Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Droga do szczęścia (Revolutionary Road)

Droga do szczęścia

Droga do szczęścia
Gatunek: Melodramat
Produkcja: USA, Wielka Brytania
Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.
Czas trwania: 119 min
Premiera polska: 2009-01-30
Premiera świat: 2008-12-26
Reżyseria: Sam Mendes
Scenariusz: Justin Haythe
Muzyka: Thomas Newman
Obsada: Leonardo DiCaprio (Frank Wheeler), Kate Winslet (April Wheeler), Kathy Bates (Pani Helen Givings), Michael Shannon (John Givings), Kathryn Hahn (Milly Campbell)
 

Opis filmu

Film zrealizowany na podstawie książki Richarda Yatesa. April i Frank Wheeler to młode małżeństwo mieszkające z dwójką dzieci na przedmieściach Connecticut w połowie lat 50-tych. Oboje skutecznie maskują frustrację spowodowaną niemożnością spełnienia się zarówno w związku jak i karierze zawodowej. Frank ugrzązł w dobrze płatnej, ale nudnej pracy biurowej. Gospodyni domowa, April, ciągle opłakuje stojącą kiedyś przed nią szansę na zrobienie kariery aktorskiej. Nie mogąc znieść przeciętności, jaka ich otacza, decydują się wyjechać do Francji, gdzie będą w stanie rozwijać swoją wrażliwość artystyczną wolni od konsumpcyjnych wymagań kapitalistycznej Ameryki. Kiedy jednak ich związek zamienia się w nieskończone pasmo sprzeczek, zazdrości i wzajemnych oskarżeń, ich podróż oraz marzenia o samospełnieniu stają w obliczu zagrożenia.

 

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Pomiędzy nami góry

Reżyser: Hany Abu-Assad
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
W kinach od: 20-10-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama