Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową (Practical Guide to Belgrade with Singing and Crying)

Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową

Przewodnik po Belgradzie z piosenką weselną i pogrzebową
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Serbia
Dystrybucja: Cinemania
Czas trwania: 86 min
Premiera polska: 2012-11-30
Premiera świat: 2011-12-08
Reżyseria: Bojan Vuletic
Scenariusz: Bojan Vuletic, Stefan Arsenijević
Zdjęcia: Jelena Stankovic
Obsada: Baki Davrak (Orhan), Jean-Marc Barr (Brian), Julia Gayet (Silvie), Milena Dravic, Hristina Popovic (Djurdja), Nada Sargin (Jagoda), Leon Lucev (Mato), Anita Mančić (Melita), Sophie Meister (Eva)
 

Opis filmu

Po wielu latach ścisłej izolacji Belgrad otwiera się ponownie. Jest gotów na przyjęcie licznych turystów, biznesmenów i ciekawskich z całego świata. Co się wydarzy, gdy dojdzie do spotkania obcokrajowców i miejscowych? Bałkańska satyra na komedię romantyczną o czterech "mieszanych" parach pochodzących z różnych krajów, które spotykają się we współczesnym Belgradzie i doświadczają małych niemożliwości wielkiej miłości. Na początku Stefan, młody arogancki kierowca z Belgradu, który nie wierzy w nikogo ani w nic, zakochuje się we Francuzce Sylvie. Kobieta jest na granicy załamania nerwowego i po raz pierwszy zrobi wszystko, o czym zawsze marzyła.

Melita, organizatorka koncertów z Belgradu za dnia, a fetyszystyczna domina w nocy, jest rozczarowana, gdyż jej kochanek Brian, amerykański dyplomata, w rzeczywistości nie jest tym za kogo się podaje. Niemiecki biznesmen tureckiego pochodzenia, Orhan nieoczekiwanie odkrywa korzenie kultury tureckiej w Belgradzie i zakochuje się w Jagodzie, pokojówce z hotelu. Na końcu przyjaciółka Jagody serbska policjantka Djurdja, w dniu swojego ślubu z chorwackim policjantem Mato wyznaje mu wszystko, co przed nim ukrywała. Jedność w wielości to motto Unii Europejskiej. Aby do niej wejść, trzeba spełnić wiele warunków. Kochając się z gośćmi z zagranicy, belgradczycy są przynajmniej o krok bliżej do Europy.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Mroczna wieża

Reżyser: Nikolaj Arcel
Gatunek: Fantasy
Produkcja: USA
W kinach od: 11-08-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama