Wybierz miasto
Kino Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Ballada o żołnierzu (Ballada o soldate)

Ballada o żołnierzu

Ballada o żołnierzu
Gatunek: Melodramat
Produkcja: ZSRR
Czas trwania: 89 min
Premiera świat: 1959-12-01
Reżyseria: Grigorij Czuchraj
Muzyka: Mikhail Ziv
Zdjęcia: Vladimir Nikolayev, Era Savelyeva
Obsada: Vladimir Ivashov (Szeregowy Alosza Skworcow), Antonina Maksimova (Matka), Lev Borisov ( Żartujący w pociągu żołnierz), Żanna Prochorenko (Szura)
 

Opis filmu

Pełne subtelnego liryzmu, zrealizowane z niezwykłą delikatnością i siłą arcydzieło kina radzieckiego w reżyserii Grigorija Czuchraja. Ta kameralna, pozbawiona propagandowych akcentów opowieść o wojnie z punktu widzenia uznanego za bohatera młodziutkiego żołnierza została nakręcona z mistrzowską prostotą. Wyjątkowo zgodnie obsypana nagrodami międzynarodowymi i radzieckimi "Ballada" przełamała wreszcie zimną wojnę w dziedzinie kultury. Obraz Czuchraja nie tylko otrzymał nominację do Oscara za scenariusz, ale także zyskał prawdziwy rozgłos za oceanem.

 
Komentarze i opiniedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

Zapowiedzi

Darkland

Reżyser: Fenar Ahmad
Gatunek: Akcja
Produkcja: Dania
W kinach od: 07-07-2017

FB dlaMaturzysty.pl reklama