Kino
Ja, Claude Monet - wystawa na Wielkim Ekranie w Multikinie

Ja, Claude Monet - wystawa na Wielkim Ekranie w Multikinie

  • 2017-09-18, , godzina 18:00
  • lista kin na: www.multikino.pl

Opis

„Wystawa na Ekranie” („Exhibition on Screen”) to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób.
 
Wielokrotnie nagradzany reżyser-dokumentalista Phil Grabsky opowiada nieznaną historię życia i twórczości swego ulubionego malarza – Claude’a Moneta. Korzystając z prywatnych listów i innych pism artysty film „Ja, Claude Monet” ukazuje nowe spojrzenie na człowieka, który nie tylko namalował obraz, który dał początek impresjonizmowi w malarstwie (pod tytułem „Impresja, wschód słońca”), ale który był prawdopodobnie najbardziej wpływowym i znanym malarzem XIX i początku XX wieku. Mimo to, a może właśnie dlatego, w prawdziwym życiu, ukrytym za jego prześwietlonymi słońcem płótnami, Monet często cierpiał z powodu poczucia osamotnienia, depresji, a nawet miewał myśli samobójcze. Dzięki temu dokumentowi mamy szansę wniknąć w tajemnice dzieła artysty, który jak żaden naznaczył i przekształcił sztukę zachodnią.

Wystawę zobaczymy 18 września 2017 r. o godzinie 18:00 w następujących kinach sieci Multikino: Gdańsk, Kraków, Lublin, Łódź, Szczecin, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Warszawa Ursynów, Warszawa Złote Tarasy, Wrocław Pasaż oraz Zabrze.

Ceny biletów:
•    Warszawa – 35 zł normalny, 30 zł ulgowy, 30 zł grupowy(pow. 15 os.), 25 zł szkolny (pow. 30 uczniów)
•    Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań, Szczecin, Wrocław – 33 zł normalny, 28 zł ulgowy, 28 grupowy (pow. 15 os.), 25 zł szkolny (pow. 30 uczniów)
•    Pozostałe miasta – 30 zł normalny, 25 zł ulgowy, 25 zł grupowy (pow 15 os.), 25 zł szkolny (pow. 30 uczniów)

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Julia Kijowska intryguje w „Miłości”
Julia Kijowska intryguje w „Miłości”

Sławomir Fabicki („Z odzysku”) powraca do długiego metrażu jako reżyser filmu „Miłość”, w którym główną rolę, obok Marcina Dorocińskiego, zagrała Julia Kijowska.

Będzie nowa filmowa wersja Fantastycznej Czwórki?
Będzie nowa filmowa wersja Fantastycznej Czwórki?

Komiksowa Fantastyczna Czwórka doczekała się już dwóch kinowych adaptacji. Owładnięci gorączką superbohaterów producenci już wkrótce dostarczą do kin kolejną!

Popularne
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Polecamy