Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska-Curie
Gatunek: Biograficzny
Produkcja: Belgia, Francja, Niemcy, Polska
Dystrybucja: Kino Świat
Czas trwania: 100 min
Premiera polska: 2017-03-03
Premiera świat: 2016-05-15
Reżyseria: Marie Noelle
Scenariusz: Marie Noelle, Andrea Stoll
Muzyka: Bruno Coulais
Zdjęcia: Michał Englert
Obsada: Karolina Gruszka (Maria Skłodowska-Curie), Izabela Kuna (Bronisława Skłodowska), Daniel Olbrychski (Emile Amagat), Fabrizio Rongione (Paul Langevin), Piotr Głowacki (Albert Einstein), Charles Berling (Piotr Curie)
 
GALERIA ZDJĘĆ: Maria Skłodowska-Curie (9)
GALERIA ZDJĘĆ: Maria Skłodowska-Curie - warszawska premiera (20)

Opis filmu

„Maria Curie” to nie tylko wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu naukowca, odkrywczyni dwóch pierwiastków – polonu i radu, ale przede wszystkim portret niezwykłej kobiety, która dzięki swojej inteligencji, wiedzy i nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie świat nauki, od zawsze zdominowany przez mężczyzn. Jako pierwsza kobieta w Europie uzyskała tytuł doktora. Zaś w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Była też pierwszą uczoną, która zdobyła Nobla. W dziejach tej nagrody nadal jest jedynym podwójnym laureatem, wyróżnionym w dwóch różnych dziedzinach naukowych. „Maria Curie” to jednak przede wszystkim portret Skłodowskiej-Curie, jakiej nie znaliśmy – czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

  • Film Maria Skłodowska-Curie (2016) online pl [0]Film Maria Skłodowska-Curie (2016) dostępny do pobrania oraz online http://seansik24.pl/filmyonline/maria-sklodowska-curie-2016-online-napisy-pl/

    2017-03-08, 20:00:02
    Kamila
Zobacz wszystkie wypowiedzi

Zapowiedzi

Dunkierka

Reżyser: Christopher Nolan
Gatunek: Wojenny
Produkcja:
W kinach od: 21-07-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama