Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Romeo i Julia (Romeo + Juliet)

Romeo i Julia

Romeo i Julia
Gatunek: Melodramat
Produkcja: USA
Dystrybucja: Syrena EG/Art House
Czas trwania: 120 min
Premiera polska: 2016-02-12
Premiera świat: 1996-11-01
Reżyseria: Buz Luhrmann
Scenariusz: Buz Luhrmann, Craig Pearce
Zdjęcia: Donald McAlpine
Obsada: Leonardo DiCaprio (Romeo), Claire Danes ( Julia Kapulet), Brian Dennehy (Ted Monteki), John Leguizamo ( Tybalt), Diane Venora ( Gloria Kapulet), Paul Sorvino ( Fulgencio Kapulet), Harold Perrineau ( Merkucjo), Pete Postlethwaite ( Ojciec Laurence)
 

Opis filmu

Dramat "Romeo i Julia" Williama Szekspira przeniesiony na ekran przez Baza Luhrmanna jest bez wątpienia najbardziej niekonwencjonalną adaptacją tego klasycznego dzieła. W role tytułowych kochanków wcielili się młodzi aktorzy - Leonardo DiCaprio i Claire Danes. Akcja rozgrywa się w fikcyjnym mieście Verona Beach, gdzie ścierają się wpływy najróżniejszych kultur od klasycznej, elżbietańskiej, po postmodernizm i futuryzm. Niezwykła scenografia (nominacja do Oscara), fascynująca ścieżka dźwiękowa i wspaniałe kreacje aktorskie sprawiły, że powstał obraz intrygujący i błyskotliwy, pozostający w pamięci - kultowy film młodego pokolenia.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Morderstwo w Orient Expressie

Reżyser:
Gatunek: Kryminał
Produkcja: USA
W kinach od: 27-11-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama