Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Wesele w Sorrento (Den skaldede frisør)

Wesele w Sorrento

Wesele w Sorrento
Gatunek: Komedia romantyczna
Produkcja: Dania, Szwecja, Włochy, Francja, Niemcy
Dystrybucja: Gutek Film
Czas trwania: 112 min
Premiera polska: 2013-02-01
Premiera świat: 2012-04-11
Reżyseria: Susanne Bier
Obsada: Kim Bodnia, Pierce Brosnan, Paprika Steen
 
GALERIA ZDJĘĆ: Wesele w Sorrento (6)
  • Wesele w Sorrento - polski plakat

Opis filmu

„Wesele w Sorrento” to romantyczna komedia nagrodzonej Oscarem Susanne Bier z Piercem Brosnanem i Trine Dyrholm w rolach głównych.

To niepoprawnie optymistyczna opowieść o tym, że czasem wszystko się zaczyna, kiedy myślimy, że już po wszystkim. „Wesele w Sorrento” to kino gatunkowe w najczystszej postaci, niczym Mamma Mia!, tyle że z błyskotliwym scenariuszem, jak pisała krytyka. W efekcie powstała brawurowa opowieść ze świetnie nakreślonymi postaciami, pełna pikantnych dialogów i humoru.

„Wesele w Sorrento” opowiada o dwóch bardzo różnych rodzinach, które przyjeżdżają do pięknej willi położonej w cytrusowym sadzie nad morzem. Okazją do spotkania jest wesele, podczas którego nic nie przebiega zgodnie z planem, a zarazem wszystko zmierza do przewrotnego i radosnego finału.

„Wesele w Sorrento”, które działa jak rozgrzewający i napełniający radością balsam, od razu  po wejściu do europejskich kin stało się największym kasowym przebojem w karierze reżyserki oscarowego „W lepszym świecie” i „Tuż po weselu”.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

  • zrelaksuj się koniecznie [0]Piękne widoki, przepiękna włoska muzyka wzruszająca a zarazem zaskakująca treść filmu sprawia ,że jest to prawdziwy balsam dla dusz tak kobiecych jak i męskich (bardziej dla tych po 40-tce).Polecam se...

    2013-02-20, 19:00:23
    zioberek
Zobacz wszystkie wypowiedzi

Premiery

Miłość aż po ślub

Reżyser: Reem Kherici
Gatunek: Komedia
Produkcja: Francja

FB dlaMaturzysty.pl reklama