Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Tess

Tess

Tess
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Francja, Wielka Brytania
Dystrybucja: Syrena EG
Czas trwania: 164 min
Premiera świat: 1979-10-15
Reżyseria: Roman Polański
Muzyka: Philippe Sarde
Obsada: Nastassja Kinski ( Tess Durbeyfield), Peter Firth ( Angel Clare), John Collin ( John Durbeyfield), Tony Church ( Parson Tringham), Leigh Lawson ( Alec d`Urberville), Tom Chadbon ( Cuthbert Clare)
 

Opis filmu

Zrealizowana z niezwykłym liryzmem przez Romana Polańskiego adaptacja wiktoriańskiej powieści Thomasa Hardy'ego to wzruszająca, ale i gorzka opowieść o tragicznym losie młodej, niezamożnej dziewczyny, która staje się ofiarą bezwzględnych norm społecznych. By przekonać się, czy bogata familia D'Ubervillów jest spokrewniona z rodziną woźnicy, ten wysyła do ich domu obdarzoną niezwykłą urodą córkę Tess (Nastassia Kinski). Z pozoru błahe wydarzenie staje się osią nieszczęść i tragedii, które za sprawą przypadku, jak i ślepego losu naznaczają kobietę mocno komplikując jej życie. Nie przegap nagrodzonej Oscarem© za najlepsze kostiumy opowieści o miłości i nietolerancji ze wspaniałą kreacją Nastassii Kinski.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film

Reżyser: Rob Letterman
Gatunek: Animacja
Produkcja: USA
W kinach od: 21-07-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama