Filmy
Plakat_B1_Mamut6afa5f5a8f486bd784f64c21cf22b102.jpg

Mamut Mammoth

Ocena:
 • Gatunek: Dramat
 • Produkcja: Dania, Niemcy, Szwecja
 • Dystrybucja: Kino Świat
 • Czas trwania: 125 min
 •  
 • Premiera polska: 2011-01-14
 • Premiera świat: 2009-01-08
 •  
 • Reżyseria: Lukas Moodysson

Opis filmu

Lukas Moodysson, twórca przeboju światowych festiwali FUCKING AMAL, przedstawia nowy film, porównywany z obrazami BABEL i 21 GRAMÓW.

Olśniewająca podróż do trzech zakątków świata, w którym największe namiętności współczesnego człowieka - miłość i pieniądze - nie znają granic. Gwiazdy międzynarodowego kina – Gael Garcia Bernal („Babel”, „Dzienniki motocyklowe”, „Złe wychowanie”) i nominowana do Oscara Michelle Williams („Tajemnica Brokeback Mountain”, „Wyspa tajemnic”) jako zakochana para, którą rozdzieliły kariera i miliony kilometrów, a połączyło na nowo uczucie, potrafiące zmienić losy wszystkich dookoła.


Obsada i twórcy filmu

Twórcy filmu: reżyseria. Lista aktorów, pełna obsada, filmu "Mamut" (2009).

Twórcy filmu

Lukas Moodysson Lukas Moodysson Reżyser

Obsada filmu

Zwiastun filmu, trailer

Aktualnie nie posiadamy materiału wideo ze zwiastunem z filmu "Mamut" (2009).

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w kinach film "Mamut" (2009).

Zdjęcia, kadry z filmu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć (kadrów) z filmu "Mamut" (2009).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych z filmem "Mamut" (2009).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do filmu "Mamut" (2009).
 • Mamut [0]
  Jerzy Kędzierski
  2011-09-16 09:25:22
  Jest jeszcze Pan Bóg na niebie i ziemi, który nie jest mieczakiem i nie załamuje się lecz działa, szuka sposobów, jak mówić, by gamonie słuchały. Dinozaury Panu Bogu się nie podobały, więc postanowił, żeby wymarły, ale z człowiekiem nie poddaje się, wierzy w ludzkość. Pan Bóg nie załamuje się, że proroków, którym księgi dokładnie literka po literce podyktował ludzie nie czytają, nie załamuje się, że Syna którego posłał opluli i zabili itp. Pan Bóg nakręcił film. Znalazł proroka niejakiego LukasaMoodyssona i zrobili film, który trzeba dołączyć do Biblii Tysiąclecia, bo film równy jest proroczym księgom. Mamut to, opowieść biblijna komletna, od stworzenia świata, od wielkiego wybuchu, gwiazd i kości mamuta. Symbole, które zastanawiają, do odczytania dopiero chyba przy setnym obejrzeniu w warunkach domwych, nie w kinie. Tandetnie przylepionego Jezusa z Rio de Janerio z rozciągniętymi ramionami na szafce w szatni, tani chwyt jak u Kubrika zobaczy większość przy pierwszej projekcji, ale Bóg jest obecny w każdym słowie tego filmu, a że akurat w scenie, której nie wyjawię, by ogladania filmu nie psuć, Jezus na szafce w szatni, to dla tych zwykłych głupków. Wieloryby śpiewaja do siebie na sto kilometrów. I człowiek posłuchał, wsiadł do pierwszego samolot i wrócił do domu. Zakładm nową religię. Religia będzie się nazywała Wyznawcy Filmu Mamut. Film do wypożyczenia na placu Wolności w Bibliotece Raczyńskich, jak go tam zaniosę i oddam.

Inne filmy tego reżysera

Aktorzy w tym filmie zagrali również

Premiery filmowe
Kupony i kody rabatowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Konkurs Ziaja