Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Święta Krowa

Święta Krowa

Święta Krowa
Gatunek: Komedia romantyczna
Produkcja: Polska
Dystrybucja: Kino Świat
Czas trwania: 90 min
Premiera świat: 2011-12-02
Reżyseria: Robert Węgrzyn
Scenariusz: Robert Węgrzyn, Roberto Gagnor
Muzyka: Enis Rotthoff
Zdjęcia: Till Vielrose
Obsada: Wiktor Zborowski, Zbigniew Zamachowski, Antoni Pawlicki, Agata Buzek
 

Opis filmu

Najnowsza, przewrotnie romantyczna komedia producentów „Galerianek” i „Francuskiego numeru” dobitnie udowadnia, ze sposród rzeczy na ziemi i niebie, które nie snily sie nawet filozofom, najdziwniejsza jest... milosc.

Powracający z zagranicy do rodzinnego domu Bogdan (Zamachowski) nie może pozbierać się po utracie kobiety, z którą wiązał się na wieczność. Bogdan postanawia wieść proste życie u boku gderliwej matki, mogąc liczyć na częste wizyty oddanego, choć niezbyt lotnego kumpla Pawła (Pawlicki). Pewnego dnia jak grom z jasnego nieba spadnie na niego wielkie uczucie do tajemniczej Klary, wywracając jego świat do góry nogami. Zagadkowa wybranka ma trudny charakter i bardzo konkretne zachcianki: ponad wszystko lubi nadmorskie spacery, pikniki na łące i muzykę Mozarta. W zamian Klara kusi swojego adoratora nieludzkim powabem i boską ambrozją, po której Bogdan i okoliczni mieszkańcy czują się jak nowonarodzeni. Na nic zdają się apele matki i miejscowego duszpasterza, którzy próbują wypędzić z mężczyzny demona namiętności i wybić mu z głowy czczenie „cudownego cielca”. W zagadkowej komedii Roberta Węgrzyna wielbiciele fantazyjnych dzieł Jana Jakuba Kolskiego i rubasznego wdzięku kultowego „Rancza” odnajdą zaskakującą odpowiedź na odwieczne pytanie: czy są w miłości granice, których nie należy przekraczać?

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Lady M.

Reżyser: William Oldroyd
Gatunek: Dramat
Produkcja: Wielka Brytania
W kinach od: 30-06-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama