Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Pokuta (Atonement )

Pokuta

Pokuta
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Francja, Wielka Brytania
Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
Czas trwania: 130 min
Premiera polska: 2008-02-08
Premiera świat: 2007-08-29
Reżyseria: Joe Wright
Scenariusz: Christopher Hampton
Muzyka: Dario Marianelli
Zdjęcia: Seamus McGarvey
Obsada: Keira Knightley (Cecilia Tallis), Saoirse Ronan (Briony Tallis - lat 13), Vanessa Redgrave (Starsza Briony), James McAvoy (Robbie Turner), Ramona Garai (Briony Tallis - lat 18), Juno Temple (Lola Quincey), Brenda Blethyn (Grace Turner)
 

Opis filmu

Lato 1935 roku. Trzynastoletnia Briony Tallis z zamożnej angielskiej rodziny jest obiecującą młodą pisarką. Dziewczynka ma nadzieję, że jej kuzynka Lola oraz bliźnięta Jackson i Pierrot zagrają w najnowszej sztuce jej autorstwa, która ma zostać wystawiona podczas rodzinnego zjazdu. Kuzyni są jednak beznadziejnymi aktorami.

W chwilach wolnych od pisania, Briony szpieguje syna służącego, Robbie'go Turnera, który romansuje z jej starszą siostrą Cecylią i odkrywa obsceniczny list miłosny, który młody człowiek do niej napisał. Płodna wyobraźnia Briony podsuwa jej coraz to okropniejsze obrazy. Kiedy jej kuzynka Lola zostaje zgwałcona, nasza bohaterka jest pewna, że widziała, jak zrobił to Robbie. Młody człowiek zostaje wtrącony, wbrew protestom Cecylii, do więzienia, a następnie wysłany do Francji, gdzie bierze udział w bitwie pod Dunkierką. Po latach, sprawy między poróżnionymi członkami rodziny powoli się wyjaśniają.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama