nim pragnień, a przede wszystkim – to wezwanie do akceptacji odmienności. Adina Pintilie testuje w swoim filmie terapeutyczny potencjał dotyku, obnażenia ciała i emocji, a towarzyszy jej w tym trójka bohaterów. Każdy z nich mierzy się przed kamerą z tym, co ich blokuje, ogranicza, przeraża. Obserwując relacje między nimi, Pintilie stawia pytania o to, jak rozumiemy "intymność", "piękno", "związki" czy "pożądanie". W czasach, w których ciała – choćby kobiet, czy niepełnosprawnych - stały się polem ideologicznej bitwy; nagość okazuje się manifestacją wolności.

"Poczta Świętego Mikołaja", reż. Gorka Sesma, prod. Hiszpania/Kolumbia, czas trwania 90 min, dystr. Vivarto

W sekretnym miejscu na Antarktydzie żyją od wieków wszystkie duchy Bożego Narodzenia. Pośród wielu innych mieszkają tam między innymi: nasz Święty Mikołaj, Trzej Mędrcy ze wschodu oraz Hoteiosho z Japonii. Kiedyś mieszkał tam także Monopolish - duch świąt ze starożytnego Rzymu - lecz został wygnany gdyż chciał być jedynym Mikołajem dla całego świata. Teraz Święta są zagrożone bo zły duch Monopolish porwał japońskiego Mikołaja i coroczny zjazd Mikołajów nie może się odbyć. A to jeszcze nie wszystko bo Monopolish planuje porwać wszystkich Mikołajów i sam zostać jedynym, złym duchem Świąt. Cała nadzieja w małej elfce zwanej Pixi Post. To ona przebrana za człowieka ruszy na misję by uratować Święta i prezenty dla wszystkich dzieci na świecie.

Zebrał: MD

fot. Warner Bros. Entertainment Inc./materiały prasowe

Słowa kluczowe: 16-18.11.2018, filmy, zapowiedzi, premiery, nowości, repertuar

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - zdjecia z filmu (24)

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - zdjecia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - zdjecia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - zdjecia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - zdjecia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - zdjecia z filmu  - Zdjęcie nr 5

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - plakaty (9)

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - plakaty  - Zdjęcie nr 1
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - plakaty  - Zdjęcie nr 2
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - plakaty  - Zdjęcie nr 3
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - plakaty  - Zdjęcie nr 4
Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda - plakaty  - Zdjęcie nr 5

Wdowy - zdjęcia z filmu (6)

Wdowy - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 1
Wdowy - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 2
Wdowy - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 3
Wdowy - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 4
Wdowy - zdjęcia z filmu  - Zdjęcie nr 5
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Noe: wybrany przez Boga
Filmy w TV na Wielkanoc 2024 [Program telewizyjny]

Co warto zobaczyć w święta wielkanocne?

The Spider Within: A Spider-Verse Story
Miles Morales i pajęczy horror w krótkiej animacji ze Spider-Verse [Cały film]

Do sieci trafiła kilkuminutowa animacja "The Spider Within: A Spider-Verse Story".

Kinds of Kindness
Emma Stone i inne gwiazdy w nowym filmie twórcy "Biedych istot" [WIDEO]

Mamy już zwiastun filmu "Kinds of Kindness"!

Polecamy
Orzeł. Ostatni patrol
"Orzeł. Ostatni patrol" - polska superprodukcja o legendarnym okręcie podwodnym

Jacek Bławut robi film o okręcie podwodnym ORP "Orzeł".

Zemsta rewolwerowca film 2021
Netflix chce mieć swoje "Django"? Gwiazdy w westernie "Zemsta rewolwerowca" [WIDEO]

W obsadzie są m. in. Idris Elba, Jonathan Majors, Zazie Beetz i Delroy Lindo.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Noe: wybrany przez Boga
Filmy w TV na Wielkanoc 2024 [Program telewizyjny]

Co warto zobaczyć w święta wielkanocne?

The Spider Within: A Spider-Verse Story
Miles Morales i pajęczy horror w krótkiej animacji ze Spider-Verse [Cały film]

Do sieci trafiła kilkuminutowa animacja "The Spider Within: A Spider-Verse Story".