Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Duma i uprzedzenie (Pride & Prejudice)

Duma i uprzedzenie

Duma i uprzedzenie
Gatunek: Melodramat
Produkcja: Francja, Wielka Brytania
Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
Czas trwania: 135 min
Premiera polska: 2006-01-13
Premiera świat: 2005-07-07
Reżyseria: Joe Wright
Muzyka: Dario Marianelli
Zdjęcia: Roman Osin
Obsada: Keira Knightley (Elizabeth Bennet), Matthew Macfadyen (Pan Darcy), Rosamund Pike (Jane Bennet), Donald Sutherland (Pan Bennet), Brenda Blethyn (Pani Bennet)
 

Opis filmu

Przystojny przybysz, Charles Bingley, zakochuje się w uroczej Jane. Kierując się jak najlepszymi intencjami chce wprowadzić w krąg miejscowej elity towarzyskiej swego drogiego przyjaciela, bogatego i przystojnego, lecz niestety aroganckiego Fitzwilliama Darcy'ego.

Szybko przekonujemy się, że pan Darcy nie cierpi wsi i z wyraźną niechęcią odnosi się do prowincjuszy. Odmawia nawet zatańczenia z jedną z panien - śliczną i bystrą Elizabeth Bennet. Nie wie też, że podczas przyjęcia panna stoi niepodal i słyszy jego kąśliwe uwagi. Zbieg okoliczności sprawia, że arogancki kawaler ma okazję bliżej poznać Lizzie. Prowadząc z dziewczyną długie rozmowy zaczyna doceniać jej żywą inteligencję i nieprzecitny dowcip. Pod jej wpływem jego lekceważący stosunek do mieszkańców wioski ulega zmianie. Czy zdoła jednak zatrzeć pierwsze złe wrażenie?
 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Premiery

Jonathan

Reżyser: Piotr J. Lewandowski
Gatunek: Dramat
Produkcja: Niemcy

Zapowiedzi

Death Note

Reżyser: Adam Wingard
Gatunek: Thriller
Produkcja: USA
W kinach od: 25-08-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama