Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Histeria - Romantyczna historia wibratora (Hysteria)

Histeria - Romantyczna historia wibratora

Histeria - Romantyczna historia wibratora
Gatunek: Komedia romantyczna
Produkcja: Wielka Brytania
Dystrybucja: Hagi
Czas trwania: 91 min
Premiera polska: 2012-03-02
Premiera świat: 2011-09-15
Reżyseria: Tanya Wexler
Obsada: Rupert Everett, Sally Hawkins, Jonathan Pryce, Ashley Jensen
 
GALERIA ZDJĘĆ: Histeria - Romantyczna historia wibratora (11)
 • Polski plakat

Opis filmu

Film, którego akcja osadzona jest  w epoce wiktoriańskiej , z czołówką angielskich aktorów  w obsadzie (Jonathan Pryce, Hugh Dancy, Rupert Everett) i świetną rolą Maggie Gyllenhaal, opowiada historię młodego lekarza- idealisty, Mortimera Granville’a (Dancy), który usunięty ze szpitala za zbyt postępowe poglądy na higienę, znajduje posadę u wybitnego londyńskiego specjalisty chorób kobiecych (Pryce).

Jego zadaniem jest leczyć kobiety z tytułowej histerii, stosując masaż relaksujący, doprowadzający je do „parkosyzmów skurczy”, który w efekcie przynosi im odprężenie (dziś nazwalibyśmy to orgazmem). Zakochuje się w córce swego szefa (Maggie Gyllenhaal), wyzwolonej sufrażystce i idealistce.

Po pewnym czasie, gdy młody lekarz na skutek wyczerpujących zabiegów doświadcza kontuzji dłoni, przy pomocy swego przyjaciela, naukowca (Everett) konstruuje urządzenie zasilane elektrycznością, masujące najdelikatniejsze obszary kobiecego ciała (prototyp dzisiejszego wibratora). Konsekwencje tego wynalazku  nie każą na siebie długo czekać.

To film o żeńskiej seksualności, opowiedzianej w sposób bezpretensjonalny i bezpruderyjny – powiedziała w trakcie festiwalu w Toronto Maggie Gyllenhaal.

Histeria – romantyczna historia wibratora to inteligentna komedia w duchu Oskara Wilde’a czy George’a Bernarda Shaw, a  zarazem interesujący głos kobiet (to wyłącznie kobiecy zespół wyreżyserował i wyprodukował film) w sprawie równouprawnienia, emancypacji i parytetów. 

Zobacz również:
Części intymne (recenzja)>>

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

 • opis [0]niech se i w dupy wsadzają wibratory cały film wibratory se wkładają w dupy i to taki film w dupe nosem

  2012-03-12, 16:39:07
  myszka
 • wyszukany temat [0]akurat, wydam kasę na popcorn, kolę i bilet i pójdę oglądać film o wibratorze. chłopak się uczył uczył w tej szkole filmowej i takie pierdoły tworzy, nic tylko olać moczem

  2012-02-03, 19:23:19
  alo
Zobacz wszystkie wypowiedzi

Premiery

Jak dogryźć mafii

Reżyser: Mark Cullen, Robb Cullen
Gatunek: Akcja
Produkcja: USA

Zapowiedzi

Frantz

Reżyser: François Ozon
Gatunek: Dramat
Produkcja: Francja/Niemcy
W kinach od: 11-08-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama