Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

W kręgu (Der Kreis)

W kręgu

W kręgu
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Szwajcaria
Dystrybucja: Tongariro Releasing
Czas trwania: 100 min
Premiera polska: 2015-04-10
Premiera świat: 2014-02-10
Reżyseria: Stefan Haupt
Scenariusz: Stefan Haupt
Muzyka: Federico Bettini
Zdjęcia: Tobias Dengler
Obsada: Babett Arens (Romy), Aaron Hitz ( Willi Öttli), Martin Hug (Komisarz Baumgartner), Matthias Hungerbühler (Ernst), Sven Schelker ( Röbi)
 
GALERIA ZDJĘĆ: W kręgu (5)

Opis filmu

Historia przyjaźni, miłości i związku młodego nauczyciela Ernsta Ostertaga i drag queen Roebiego Rappa. Tłem tego fabularyzowanego dokumentu jest Zurich lat 50. XX w., prześladowania homoseksualistów przypominające polską akcję Hiacynt, konserwatywne społeczeństwo Szwajcarii oraz grupa zapaleńców wydająca pismo „Der Kreis”.

Magazyn „Der Kreis” wydawany był od początku lat 40. przez stowarzyszenie, które było jedyną gejowską organizacją, jaka przetrwała nazistowską okupację. Największy rozkwit „Der Kreis” przypadał na lata powojenne, kiedy magazyn kolportowany był do wielu krajów w Europie. Jego wydawcy słynęli również z wystawnych balów maskowych, na których co roku bawiło się blisko tysiąc osób.

Ernst Ostertag i Roebi Rapp byli pierwszą parą, która zawarła związek partnerski w Szwajcarii.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Facet do wymiany

Reżyser: Guillaume Canet
Gatunek: Komedia
Produkcja: Francja
W kinach od: 30-06-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama