Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Love Story

Love Story

Love Story
Gatunek: Melodramat
Produkcja: USA
Czas trwania: 99 min
Premiera polska: 1970-12-31
Premiera świat: 1970-12-16
Reżyseria: Arthur Hiller
Scenariusz: Erich Segal
Muzyka: Francis Lai
Zdjęcia: Richard C. Kratina
Obsada: Ali MacGraw (Jennifer Cavalieri), Ryan ONeal (Oliver Barrett IV), John Marley (Phil Cavilleri), Ray Milland (Oliver Barrett III)
 

Opis filmu

"Love Story" to jeden z najbardziej romantycznych filmów wszech czasów, od dnia premiery cieszący się fenomenalną popularnością.

Ta poruszająca serca milionów widzów opowieść o miłości silniejszej od śmierci - największy kasowy sukces wytwórni Paramount - otrzymała siedem nominacji do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej (między innymi za najlepszy film) i zdobyła jedną z nich za wspaniałą muzykę Francisa Lai.

Już w trakcie realizacji "Love Story" jej twórcy wiedzieli, że mają do czynienia z czymś wyjątkowym. I to na tyle wyjątkowym, że Erich Segal, pisząc scenariusz, jednocześnie przekształcał go w powieściowy bestseller. Wyróżnieni nominacjami do Oscara Ryan O'Neal i Ali MacGraw niemal z dnia na dzień stali się aktorską sensacją dzięki swym niezapomnianym kreacjom młodych kochanków, którzy w imię miłości pokonują bariery społeczne, pobierają się, by ostatecznie zmierzyć się z kryzysem największym z możliwych.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Rock Dog

Reżyser: Ash Brannon
Gatunek: Animacja
Produkcja: Chiny/USA
W kinach od: 14-07-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama